ERLI

Odzież

(2 803 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Wygodna odzież do biegania

Bieganie to sport, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie wymaga chodzenia na siłownię ani też kupowania specjalnego sprzętu - wystarczą dobre buty, wygodna odzież i ścieżka - w parku czy też w lesie.

Na start wystarczy prosty strój sportowy - ważne, żeby pozwolić skórze oddychać i nie krępował ruchów. Z czasem jednak warto zainwestować w odzież do biegania zaprojektowaną w sposób uwzględniający potrzeby uprawiających tę dyscyplinę sportową.

Strój do biegania - damski i męski zestaw

Strój do biegania damski składa się z wygodnych spodni oraz topu. W zimowych miesiącach królują legginsy, a latem szorty. Jeśli chodzi o topy, to podstawą jest tu wygodny stanik sportowy, który gwarantuje komfort podczas biegania. Na to wiele kobiet narzuca dodatkowo topy lub koszulki.

Strój do biegania męski wygląda praktycznie tak samo - składa się ze spodenek i koszulki. W przeciwieństwie do damskich strojów, męskie bywają jednak luźniejsze. Niezależnie od pogody dominują krótkie spodenki, chociaż nie brak też panów, którzy lubią biegać w legginsach.

Odzież biegowa - na styku syntetyku

Stroje do biegania - damskie i męskie - wykonane są ze specjalnych mieszanek materiałowych, tworzących funkcjonalny blend. W wielu z nich dominują materiały syntetyczne, a przede wszystkim poliester. O ile w codziennych strojach nie jest zbyt pożądany, o tyle ubranie do biegania to idealne miejsce na jego dużą ilość. Poliester oddaje wilgoć na zewnątrz ubrania, dzięki czemu pot nie podrażnia skóry podczas wysiłku.

Zimowe ciuchy do biegania to z kolei królestwo merynosa - ubrań wykonanych z wełny merynosów, którą charakteryzują doskonałe właściwości termiczne. Strój do biegania wykonany z materiału z wełną w składzie doskonale izoluje od zimna i pomaga utrzymać prawidłową temperaturę ciała nawet po zamoczeniu. Zewnętrzne warstwy zimowego zestawu do biegania często wykonane są z polipropylenu, który - podobnie jak poliester - eliminuje nadmiar potu podczas treningu. Zimowe dresy do biegania warto uzupełnić o dodatki - w mroźnych miesiącach podstawą jest ciepła czapka, rękawiczki i chroniący szyję komin.

Ubrania do biegania - wyglądaj dobrze!

Funkcjonalność strojów do biegania to jedna kwestia, druga - wygląd i dobre samopoczucie sportowca. Dres do biegania powinien być wygodny i odpowiadać preferencjom biegacza. Lepiej jednak unikać nadmiernych ozdób i aplikacji - w trakcie intensywnego treningu mogą podrażniać spoconą skórę i powodować otarcia. Zbyt luźny strój również może utrudniać czerpanie przyjemności z joggingu. Nadmiar materiału na nogach i rękach może ograniczać ruchy i utrudniać wentylację skóry.

Kolorystyka odzieży do biegania nie różni się znacząco między damskimi i męskimi modelami. Wielu biegaczy - zwłaszcza tych, którzy biegają w ciągu dnia, preferuje ciemne kolory. Ci, którzy wolą odbywać trening w godzinach wieczornych lub wczesnoporannych - kiedy jest ciemno - stawiają raczej na bardziej wyraziste kolory, które zapewnią ich dobrą widoczność na drodze.