ERLI

Powerbanki

(2 050 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Czy wiesz, że historia powerbanków sięga roku 2007, kiedy to firma Apple udostępniła swój pierwszy smartfon, którego bateria pozwalała na działanie przez 4 godziny? Właśnie wtedy opracowane zostały nakładki na telefon, które zawierały dodatkową baterię. Co ważne, mimo że pierwsze próby stworzenia przenośnej baterii sięgają 2001 roku, to w 2010 roku światło dzienne ujrzał pełnoprawny powerbank.więcej

Powerbank – zawsze z mocą

Korzystanie ze smartfona jest dziś standardem. Rzadko zdarza się, że ktoś korzysta ze starych modeli aparatów mobilnych, które umożliwiają właściwie tylko wysyłanie wiadomości i wykonywanie telefonów, a jeszcze rzadziej – że nie korzysta z telefonu w ogóle. Smartfon to małe ,,centrum operacyjne”, które nie tylko umożliwia nam pozostanie w stałym kontakcie ze światem, ale również nawiguje, dostarcza rozrywkę i umożliwia szybką reakcję w sytuacjach awaryjnych. Nic więc dziwnego, że korzystamy z niego praktycznie cały czas – podczas przerw w pracy, powrotów do domu, w autobusie czy w czasie wolnym.

Power banki – ratunek w sytuacjach kryzysowych

Bateria smartfona zużywa się dość szybko, zwłaszcza gdy model nie jest najnowszy. Korzystanie z poszczególnych aplikacji przyspiesza spadanie poziomu naładowania urządzenia. Często zdarza się, że telefon traci moc, kiedy najbardziej go potrzebujemy. Co zrobić w takiej sytuacji? Na pomoc przychodzi powerbank, który z urządzenia przydatnego w podróży powoli zmienia status na akcesorium przeznaczone do codziennego użytku.

Idea jest prosta – trzeba mieć przy sobie zapas energii, który uratuje nas w momencie, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Jeśli zgubisz się w obcym mieście z rozładowanym smartfonem, powerbank może uratować Cię z opresji. Również w codziennych sytuacjach okazuje się bardzo użyteczny – np. wtedy, gdy wykonasz wiele rozmów z rzędu, przejrzysz wiadomości na popularnym portalu lub kilka filmów od znajomych i nagle okaże się, że musisz jeszcze zadzwonić w pilnej sprawie, a poziom naładowania baterii to zaledwie kilka procent.

Dlaczego warto mieć przy sobie powerbank?

Gdy poziom baterii spada, często jesteśmy zmuszeni zmienić tryb funkcjonowania telefonu na oszczędny, co z kolei obniża komfort korzystania z urządzenia. Powodem jest przede wszystkim utrata pełnej jasności ekranu. Dodatkowo, aby utrzymać stan naładowania umożliwiający wykonanie połączenia telefonicznego, należy zaprzestać korzystania z internetu i wielu aplikacji. Podłączenie urządzenia do powerbanka rozwiązuje te problemy.

Powerbank – jaki wybrać?

Dobór powerbankuzazwyczaj zależy od potrzeb użytkownika dotyczących zasobu energii, jakie urządzenie powinno magazynować. Nie bez znaczenia będzie też liczba gniazd USB, a także wygląd, wielkość i waga danego modelu. Kluczową kwestią jest pojemność urządzenia wyrażona w miliamperogodzinach (mAh). Przedział pojemności powerbanków jest bardzo duży, rozciągając się zwykle od 2000 mAh do nawet 20 000 mAh. Rozważając, jaka pojemność jest Ci potrzebna, zastanów się ile i jakie urządzenia będziesz ładował oraz jak mocne posiadają one baterie. Przykładowo powerbank o pojemności 6000 mAh umożliwia 3-krotne naładowanie do pełna smartfona z baterią 2000 mAh.

Dokonując wyboru powerbanku zwróć również uwagę na rodzaj i ilość wyjść i wejść. Od tego będzie zależało, czy dasz radę naładować urządzenie swoją ładowarką oraz jak wiele urządzeń jednocześnie będzie mogło być podłączonych do powerbanku. Najpopularniejsze dzisiaj złącza, to: USB A, USB B i najnowsze – USB C, a to wszystko w wersjach micro, mini i standardowych.

Powerbank – jak działa?

W powerbanku umieszczona jest bateria, którą można ładować za pośrednictwem gniazdka elektrycznego. Zmagazynowana w ten sposób energia, zamknięta w przenośnym urządzeniu, jest gotowa do przekazania do rozładowanego sprzętu. Powerbank umożliwia pobieranie energii za pośrednictwem przewodu USB. Najczęściej ładujemy przy jego użyciu smartfon czy tablet. Można również stosować go, gdy trzeba „zapełnić” baterię Kindle’a, głośnika przenośnego, kamery sportowej i innych urządzeń.

Jeśli jesteś w podróży i masz do wykonania pracę na tablecie, trudno o lepsze rozwiązanie niż zabranie ze sobą przenośnego źródła energii. Co prawda nowoczesne pociągi czy autobusy często wyposażone są w gniazdka pod siedzeniem, ale wciąż nie jest to norma – dlatego lepiej się zabezpieczyć, zabierając ze sobą powerbank.

Smartfona można zazwyczaj naładować w niespełna 1,5 godziny, choć ostatecznie czas jest zależny od pojemności baterii oraz wykorzystywanej technologii ładowania. Zasilanie powerbanku może trwać zaledwie 3 godziny, ale również znacznie dłużej. W tym przypadku czynniki decydujące o czasie trwania ładowania są takie same.O poziomie naładowania powerbanku informują zwykle migające kontrolki.

Powerbank uniwersalny i solarny

Zasadniczo urządzenia dostępne w sklepach można podzielić na dwie grupy – uniwersalne i solarne. Na rynku coraz większą popularnością cieszą się powerbanki zasilane energią słoneczną. Co ważne, tego typu urządzenia mogą być również zasilane tradycyjnie.

Powerbanki – oprócz rozmiaru, który może być zarówno bardzo mały, jak i dość obszerny – różnią się również napięciem prądu, wyrażanym w amperach. Te o oznaczeniu 2A lepiej sprawdzą się w przypadku tabletów i innych większych urządzeń. Powerbank może być wyposażony w baterię litowo-jonową lub litowo-polimerową. Pierwsza jest tańsza, ale druga ładuje się szybciej.

Wybierając powerbank, zwróć uwagę również na estetykę – to w końcu akcesorium, które będzie towarzyszyć Ci codziennie! Ładowarki przenośne dostępne są w wielu kształtach i kolorach. Choć dominują te prostokątne, urządzenia mogą przybierać również ciekawsze kształty.