ERLI

Części do laptopów

(5 996 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Niezawodne części do laptopów

Dziennie spędzamy w sieci nawet do 7 godzin, co oznacza, że w ciągu roku urządzenia mobilne pochłaniają naszą uwagę przez około 100 dni, czyli ponad 3 miesiące. Godziny spędzone przed monitorem to czas poświęcany nie tylko na rozrywkę, lecz przede wszystkim na pracę. Aby móc efektywnie wykonywać obowiązki służbowe, potrzebny jest sprawny i niezawodny laptop. Części do laptopów, takie jak baterie, zasilacze, obudowy, klawiatury, adaptery czy głośniki, umożliwiają spokojną pracę, przedłużają żywotność urządzenia, a w wielu przypadkach zwiększają również jego funkcjonalność. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze części do laptopów kompatybilne z urządzeniami wielu znanych marek: Acer, Asus, Dell, Fujitsu-Siemens, HP, Compaq, IBM, Lenovo, Samsung, Sony, Toshiba i Apple Macbook.

Kiedy warto sięgnąć po nowe części do laptopów?

Wśród części do laptopów, które poddajemy wymianie, znajdziemy przede wszystkim baterie. Jeśli pracujesz w domu i masz stały dostęp do zasilania sieciowego, możesz nie odczuć tak dotkliwie tego, że żywotność baterii dobiega końca. Jednak osoby, które regularnie korzystają z laptopa w miejscach publicznych, potrzebują sprawnego i niezawodnego akumulatora. Pierwszą niepokojącą oznaką obniżonej wydajności jest skrócony czas działania baterii (poniżej 2 godzin). Może się także zdarzyć, że po odłączeniu zasilania sieciowego laptop wyłącza się bez ostrzeżenia – w tej sytuacji wymiana baterii jest konieczna, gdyż nie możemy dłużej polegać na obecnym akumulatorze. Bateria może słabnąć stopniowo lub przestać działać z dnia na dzień.

Praca na laptopie ze słabą baterią jest trudna, a bez zasilacza – niemożliwa. Z zasilacza korzystamy nie tylko podczas ładowania akumulatora: może on służyć również do pracy bez baterii (dotyczy laptopów z wyjmowanym akumulatorem). Przed zakupem zasilacza należy sprawdzić, czy jest on kompatybilny z posiadanym modelem laptopa, a także porównać parametry elektryczne zasilacza z tymi, które znajdują się na naklejce na spodzie komputera.

Laptop – części zwiększające funkcjonalność urządzenia

Oprócz części do laptopów umożliwiających sprawną i niezawodną pracę, w naszej ofercie znajdziesz także części, które sprawią, że twój laptop będzie bardziej funkcjonalny.

Klawiatura do laptopa sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy dużo piszesz, grasz lub dokonujesz częstych obliczeń, a producent twojego laptopa nie wyposażył urządzenia w wygodną klawiaturę numeryczną. Dodatkowa klawiatura pozwala również ograniczyć odległość monitora od oczu.

Zewnętrzna nagrywarka USB to gratka dla miłośników płyt CD i DVD, którzy nie mają napędu optycznego w swoim laptopie. Urządzenie umożliwia wygodne odczytywanie i zapisywanie danych.

Adapter podróżny to idealny gadżet dla turystów. Podpinając adapter do gniazdek europejskich, brytyjskich, amerykańskich lub australijskich, możesz szybko i łatwo naładować dowolne urządzenia mobilne za pomocą zasilania sieciowego.

Wśród naszych części do laptopów znajdziesz także aktywne rozdzielacze, linki przeciwkradzieżowe, skanery linii papilarnych, moduły Bluetooth, głośniki oraz obudowy i kadłubki – wszystko dla twojej wygody!

Jak przedłużyć żywotność baterii?

Kiedy już wymienisz baterię w swoim laptopie, zadbaj o to, by posłużyła ci jak najdłużej. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, by wymieniona bateria działała bez zarzutu przez kolejne lata użytkowania:

  • Nie rozładowuj baterii do zera. Jeśli na ekranie laptopa wyświetla się komunikat o konieczności ładowania, podłącz zasilacz i w miarę możliwości naładuj baterię do 50-90%.
  • Podładuj baterię przed urlopem. Jeśli wybierasz się na wakacje i zostawiasz laptopa w domu, podładuj baterię do 50-60%. Tę zasadę stosuj zawsze przed dłuższą przerwą w użytkowaniu.
  • Nie ładuj baterii do 100%. Specjaliści IT zalecają, by ładować baterię do poziomu 50-90%. Dlaczego? Żywotność baterii wyznaczają cykle ładowania, a jednym pełnym cyklem określamy wyładowanie baterii do 0% i naładowanie jej do 100%. Okazuje się więc, że krótsze ładowanie może przedłużyć żywotność baterii.
  • Zrezygnuj z ciągłego ładowania. Kontroluj poziom naładowania baterii i odłączaj zasilacz w odpowiednim momencie. Gdy bateria jest ładowana bez przerwy, poziom naładowania wynosi przez cały czas 90-100%, a to z kolei wiąże się z dużą ilością mini cyklów, które skracają żywotność akumulatora.
  • Korzystaj z opcji oszczędzania baterii. Jeśli wybierasz się w podróż i nie chcesz, by laptop szybko się rozładował, skorzystaj z trybu oszczędzania baterii, który wydłuży czas pracy przez ograniczenie powiadomień push i aktywności w tle. Możesz samodzielnie zdecydować, przy jakim poziomie naładowania oszczędzanie baterii zostanie uruchomione. Warto również zmniejszyć jasność ekranu.

Warto pamiętać, że żadna bateria nie jest wieczna, dlatego nawet podręcznikowe używanie laptopa nie uchroni nas przed wymianą akumulatora. Jednak sami możemy zdecydować o tym, jak długo akumulator będzie nam służył, stosując się do zasad przedłużających żywotność baterii.