ERLI

Puzzle

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Historia puzzli jest ściśle powiązana z funkcją edukacyjną. Pierwsze egzemplarze miału pomagać w nauce geografii i powstawały w XVIII wieku! Ich twórcą był angielski kartograf John Spilsbury – przygotował je, wykorzystując drukowane mapy zespolone z deskami, które następnie ciął wzdłuż granic państw. Dziś w sprzedaży dostępne są nie tylko tradycyjne rozwiązania, ale również przestrzenne!więcej

ERLI.pl – puzzle 3D i piankowe

Sklepy z puzzlami na ERLI.plto skarbnica układanek wyróżniających się wysokiej jakości nadrukami i atrakcyjnymi ilustracjami. Czy wiesz, że pierwsze puzzle powstały jako pomoc w nauce geografii? Ich twórcą był żyjący w XVIII wieku John Spilsbury, angielski kartograf, który na cienkie deski naklejał drukowane mapy, a następnie rozcinał rysunek wzdłuż granic państw. Od tego czasu puzzle znacznie ewoluowały i możemy dziś układać nie tylko płaskie, lecz również przestrzenne elementy. Oprócz tego, że puzzle są źródłem wielogodzinnej rozrywki, pozwalają również trenować cenne umiejętności, dzięki czemu są tak popularne wśród klientów odwiedzających naszą platformę zakupową. Puzzle tradycyjne, piankowe oraz przestrzenne to sprawdzony pomysł na prezent dla dziewczynek i chłopców w każdym wieku.

Rodzaje puzzli dla dzieci

Choć puzzle najczęściej kojarzą się z klasycznymi elementami wykonanymi z kartonu, coraz większą popularność zdobywają układanki 3D i 4D, które umożliwiają tworzenie przestrzennych figur. Nasza oferta skierowana jest również do najmłodszych dzieci w kategorii wiekowej 3+, które śmiało mogą sięgać po bezpieczne piankowe puzzle. ERLI.pl oferuje trzy rodzaje produktów tej kategorii:

  • tradycyjne – klasyczne płaskie puzzle z ilustracjami nadrukowanymi na kartonikach. Składają się najczęściej z kilkudziesięciu lub kilkuset elementów, a ich ilość należy dopasować do wieku dziecka.
  • przestrzenne – mogą być wykonane z drewna, kartonu, metalu, papieru, pianki lub plastiku. Wśród dostępnych produktów znajdują się zarówno drewniane układanki dla rocznych maluchów, jak i znacznie bardziej zaawansowane modele dla nastolatków. Stopień trudności puzzli dopasowujemy do wieku dziecka.
  • piankowe – przeznaczone dla dzieci w wieku 3+, które jeszcze nie mogą sięgać po tradycyjne puzzle; pozwalają ćwiczyć zdolności manualne, koordynację ręka-oko i kreatywność. Występują zarówno w wersji płaskiej, jak i przestrzennej (najczęściej w formie kwadratu).

5 zalet puzzli – dlaczego warto kupować dziecku układanki?

Układanie puzzli jest polecane osobom w każdym wieku. Jak wiadomo, prawa półkula mózgu odpowiada za kreatywność i emocjonalność, natomiast do zadań lewej należy myślenie logiczne i matematyczne oraz rozwijanie umiejętności werbalnych. Naukowcy podkreślają, że układanie puzzli wspiera współpracę obu półkul, co wpływa na ich równomierny rozwój. Puzzle wymagają bowiem zastosowania umiejętności analitycznych i pobudzenia wyobraźni, co sprawia, że regularne układanie puzzli pomaga trenować mózg. Dlaczego jeszcze warto układać puzzle?

1. Ćwiczenie i poszerzanie pojemności pamięci roboczej – podobnie jak w przypadku gier typu memory również podczas układania puzzli musimy nieustannie analizować i zapamiętywać elementy układanki. Oznacza to, że układając puzzle, ćwiczymy pamięć roboczą.

2. Rozwój wyobraźni przestrzennej – ta umiejętność przydatna jest podczas odczytywania map i innych aktywności związanych ze składaniem wielu elementów w całość, wyciąganiem wniosków i przewidywaniem efektów.

3. Wsparcie koordynacji ręka-oko – wykształcenie tej zdolności jest szczególnie ważne w pierwszych latach życia. Układanie puzzli rozwija zdolności manualne i wspiera koordynację ręka-oko, a tym samym pomaga w późniejszej nauce pisania i rysowania.

4. Nauka cierpliwości i koncentracji – układanki dopasowane do wieku dziecka wymagają skupienia i poświęcenia czasu. W przypadku puzzli nie ma mowy o natychmiastowych efektach, do jakich przyzwyczajają nas komputery i smartfony.

5. Wzmacnianie więzi – puzzle można układać zarówno samodzielnie, jak i drużynowo. Wspólne układanie rozwija umiejętności współpracy, a przy tym jest świetnym sposobem na spędzanie czasu razem.

Jak wybrać najlepsze puzzle?

Zdecydowałeś, że w tym roku Twoje dziecko otrzyma na urodziny puzzle. Sklepy z artykułami dziecięcymi oferują jednak tysiące produktów, a wszystkie prezentują się zachęcająco. Jak więc wybrać najlepsze puzzle? Zwróć uwagę na kilka czynników, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

W pierwszej kolejności ustal maksymalny koszt prezentu. Ile kosztują puzzle? Cena zależy od wielu czynników, m.in. ilości elementów, wielkości układanki czy zastosowanych materiałów. Puzzle tanie to przede wszystkim układanki tradycyjne. Do nieco droższych produktów zaliczamy puzzle przestrzenne z drewna i metalu. Ustal kwotę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć i wpisz ją w widełki po lewej stronie – w ten sposób zobaczysz wyłącznie układanki w określonym przedziale cenowym.

Następnie zdecyduj się na rodzaj puzzli. Wybierasz tanie puzzle tradycyjne, czy może pragniesz obdarować malucha bezpiecznymi puzzlami piankowymi albo nowoczesnymi układankami 3D? Dopasuj swój wybór do wieku dziecka i jego umiejętności.

Na koniec zwróć uwagę na aspekt wizualny. Twoje dziecko uwielbia zwierzęta, a może jest fanem Kubusia Puchatka albo Krainy Lodu? Zadbaj o to, by układanka była wizualnie zgodna z upodobaniami dziecka – im bardziej atrakcyjna forma, tym lepsza zabawa!