ERLI

Wózki dziecięce

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Noworodek przesypia nawet 18 godzin na dobę, co oznacza, że śpi wszędzie – w łóżku, na rękach, a także w wózku. Oczywiście stopniowo czas snu ulega skróceniu, ale nadal jest to kilkanaście godzin. Właśnie dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego wózka – musi on sprawdzić się w każdej sytuacji, nawet gdy maluch zechce uciąć sobie drzemkę.więcej

Wózki dziecięce na wspólne spacery

Ilość snu niemowlęcia zależy od jego indywidualnych potrzeb. Według portalu mamadu.pl (za „Journal Clinical Sleep Medicine”) noworodek (0-4 tygodni) przesypia od 16-18 godzin na dobę. Stopniowo czas, który dziecko poświęca na drzemki, kurczy się – co kilka tygodni o 0,5 do 1 godziny, by w okresie od około 9-12 miesiąca życia osiągnąć wartość 14 godzin dziennie. Maleństwo śpi zarówno w łóżeczku, jak i wózku niemowlęcym. Sen jest niezwykle ważny w pierwszych miesiącach jego życia, ponieważ podczas snu w organizmie dziecka zachodzi wiele procesów. Zachowywana jest równowaga pomiędzy neuroprzekaźnikami, które są odpowiedzialne za przekazywanie informacji w mózgu. Odpowiednia ilość dobroczynnego snu pozwala niemowlęciu zachować dobry nastrój, koncentrację i energię na następny dzień pełen nowych bodźców poznawczych. Sen wpływa też pozytywnie na układ immunologiczny malucha.

Warto wiedzieć, że noworodek zwykle przesypia od 17 do 20 godzin na dobę. Nie ma jeszcze określonego wzorca snu, więc może przespać w wózku niemowlęcym kilka minut albo kilka godzin. Budzi się zwykle, aby zakomunikować mokrą pieluszkę, głód lub dyskomfort. Dopiero z czasem nauczy się przesypiać część nocy. Niektóre trzymiesięczne niemowlęta potrafią przespać już od 6 do 8 godzin nieprzerwanie w nocy. Zatem łóżeczko musi być uzupełnione o wygodny wózek dziecięcy. Znajdziesz taki wśród naszych produktów.

Wózki dla niemowląt: wielofunkcyjne czy jednofunkcyjne?

Wybór pierwszego wózka dla dzieci nie jest prosty. Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się: lepiej kupić gondolę czy zainwestować w wózek dziecięcy wielofunkcyjny? Ten drugi jest droższy, ale będzie służył dziecku znacznie dłużej.

Wózek dziecięcy jednofunkcyjny, czyli wózek niemowlęcy głęboki lub gondola, posłuży dziecku do momentu, gdy nauczy się siadać. Z kolei wózek wielofunkcyjny można zamontować na stelażu siedziska spacerowego. Można też na nim zainstalować fotelik do auta, jeśli jest wyposażony w odpowiednie adaptery. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, choć wózki niemowlęce wielofunkcyjne są droższe niż jednofunkcyjne.

Wózek dla dzieci jednofunkcyjny będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz miejsca, by przechowywać siedzisko wózka spacerowego, które przez pierwszych kilka miesięcy życia dziecka nie będzie Ci potrzebne. Spacerówkę będzie można kupić później. Interesują Cię nie tylko wózki dziecięce? Sprawdź również przydatne dodatki dla mamy i dziecka podczas spaceru, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli masz bliźniaki, to najlepszym wyborem będą wózki bliźniacze.

Wózek dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

  • Ilość i wielkość kół

Wózki dziecięce mogą być trójkołowe lub czterokołowe. Modele trójkołowe można podzielić na wózki sportowe i na wózki miejskie. Ich plusem jest to, że są dużo lżejsze niż te tradycyjne i łatwiej się nimi kieruje. Trudniej im będzie zachować równowagę np. kiedy wózek wjedzie w nierówność. Z wózkiem dla dzieci czterokołowym nie powinno być takich problemów. W wózku dziecięcym istotna jest także wielkość kół. Duże sprawdzają się na każdej nawierzchni, zwłaszcza na nierównych chodnikach czy drogach poza miastem. Małe, choć są lżejsze do niesienia, gorzej poradzą sobie z przeszkodami. Świetnie nadadzą się na miejskie chodniki i parkowe alejki.

  • Boki wózka

W gondoli istotne są z pewnością wymiary - głębokość i długość - które pozwolą wygodnie ułożyć dziecko nawet wtedy, gdy jest ubrane w gruby kombinezon i owinięte kocykiem. Warto też zwrócić uwagę na mechanizm zdejmowania ze stelaża i system odpowiadający za składnie budki. Im są łatwiejsze w obsłudze, cichsze i bardziej intuicyjne, tym przyjemniejsze będzie korzystanie z wózka. W spacerówce koniecznością są pasy bezpieczeństwa. Najbezpieczniejsze są pasy pięciopunktowe, które przechodzą pomiędzy nóżkami dziecka. Oglądając boki wózka pamiętaj, że odległość siedziska od kół musi być na tyle duża, żeby dziecko nie mogło przypadkowo włożyć tam rączki. Wózki dziecięce nie mogą mieć też ostrych krawędzi czy elementów, o które maluch może się skaleczyć.

  • Rączka

Rączkę w wózku dziecięcym można ustawiać na różne sposoby. Po pierwsze, można wyregulować jej wysokość. Ułatwia to prowadzenie wózka rodzicom o różnym wzroście, gdy każde z nich może dopasować rączkę do swoich potrzeb.

Druga możliwość to przestawienie położenia rączki. Po naciśnięciu odpowiednich przycisków na ramie, rączkę można ustawić tak, by była z przodu lub z tyłu wózka. Dzięki temu, gdy zajdzie potrzeba zmiany kierunku jazdy, nie trzeba będzie odwracać całego wózka. Maluch może leżeć tyłem do słońca albo wiatru, niezależnie od tego, w którym kierunku pojedzie wózek dziecięcy.

  • Sposób składania

Składanie wózka dla dziecka musi być przede wszystkim wygodne. By złożyć wózek, często trzeba odpiąć gondolę lub siedzisko od stelaża, a następnie złożyć sam stelaż. Jeśli wózek ma przycisk do łatwego składania, będzie Ci o wiele łatwiej. Sposób składania i rozkładania najlepiej sprawdzić jeszcze przed zakupem wózka. Warto też poczytać opinie o wózku i sprawdzić ceny wózków dziecięcych na naszej stronie internetowej.

Wśród różnych produktów przygotowaliśmy dla Ciebie modele, które można złożyć jedną ręką. Jeśli wózek niemowlęcy będziesz przewozić samochodem z niewielkim bagażnikiem, ważne będą jego rozmiary po złożeniu. Nie wszystkie wózki dla niemowląt mieszczą się do bagażników o standardowej pojemności – czasem, by domknąć klapę, trzeba będzie dodatkowo zdjąć koła wózka niemowlęcego.