ERLI

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Wybór na ERLI.pl jest bardzo obszerny, dzięki czemu każdy rodzic jest w stanie znaleźć idealny wózek wielofunkcyjny dla swojej pociechy.więcej

Czym się charakteryzują wózki wielofunkcyjne?

Moment, w którym w życiu pojawia się kolejny członek rodziny, to czas pełen wyzwań, jakie rozpoczynają się już podczas kompletowania wyprawki dziecięcej. Wśród wielu niezbędnych do sprawowania opieki nad maluchem rzeczy znaleźć można wózki. Ich wybór na ERLI.pl jest bardzo obszerny, dzięki czemu każdy rodzic jest w stanie znaleźć idealny wózek wielofunkcyjny dla swojej pociechy.

Co tak naprawdę oznacza zwrot wózek wielofunkcyjny? Hasło wskazuje na to, że wózek rośnie razem z dzieckiem i znacząco zwiększa komfort opieki nad pociechą. Jego funkcjonalności odpowiadają konkretnym etapom życia malucha. Główną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że korzystasz z jednej konstrukcji, zmieniając jej wygląd i opcje, a tym samym nie tylko ograniczasz koszty związane z posiadaniem odpowiednich dla danego okresu wózków, ale i miejsce.

2w1, 3w1 czy 4w1 - wyposażenie wózków wielofunkcyjnych

Współcześnie producenci artykułów dziecięcych dokładają starań, aby wspierać rodziców w tej niezwykle ważnej kwestii, jaką jest sprawowanie opieki nad pociechą. W przypadku wózków jest nie inaczej - mnogość zaimplementowanych funkcjonalności w czterokołowcach umożliwia każdemu dorosłemu czerpanie radości z chwil spędzanych z dzieckiem na spacerze lub podczas wyjazdów. Do dyspozycji rodziców są wózki wielofunkcyjne w wersji 2w1, 3w1, a nawet 4w1. Różnią się one od siebie przede wszystkim wyposażeniem. Modele dystrybuowane pod nazwą 2w1 obejmują stelaż wózka wraz z gondolą i spacerówką. W przypadku opcji 3w1 można liczyć dodatkowo na fotelik samochodowy, służący jednocześnie za nosidło. Natomiast do wózków 4w1 dodawane są bazy i adaptery do nosidła, co znacząco ułatwia jego montaż w samochodzie czy wózku, a także gwarantuje, że w przyszłości nie będzie konieczności zakupu kolejnej bazy dla fotelika tej samej firmy.

Gondola, spacerówka, nosidło - co jest czym?

Gondola to budka, w której układa się dziecko na leżąco. Przydaje się przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka, do momentu aż zaczyna ono swobodnie siadać i utrzymywać się w pozycji siedzącej. Wtedy przychodzi czas na spacerówkę, czyli niezabudowaną konstrukcję, która umożliwia dziecku obserwowanie świata z innej perspektywy aniżeli w gondoli. W zależności od marki budka wózka może być bardziej obła lub też prostokątna. Różnice te wpływają także na wielkości gondoli - jedne będą szersze, inne natomiast węższe. Warto o tym pamiętać, gdyż może mieć to znaczenie i wpływ na komfort maluszka, ale również sposób układania go, w zależności od pory roku - zimą dochodzi dodatkowo śpiworek, który musi się zmieścić w gondoli.

Jeśli chodzi o spacerówki, to są one wykorzystywane przeważnie od 6. miesiąca wzwyż, wszystko w zależności od etapu rozwoju malucha. Zakupić je można osobno, niezależnie od wózka z gondolą, a także w wersjach 2w1 lub 3- i 4w1, dzięki czemu optymalizuje się koszty zakupu osobnych wózków oraz miejsce. Wózki spacerowe, a dokładniej części nakładane na stelaż, posiadają opcje ustawienia do pozycji siedzącej, ale i obniżenia do pozycji leżącej, jakie przydają się, gdy dziecko zaśnie na spacerze. Dodatkowo można je montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy, zwiększając tym samym obszar widoczności dziecka. Przesiadając się z gondoli na spacerówkę, warto początkowo korzystać z ustawienia tyłem do kierunku jazdy, aby pociecha miała w zasięgu wzroku rodzica, a z czasem, gdy oswoi się z nowym sposobem jazdy, plecami do opiekuna.

Nosidło, służące także za fotelik samochodowy, to nieodłączny element wyprawki dziecięcej - można je zakupić osobno lub też zdecydować się na wersję 3w1, gdzie jest jednym z głównych elementów. Foteliki, podobnie jak i wózki, różnią się od siebie pod wieloma względami - szerokością, wagą, sposobem zapinania i mocowania w samochodzie. Ostatnia kwestia dotyczy montowania na pas oraz przy pomocy bazy na tzw. Isofixy, czyli specjalne mocowania, które znaleźć można w wielu nowszych samochodach. Zakup osobnej bazy wiąże się zazwyczaj z dużym wydatkiem, dlatego też wersje wózków wielofunkcyjnych 4w1 są świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy planujesz mieć całość od jednego producenta. Dodatkowym atutem jest fakt, że korzystając z bazy Isofix danego producenta, kolejny fotelik, jaki przyjdzie Ci kupić, gdy tylko dziecko podrośnie, będzie z pewnością pasował do posiadanej już bazy - tym samym będziesz mógł nadal korzystać z komfortu szybkiego wpinania fotelika i z pewnością wydasz mniej!

Dodatkowe wyposażenie, czyli co mam w pakiecie

Decydując się na zakup wózka, warto patrzeć także na jego dodatkowe wyposażenie. Choć przez stwierdzenie wózki wielofunkcyjne rozumie się podstawowe wyposażenie w postaci stelaża, gondoli, spacerówki oraz nosidła/fotelika i ewentualnie bazy, to akcesoria dołączone do zestawów także zasługują na uwagę. Na ERLI.pl znaleźć możesz oferty, w skład których wchodzi torba, muffki, folia przeciwdeszczowa, parasol, materacyk, adaptery i wiele innych. Choć nie są to produkty, które będą rosły razem z dzieckiem, to jednak będą towarzyszyć mu przez długi czas - przy dziecku urodzonym zimą na etapie niemowlęcym nie przyda się parasolka, jednak swoje zastosowanie znajdzie ona, gdy tylko latem maluch przesiądzie się do spacerówki! Podobnie jest z muffkami, które wykorzystane zostaną dopiero podczas zimowych spacerów ze starszym już maluchem urodzonym wiosną.

Dostępne na ERLI.pl zestawy 2-, 3-, a nawet 4w1 to rozwiązania, które znacząco ułatwiają skompletowanie wyprawki dziecięcej. Decydując się na jeden z nich, odciążasz się z konieczności zakupu wózka z gondolą, budką spacerową i osobnego fotelika. To bez nich trudno opiekować się maluchem.