ERLI

Decoupage

(7 849 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Decoupage – tchnij nowe życie w przedmioty!

Rękodzieło od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. „Zalewani” niskiej jakości, masowo produkowanymi przedmiotami doceniamy unikatowe, starannie wykonane artykuły stworzone przez ludzkie ręce, nie maszyny. Rękodzieło jest niezwykle szerokim pojęciem, pod którym kryją się meble, dekoracje, ubrania, naczynia wykonane różnymi metodami. Jedną z form tej aktywności jest decoupage – technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na powierzchni ozdabianych przedmiotów z odpowiednio wyciętego papieru lub serwetek w taki sposób, aby dodatkowa warstwa sprawiała wrażenie ręcznego malunku. Nazwa techniki wywodzi się od francuskiego słowa decouper oznaczającego po prostu „wycinać”. Wszystkim osobom pragnącym poznać bliżej uwielbianą na całym świecie metodę pozwalającą stworzyć piękne rękodzieło prezentujemy przedmioty do ozdabiania, kleje i media oraz inne artykuły niezbędne do stworzenia własnego małego dzieła sztuki.

Przedmioty do ozdabiania – co możesz udekorować?

Techniką decoupage możesz ozdobić niemal wszystko, co przyjdzie Ci do głowy, począwszy od używanych w kuchni naczyń, poprzez szkatułki, ramki na zdjęcia i świąteczne ozdoby, na meblach kończąc. Przedmioty do ozdabiania mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład drewna, szkła, metalu ceramiki, a nawet tkanin.

Ulubiona misa na owoce straciła swój dawny blask? Pragniesz podarować komuś świąteczny prezent „z duszą”? A może po prostu chcesz dodać kolorytu swoim dniom i realizować siebie w nowej pasji? Gwarantujemy, że decoupage okaże się strzałem w dziesiątkę! Wbrew pozorom ozdabianie przedmiotów w tej technice nie jest skomplikowane. Pierwszym etapem pracy jest pokrycie przedmiotu farbą akrylową. Drugim – rozwarstwienie serwetki lub papieru, wycięcie wzoru i naklejenie go na dekorowaną powierzchnię. Naniesiony motyw utrwala się specjalnym klejem z werniksem. Kiedy całość wyschnie, na obiekt nakłada się kilka warstw lakieru (brzegi serwetki nie mogą być wyczuwalne pod palcami).

Kleje i media, haczyki, pędzle… Must have w kolekcji każdego artysty

Jakie elementy powinny znaleźć się w domowym warsztacie każdego artysty tworzącego w technice decoupage? Przede wszystkim przedmioty do ozdabiania (na przykład szkatułki, styropianowe bombki i inne elementy, zawieszki), ozdobne chusteczki i serwetki, szablony, farby, lakiery, kleje i media oraz narzędzia i pędzle. Przydatne będą również haczyki, stojaki i podstawki, dzięki którym będziesz mógł wyeksponować w wybranym miejscu swoje dzieło.

ERLI.pl – znajdź w sobie pasję!

Spróbowanie swoich sił w decoupage jest doskonałym sposobem na rozwój swojej kreatywności. Niezależnie od tego, ile masz lat i czy masz za sobą artystyczne doświadczenia, możesz z powodzeniem zacząć wytwarzać własne rękodzieło. Decoupage to również doskonały sposób na wartościową i rozwijającą zabawę z dziećmi. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć swoją przygodę ze sztuką: przedmioty do ozdabiania, stojaki i podstawki ułatwiające pracę, haczyki do ram i bombek, kleje i media. Wszystkie produkty łączy wysoka jakość i niska cena.