ERLI

Latarki LED

(1 881 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Wśród wielu latarek LED nie brakuje modeli survivalowych czy też turystycznych.więcej

Latarki i lampy

Latarka to jeden z tych akcesoriów, które przydają się wszędzie i o każdej porze dnia czy roku. Warto jednak pamiętać, że produktów jest wiele i różnią się one od siebie specyfikacjami. Nie każda zatem latarka będzie odpowiadać na potrzeby użytkownika. Jak zatem wybrać idealne akcesorium, aby móc cieszyć się jego funkcjonalnościami?

Latarki LEDowe - mnogość wyboru!

Mając w planach zakup latarki LED, warto przygotować się na bogaty asortyment. Różnice pomiędzy poszczególnymi produktami są czasami niewielkie, a niekiedy znaczne - nie zmienia to jednak faktu, że aby znaleźć idealny model, warto sprawdzić dokładnie jego parametry i dopasować je do własnych potrzeb. Wśród wielu kwestii, które mogą mieć znaczenie, znajduje się z pewnością oświetlony obszar. Dostępne na ERLI.pl są bowiem mocne latarki LEDowe, które oświetlają bliską przestrzeń szerokim łukiem, jak również i te, które odznaczają się dalekim, nawet kilkuset metrowym zasięgiem światła. Tych drugich używają przeważnie służby mundurowe, którym zależy na dalekim polu widzenia.

Kolejnym wyznacznikiem tego, czy latarka spełni Twoje oczekiwania, jest czas pracy latarki, a także częstotliwość jej używania. Modele na baterie sprawdzą się raczej sporadycznie. Czas ich pracy na jednym komplecie na najwyższym poziomie oświetlenia przeważnie wynosi kilka godzin. W efekcie po być może kilku użyciach baterie trzeba będzie wyrzucić i kupić nowe. Akumulatorowe modele mają znacznie dłuższą żywotność, a także czas pracy. Po wyczerpaniu się latarki można akumulator znowu naładować, aby po kilku godzinach cieszyć się na nowo emitowanym światłem.

Podczas zakupu latarki warto także zapoznać się z informacjami dotyczącymi czasu jej pracy. Zarówno modele na baterie, jak i wykorzystujące akumulator będą różnić się pod danym względem. Jeśli w planach masz dalekie przechadzki nocną porą, to lepiej, abyś wybrał latarkę LEDową taką, która wytrzyma na jednym ładowaniu akumulatora nawet cały dzień!

Wśród osób zainteresowanych zakupem latarki, ale i wielu innych akcesoriów, istnieje przeświadczenie, że im większy produkt tym daje on lepsze efekty. Współcześnie praktycznie każdą technologię da się zaimplementować nawet w niewielkim urządzeniu. Nie inaczej jest w przypadku latarek. Małe modele wcale nie muszą emitować słabszego światła niż większe produkty. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla każdego są latarki LED, które mieszczą się nawet w kieszeni. Dzięki temu można je mieć zawsze przy sobie i wykorzystać w razie potrzeby!

Nie można zapomnieć, że w zależności od przeznaczenia latarki, liczyć się będą wykorzystane do jej stworzenia materiały. Niektóre zapewnią wodoszczelność, inne odporne będą na upadki, a także uderzenia. Wśród wielu znaleźć można także takie, które nie tracą swojej przydatności w miejscach pełnych kurzu i pyłu.

Rodzaje latarek i lamp LEDowych

Na współczesnym rynku znaleźć można wiele rodzajów akcesoriów, których źródłem światła są diody LED. Do najpopularniejszych latarek należą modele taktyczne, które wykorzystywane są przez służby mundurowe. Gwarantują one oświetlenie o odpowiedniej odległości, jak i mocy. Ich parametry określane są przez specjalistyczne normy, a wykorzystane materiały umożliwiają podłączenie latarek taktycznych do innych sprzętów wojskowych czy policyjnych. Kolejnym akcesorium są tzw. szperacze. To latarki stosowane przez ratowników i grupy poszukiwawcze - odznaczają się one szerokim światłem, dzięki czemu obszar jest dobrze widoczny.

Wśród produktów stosowanych przez klientów prywatnych znaleźć można zarówno latarki, jak i lampy warsztatowe czy robocze. Ich głównym atutem jest fakt, że zostały stworzone z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia materiałów. Dzięki temu niestraszne są im uderzenia, kurz czy wstrząsy. Wiele z nich posiada ruchome ramiona, statywy lub magnesy, dzięki którym łatwo umieścić je w konkretnym miejscu, aby ich światło padało dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne.

Na uwagę zasługują również latarki czołowe. Sprawdzą się one w wielu sytuacjach - od prac przy samochodzie, kiedy liczą się wolne ręce, przez bieganie, aż po jazdę na rowerze. Ich największym atutem jest fakt, że dzięki specjalnym taśmom, na których się znajdują, nie trzeba ich trzymać - umieszczane są na głowie, a specjalna konstrukcja zapobiega przesuwaniu się akcesorium.

Latarki EDC to latarki domowe, kieszonkowe, które znaleźć można w mieszkaniach, schowkach samochodowych czy biurach. Przydają się w sytuacji wyłączenia prądu, czy gdy trzeba zejść do piwnicy, aby przynieść jakiś karton. Są niewielkie, dzięki czemu można mieć je zawsze przy sobie! Największą zaletą modeli survivalowych czy turystycznych jest fakt, że są wodoodporne, a co za tym idzie, mogą być wykorzystywane podczas wyjazdów nad jezioro, na biwak czy w wiele innych miejsc. Współcześnie liczne z nich posiadają tryb sygnalizacji położenia oraz wzywania pomocy. Jest to nie tylko funkcjonalny dodatek, ale także gadżet mogący uratować życie.

Mocne latarki LED dopasowane do potrzeb

Mając na uwadze zaledwie kilka ważnych kwestii, można z łatwością znaleźć produkt idealny. Każdy powinien przede wszystkim sam określić, na czym mu zależy i kiedy będzie korzystać z latarki. Na ERLI.pl czekają dziesiątki ofert, wśród których nie brakuje akcesoriów dla osób aktywnych i tych sporadycznie korzystających z latarek.