ERLI

Przyrządy miernicze

(4 443 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Na ERLI.pl znajdziesz nowoczesne, wysokiej jakości przyrządy miernicze zarówno do zastosowań prywatnych jak i amatorskich, a także bardziej profesjonalnych.więcej

Rodzaje przyrządów mierniczych – najważniejsze informacje

W życiu codziennym oraz w pracy często wykonujemy różnego rodzaju pomiary. Są one potrzebne na przykład w przypadku zamawiania kuchni na wymiar, mebli czy też podczas produkcji różnych przedmiotów. To właśnie dlatego w domach można znaleźć rozmaite przyrządy miernicze. Oprócz tradycyjnych przyrządów do zastosowań amatorskich w prywatnych domach i mieszkaniach oraz na posesjach dostępne są też przyrządy profesjonalne do bardziej precyzyjnych pomiarów.

Dlaczego dokładne pomiary są tak ważne?

Dzięki odpowiednio wykonanym, precyzyjnym pomiarom, możliwe jest określenie wymiarów poszczególnych miejsc w swoim domu lub mieszkaniu. To z kolei pozwala na ustalenie ilości farby, płytek podłogowych czy też innych materiałów potrzebnych do remontu. Dzięki znajomości wymiarów można bez problemu zamówić meble oraz inne elementy wyposażenia charakteryzujące się odpowiednią wielkością. Precyzyjne pomiary są istotne nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w różnych zakładach przemysłowych, warsztatach samochodowych, firmach budowlanych, architektonicznych oraz w wielu innych branżach, w których precyzyjny pomiar ma dokładny wpływ na jakość pracy, bezpieczeństwo tworzonych produktów, obiektów itp.

Najpopularniejsze rodzaje przyrządów mierniczych

Na polskim i międzynarodowym rynku oraz w ofercie sklepu ERLI.pl dostępnych jest wiele rodzajów przyrządów mierniczych. Do najpopularniejszych typów takich akcesoriów i urządzeń zaliczają się między innymi następujące produkty:

 • Dalmierze – są to zwykle małe, kieszonkowe urządzenia ze specjalnymi wyświetlaczami umożliwiającymi łatwy, bezproblemowy odczyt podanych parametrów. Zadaniem dalmierza jest szybkie wyznaczanie odległości danego przedmiotu czy też powierzchni do miejsca, w którym znajduje się dalmierz. Aby zmierzyć daną odległość, nie trzeba jej pokonywać tak jak w przypadku używania miarek i innych tego typu przyrządów. Najpopularniejsze są dalmierze z układem optyczno-elektronicznym dokonującym pomiaru poprzez wysłanie wiązki lasera w konkretnym kierunku. Następnie sprzęt oczekuje, aż wiązka odbije się od sprawdzanego przedmiotu i wróci do użytkownika. Znając czas całego procesu, dalmierz jest w stanie ustalić precyzyjną odległość. Dostępne są też dalmierze optyczne i ultradźwiękowe.
 • Kątowniki i kątomierze – są to wielofunkcyjne przyrządy miernicze, które pozwalają na łatwe i szybkie wyznaczanie kątów w zakresie od 0 do 90 stopni. Bardzo często są wykorzystywane w branży budowlanej, architektonicznej oraz do wielu innych zastosowań. Przydają się do mierzenia, kreślenia, trasowania, rysowania okręgów oraz promieni. Na rynku dostępnych jest wiele takich przyrządów z elementami dodatkowymi zapewniający wysoki komfort pracy oraz maksymalną możliwą precyzję tworzenia projektów lub rysunków.
 • Lasery krzyżowe – urządzenia tego rodzaju są rozbudowanymi poziomicami emitującymi kilka wiązek lasera w pionie oraz poziomie. Najprostsze przyrządy miernicze tego rodzaju emitują po jednej wiązce w pionie i poziomie, a bardziej rozbudowane urządzenia emitują ich więcej, tworząc dużą sieć wiązek w pomieszczeniu. Dzięki takim przyrządom można precyzyjnie określać poziomy, piony, różne odległości, spadki, kąty oraz przechyły. Sprzęt ten nadaje się również do zastosowań zewnętrznych, na przykład do poziomowania fundamentów.
 • Miary i taśmy – są to najprostsze przyrządy pomiarowe, które znajdują zastosowania w domach i mieszkaniach. Można dzięki nim mierzyć różne mniejsze odległości, których długość ograniczona jest długością miarki lub taśmy. Na rynku dostępne są miary i taśmy zwijane czy też rozsuwane. Często są stosowane przez amatorów, ale używają ich również zawodowcy działający w różnych branżach, w których warto mieć pod ręką przyrząd pomiarowy (remonty, naprawa, montaż itp.).
 • Poziomice – przyrządy pomiarowe tego rodzaju posiadają jedną lub więcej libelli rurkowych. Sprzęt ten wykorzystuje ziemską grawitację do wyznaczania pionowości oraz poziomości płaszczyzn w budownictwie. Rozwiązanie to przydaje się do prac, które nie wymagają ogromnej precyzji z dokładnością co do milimetra (w takich sytuacjach lepiej spisują się lasery krzyżowe).
 • Suwmiarki – są to podstawowe przyrządy pomiarowe wykorzystywane w różnych warsztatach. Ich najczęstszym zastosowaniem jest szybki pomiar produkowanych elementów. Standardowe suwmiarki oferują pomiar od 0 do 150 mm, ale dostępne są też przyrządy działające w zakresie do 3000 mm. Zaletą suwmiarek jest ich łatwa obsługa i duża dokładność pomiaru.

Czym się kierować przy wyborze przyrządów pomiarowych

Wybór narzędzia pomiarowego zależy od tego, jakiego pomiaru zamierzamy dokonać. Istnieją bowiem bardziej oraz mniej precyzyjne przyrządy dopasowane do różnych zastosowań. Najważniejsze cechy, na jakie warto zwracać uwagę to:

 • precyzja pomiaru,
 • technologia pomiaru,
 • łatwość obsługi,
 • dostępność zaawansowanych funkcji,
 • przeznaczenie amatorskie lub profesjonalne,
 • trwałość i niezawodność.

Na szczęście w ofercie ERLI.pl znajdą Państwo wysokiej jakości przyrządy pomiarowe różnego rodzaju, które charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami, właściwościami i wykorzystanymi technologiami. Szeroki asortyment sklepu to bardzo ważny atut, ponieważ każdy znajdzie w nim coś dla siebie, niezależnie od tego, czy poszukiwany jest sprzęt amatorski, czy też profesjonalny.