ERLI

Sprzątanie

(8 401 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Akcesoria do sprzątania – czy wiesz, skąd się wzięły?

W 1936 roku Ettore Steccone opatentował słynną ściągaczkę do szyb, bez której wiele osób nie wyobraża sobie dziś czyszczenia okien. Zanim jednak Steccone został ojcem tego niezwykle praktycznego wynalazku, zajmował się pracami porządkowymi i myciem okien. Mimo że sprzedawcy byli początkowo sceptycznie nastawieni do nowej ściągaczki (ponoć była za mała i za lekka), popyt na to urządzenie nie maleje od ponad 80 lat. Historie domowych akcesoriów do sprzątania są fascynujące, a to tylko jedna z nich. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by przywrócić czystość powierzchniom użytkowym w całym domu i biurze.

Mopy i kosze na śmieci – krótka historia wynalazków

Wróćmy jeszcze na chwilę do pomysłów, które na zawsze odmieniły sposób, w jaki sprzątamy. Choć pierwsze mopy były znane już w XV wieku, ten wynalazek został opatentowany dopiero w 1893 roku przez Thomasa W. Stewarda. W tym samym roku Gustav Adolf Scholsky wynalazł pierwszy kosz na śmieci złożony z ramy i torby, do której wrzucano odpady. Kilka lat później, bo na początku XX wieku pojawiła się pierwsza śmieciarka. Co ciekawe, popularne dziś kosze na śmieci otwierane za pomocą pedału wynalazła w latach 20. XX wieku Lillian Moller Gilbreth – amerykańska psycholog i inżynier.

Praktyczny sprzęt do sprzątania

Jak często zastanawiasz się nad historią wynalazków, które są produktami codziennego użytku? Sprzątanie jest czymś, do czego przywykliśmy. Każdego dnia sięgamy po akcesoria do sprzątania, nie zastanawiając się nad tym, skąd w ogóle się wzięły. A przecież są one tak praktyczne i niezastąpione, że bez ich pomocy sprzątanie domu trwałoby wieczność! Jak umyć podłogę bez mopa, zetrzeć kurz bez ścierkii wyczyścić toaletę bez szczotki do WC? Na szczęście sprzęt do sprzątania jest dziś tani, ogólnodostępny i dopasowany do naszych potrzeb. Można więc samodzielnie decydować nie tylko o rodzaju i cenie produktu, lecz także o jego kolorze, materiale czy rozmiarze.

Jakich akcesoriów do sprzątania nie może zabraknąć w domu?

Aby utrzymać mieszkanie w czystości, musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości akcesoria do sprzątania. Z niektórych produktów możemy korzystać przez wiele lat, inne natomiast wymagają regularnej wymiany. Do akcesoriów wieloletnich zaliczamy przede wszystkim mopy, kosze na śmieci, szczotki do WC, miotły, zmiotki i szufelki, wiadra, szczotki i miotełki do kurzu. Solidne produkty posłużą przez długi czas i sprawdzą się zarówno podczas codziennego sprzątania, jak i generalnych wiosennych porządków.

Z kolei akcesoria takie jak ściereczki, ręczniki papierowe, worki na śmieci i rękawiczki domowe wymagają regularnej wymiany. Aby mieć nowe produkty zawsze pod ręką, warto raz w miesiącu zamawiać na ERLI.pl wszystkie potrzebne akcesoria. W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze, gdyż nie musisz często odwiedzać drogerii i kupujesz taniej niż stacjonarnie. Przy okazji możesz też nabyć środki czyszczące i inne akcesoria, płacąc za przesyłkę tylko raz!