ERLI

Szlifierki i polerki

(1 696 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Szlifierki i polerki można spotkać zarówno u fachowca budowlańca, domowego majsterkowicza, jak i także pracownika branży meblarskiej czy instalatorskiej.więcej

Szlifierki i polerki

Zarówno profesjonalne, jak i amatorskie majsterkowanie wymaga odpowiedniego sprzętu i przygotowania. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć się w sprzęt, który będzie służył przez długi czas i świetnie będzie się spisywał podczas wykonywanych zadań i obowiązków. Jednym z popularniejszych elektronarzędzi, bardzo często wykorzystywanych przez majsterkowiczów i fachowców podczas prac montażowych i remontowo-budowlanych są szlifierki i polerki.

Rodzaje szlifierek

Rynek szlifierek i polerek jest bardzo bogaty i nasycony. To sprawia, że każdy, niezależnie od potrzeb i oczekiwań znajdzie elektronarzędzie idealnie wpisujące się w indywidualne wymagania. Warto pamiętać, że narzędzia te różnią się między sobą pod kątem specyfikacji i konkretnego przeznaczenia. Zarówno szlifierki, jak i polerki nie są zarezerwowane jedynie dla profesjonalistów. Te elektronarzędzia z powodzeniem mogą być wykorzystywane także podczas domowych prac i remontów. Czasami wykorzystanie tych przyrządów sprawia, że postęp pracy posuwa się w niesamowitym tempie, a wykonywanie niektórych zadań związanych z naprawą czy remontem, dzięki nim jest jeszcze łatwiejsze i prostsze. Elektronarzędzia doskonale sprawdzą się zarówno podczas wygładzania powierzchni pod tapety, farby czy panele, jak i podczas odnawiania i naprawiania starych mebli. Zarówno szlifierki, jak i polerki stanowią także nieopisane wsparcie w warsztatach samochodowych i salonach detailingu.

W ERLI.pl znajdziesz szlifierki kątowe, akumulatorowe oraz sieciowe. Czym różnią się te elektronarzędzia między sobą? Pierwsze z nich wyróżniają się wysoką uniwersalnością zarówno podczas prac remontowych, jak i budowlanych, równocześnie sprawdzą się także podczas mniejszych, domowych remontów. Szlifierki kątowe z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy z twardymi materiałami (np. kostka brukowa). Ten rodzaj szlifierki może także skutecznie zastąpić swoim działaniem bruzdownicę. Szlifierki akumulatorowe są niesamowicie wygodne w pracy. Dlaczego? Ponieważ zasilane są za pomocą akumulatora. Więc praca z nimi nie będzie ograniczana w żaden sposób kablem. Jeśli zależy ci na wygodzie i mobilności, to ten rodzaj szlifierek jest właśnie dla ciebie! Ostatnim z rodzajów są szlifierki sieciowe. Analogicznie do szlifierek akumulatorowych, ten rodzaj narzędzi zasilany jest przy pomocy sieci, czyli kabla. Co wiąże się z pewnymi ograniczeniami mobilności i użytkowania (wszystko zależy od długości kabla, w który wyposażone jest urządzenie).

Z kolei polerki wykorzystasz podczas wyrównywania powierzchni meblowych i użytkowych. Sprawdzą się doskonale także podczas odświeżania starych mebli. I co najważniejsze – wcale nie musisz być profesjonalistą i fachowcem w danej branży, aby móc z nich korzystać!

Jak wybrać szlifierkę?

Jedno jest pewne. Wybór tego narzędzia nie powinien być przypadkowy. Decydując się na zakup szlifierki warto przeanalizować swoje oczekiwania i potrzeby oraz doprecyzować rodzaj materiału, z którym najczęściej będziesz pracować. W ten sposób wybierzesz elektronarzędzie, które idealnie wpisze się w specyfikę Twojej pracy. Parametry urządzeń pozwolą znaleźć przyrząd, który będzie maksymalnie tożsamy z charakterem twojej pracy. Warto pamiętać, że nieprawidłowo dobrana szlifierka nie będzie spełniała swojego zadania, co więcej – niedostosowanie jej specyfiki do konkretnego rodzaju materiału może powodować nawet uszkodzenia sprzętu.

Najważniejsze na co warto zwrócić uwagę to przede wszystkim moc szlifierki i polerki oraz moc obrotowa. To one bezpośrednio wpływają na jakość i wydajność pracy. Im te wartości są wyższe, tym urządzenia będą w stanie poradzić sobie z bardziej wymagającym i trudniejszym materiałem. W perspektywie korzystania z elektronarzędzi kluczowe są także średnice tarcz, które akceptuje szlifierka. W zależności od wielkości tarczy możliwe jest poradzenie sobie z wymagającym materiałem lub zachowanie wysokiej i nienagannej precyzji. Najczęściej szlifierki z dużymi tarczami są wykorzystywane podczas profesjonalnych i półprofesjonalnych pracach remontowych, budowlanych czy instalatorskich. Podczas gdy te o mniejszych tarczach najczęściej spotykane są przy mniej wymagających zadaniach.

Podczas wyboru ścisku stolarskiego ważna jest także robocza powierzchnia śruby lub ramienia. Co to znaczy? W przypadku, gdy sięgniesz po ścisk z za małą powierzchnią roboczą ramienia lub śruby, to siła, która będzie oddziaływać na powierzchnię styku będzie zbyt duża, co może prowadzić do uszkodzeń i ograniczać efekty pracy. Ten parametr jest kluczowy zwłaszcza jeśli pracujesz z materiałami delikatnymi.

Dla jakości i dokładności pracy kluczowa jest także sama tarcza. To ona bezpośrednio wpływa na efekty wykonywanych zadań. Również przed jej zakupem należy skontrolować jej parametry. Wszystko po to, aby w pełni cieszyć się funkcjonalnym sprzętem. Wybór tarczy, podobnie jak wybór szlifierki lub polerki powinien być uzależniony przede wszystkim rodzajem materiału, z którym będziesz pracować. Grubość tarczy przekłada się na jej wytrzymałość i skuteczność w wykonywanych pracach. Dlatego im trudniejszy materiał, np. kostka brukowa czy beton, tym grubsza powinna być tarcza w szlifierce.