ERLI

Akcesoria medyczne dla dzieci

(854 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Dziś powszechnie dostępne są różnorodne akcesoria medyczne dla dziecka, które umożliwiają kontrolę jego kondycji, ale leczenie w domu chorób, które jeszcze do niedawna wymagały hospitalizacji. więcej

Akcesoria medyczne dla dzieci

Opieka nad małym dzieckiem bywa stresująca, zwłaszcza gdy pojawia się przeziębienie, czy poważniejsza choroba. Tym, co może uspokoić skołatane nerwy rodziców, jest monitorowanie stanu zdrowia dziecka i możliwość szybkiej reakcji w razie jego pogorszenia.

Czy warto kupować detektory tętna płodu?

Większość kobiet w czasie ciąży odczuwa niepokój dotyczący stanu zdrowia dziecka. Stąd czasem pojawia się pomysł, by kupić detektor tętna płodu. Jest to urządzenie, które monitoruje pracę serca dziecka, poprzez wysyłanie fal ultradźwiękowych. Umożliwia on taką kontrolę już od 10 tygodnia ciąży. Przydaje się kobietom, które odczuwają częsty niepokój i chcą na bieżąco mieć możliwość sprawdzenia pracy serca swojego dziecka. Używanie detektora płodu jest neutralne dla zdrowia kobiety i płodu, jednak warto znać pewne zasady, by niepotrzebnie nie popadać w panikę. Trzeba pamiętać, że częstotliwość bicia serca dziecka bywa różna, w zależności od stopnia jego aktywności. Detektor tętna płodu nie może zastąpić regularnych wizyt u lekarza, ani uśpić naszej czujności. Jest urządzeniem wspomagającym, a nie zastępującym kontrolę specjalisty.

Jaki inhalator dla dziecka wybrać?

Inhalatory są urządzeniami niezastąpionymi w leczeniu górnych dróg oddechowych. Ich powszechna dostępność sprawiła, że w wielu przypadkach niepotrzebne jest leczenie szpitalne. Skuteczne inhalacje środkami farmakologicznymi sprawiają, że leczenie zapalenia oskrzeli czy płuc może odbywać się w warunkach domowych. Wybierając inhalator, warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, ale także na wygląd i głośność pracy. Dla wielu dzieci korzystanie z hałaśliwego urządzenia może być bardzo stresujące, zwłaszcza gdy muszą przykładać maseczkę do twarzy lub ustnik do buzi. Chcąc ułatwić maluchom oswojenie się z urządzeniem, można wybrać inhalator przypominający kształtem zwierzątko. Będzie ono z pewnością chętniej używane przez dziecko i zmniejszy lęk przed inhalacją.

Bezpieczny termofor na różne dolegliwości

Klasyczny termofor to gumowy pojemnik, do którego nalewa się gorącą wodę. Może być pokryty tkaniną izolującą ciało od bezpośredniego działania nagrzanej gumy. Taki termofor bywa jednak zawodny. Jego pęknięcie może doprowadzić do poparzeń, podobnie jak zbyt bliski, długotrwały kontakt z nim. Istnieją również termofory, które są bezpieczniejsze w stosowaniu, wypełnione pestkami wiśni, znakomicie utrzymującymi temperaturę. Taki termofor można podgrzać do oczekiwanego poziomu, by zapewnić dziecku bezpieczny poziom ciepła. W niektórych urządzeniach tego typu zamiast pestek stosuje się specjalne wkłady. Można je zarówno podgrzewać, jak i chłodzić, w razie potrzeby. Kiedy warto używać termoforu? Przydaje się on:

  • do łagodzenia bólów, także kolkowych – ciepło rozluźnia, zmniejszając dolegliwości, co w przypadku niemowląt cierpiących na kolkę może okazać się skuteczne;
  • w czasie długiego spaceru w mroźne dni – dziecko siedząc nieruchomo w wózku, intensywniej odczuwa zimno panujące na zewnątrz, dlatego lekko podgrzany termofor sprawi, że będzie ono miało bardziej komfortowe warunki;
  • podczas gorączki – zbijanie temperatury u dziecka jest stresujące dla większości rodziców. Chłodny termofor ułożony na czole i skroniach, a także na nadgarstkach może skutecznie zmniejszyć temperaturę ciała malucha;
  • do łagodzenia skutków uderzeń – chcąc zmniejszyć pojawienie się bolesnych obrzęków, warto po stłuczeniu, przyłożyć chłodny termofor w uderzone miejsce, co zmniejsza także dolegliwości bólowe.

Proste akcesoria medyczne dla dziecka, takie jak właśnie termofor są niedrogie i umożliwiają ich wszechstronne zastosowanie, poprawiając komfort malucha i dbając o jego zdrowie.

Najlepszy termometr dla dziecka

Podwyższona temperatura ciała malucha jest często jednym z pierwszych sygnałów, świadczących o pojawieniu się choroby. Termometry to więc podstawowe akcesoria medyczne dla dziecka, które umożliwiają bezpieczną kontrolę w tym zakresie. Wśród termometrów wyróżnia się:

  • termometry elektroniczne – umożliwiają stosunkowy szybki pomiar temperatury ciała;
  • termometry bezdotykowe – najbardziej komfortowe, gdyż pozwalają na błyskawiczne uzyskanie wyniku, bez konieczności dotykania malucha. To sprawia, że można kontrolować temperaturę także w nocy, podczas snu, bez konieczności budzenia dziecka;
  • termometry bezrtęciowe – to szklane termometry, które dawniej wypełnione były rtęcią. Przywiązanie do nich sprawiło, że pojawiły się ich odpowiedniki, w których nie ma już rtęci, ale inna, bezpieczniejsza substancja, reagująca na zmianę temperatury;
  • termometry do kąpieli – ułatwiają one przygotowanie wody o odpowiedniej temperaturze do mycia malucha.

Kiedy warto kupić wagę dla niemowląt?

Systematyczny wzrost wagi niemowląt jest jednym z czynników świadczących o ich prawidłowym rozwoju. Nic więc dziwnego, że akcesoria medyczne dla dziecka, takie jak wagi dla niemowląt, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych rodziców. Umożliwiają one kontrolowanie bieżącej masy ciała niemowlęcia, co pozwala na ocenę, czy dziecko jest najedzone, oraz czy rozwija się prawidłowo. Takie wagi są szczególnie potrzebne rodzicom wcześniaków. Są to urządzenia bezpieczne i specjalnie przystosowane do wygodnego użytkowania dla najmłodszych.

Czy warto kupować akcesoria medyczne dla dziecka? Oczywiście! Ułatwiają one opiekę nad nim i jego pielęgnację, a także zmniejszają poziom stresu rodziców, dzięki możliwości monitorowania stanu zdrowia dziecka i reagowania w razie konieczności.