ERLI

Rowery trójkołowe dla dzieci

(659 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Na ERLI.pl znaleźć można rowerki trójkołowe dla dzieci, które spełnią oczekiwania maluchów, ale i ich rodziców! więcej

Kryteria wyboru trójkołowych rowerów dla dzieci

Przeglądając oferty rowerków trójkołowych dla dzieci, trudno nie zauważyć wielu różnic. Jedną z nich, która ma wpływ na wybór najlepszego modelu, jest sposób napędu. Producenci danych pojazdów oferują dwa rozwiązania - pierwsze, klasyczne z napędem łańcuchowym, drugie z wykorzystaniem korb zamontowanych na przednim kole. W zależności od tego, na który z rowerków zdecydują się rodzice, pozycja dziecka w pojeździe, jak również siła, jaką będzie musiało włożyć w napędzenie rowerku, będą inne. Nie ma czysto określonego najlepszego rozwiązania. Oba są dobre, a ich dopasowanie zależy od sprawności pociechy, jej wzrostu i siły.

Kolejną kwestią jest zastosowanie. Jeśli rower z trzema kółkami ma być jedynie domową zabawką, to wystarczy wybrać model klasyczny, bez dodatkowych udogodnień. Wygodne siodełko, kierownica oraz trzy kółka wystarczą, aby maluch mógł poruszać się po domu czy ogrodzie bez większych problemów. Istnieją jednak produkty 3- oraz 4w1, które wyposażono dodatkowo w szereg akcesoriów, jak daszek czy rączka do trzymania przez rodziców - w ten sposób zwykły trójkołowy rowerek zmienia się w rowerek spacerowy, który można wykorzystywać na zewnątrz. Wśród ciekawych opcji znajduje się również możliwość sterowania elektronicznego, która umożliwia rodzicom kontrolę nad torem jazdy pociechy.

Nie mniej ważnym aspektem podczas zakupu rowerów trójkołowych dla dzieci jest ich wykonanie. Wykorzystane materiały mogą bowiem wpływać nie tylko na wytrzymałość pojazdu, ale także na jego wagę. Na rynku dostępne są modele wykonane z plastiku czy aluminium. Pierwsze będą lekkie, co z pewnością sprawdzi się zwłaszcza przy naprawdę małych dzieciach, jednak ich trwałość będzie znacznie obniżona. Plastikowe elementy nie są bowiem odporne na liczne uderzenia i uszkodzenia mechaniczne, a koła wykonane z tego samego materiału nie amortyzują wszelkich drgań podczas jazdy po nierównościach. Modele z aluminiową konstrukcją są znacznie cięższe, jednak trwalsze. Dodatkowo zazwyczaj montowane są w nich gumowe kółka, które nie tylko nie hałasują tak, jak plastikowe, ale i są przystosowane do jazdy po nierównym terenie.

Wybierając rowerek dla dziecka dobrze także przyjrzeć się siedzisku. Niektóre modele mają bowiem możliwość opuszczania go do komfortowej dla malucha pozycji, gdy ten zaśnie. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim u dzieci młodszych, które szybko się męczą i potrafią zasnąć w praktycznie każdej sytuacji!

Czy zakup rowerka trójkołowego to dobre rozwiązanie?

Wielu rodziców stojących przed zakupem rowerka dla malucha zastanawia się, czy trójkołowiec to dobry pomysł. Odpowiedź jest prosta - tak! Przede wszystkim dziecko w ten sposób zapoznaje się z konstrukcją standardowego roweru, na jaki z pewnością z czasem się przesiądzie. Ponadto, przyzwyczaja się ono do aktywności fizycznej - zamiast siedzieć w wózku, może samodzielnie obserwować świat i kierować się tam, gdzie chce - oczywiście pod kontrolą rodziców. Jest to także szansa na urozmaicenie wszelkich spacerów, a także poznawanie nowych terenów i wybieranie się w dalsze trasy. Dodatkowo maluch rozwija swoją kondycję, a także wzmacnia mięśnie nóg. Rowerki trójkołowe mogą mieć także wpływ na prawidłowy rozwój umysłowy. W jaki sposób? Określanie odległości od przeszkód na drodze, czy podejmowanie decyzji co do tego, w którą stronę teraz skręcić, zmusza malucha do myślenia! Nie można zapomnieć o tym, że musi on także pamiętać o jednoczesnym kierowaniu i pedałowaniu podczas jazdy.

Dodatkowe udogodnienia w rowerkach, na jakie warto zwrócić uwagę

Producenci rowerów z trzema kółkami dla dzieci starają się sprostać oczekiwaniom rodziców, ale i maluchów. Dlatego też w wielu ofertach dostępnych na ERLI.pl znaleźć można pojazdy z dodatkowymi akcesoriami. Z pewnością na uwagę zasługuje daszek czy też parasolka. Podczas spacerów osłonią one malucha od deszczu czy nadmiernego słońca, które mogą wpływać na komfort jazdy. Wszelkie zamontowane koszyczki umożliwią zabieranie przekąsek i ulubionych misiów na spacery! Trąbki, piszczałki i dzwonki pozwolą dziecku ostrzegać przechodniów, że nadjeżdża - jest to także element, dzięki któremu można nauczyć dziecko sygnałów ostrzegawczych i informowania innych, aby nie dochodziło do kolizji! Dobrze jest również pomyśleć o zakupie rowerka z uchwytem na bidon, dzięki czemu zmęczone jazdą maleństwo, będzie mogło się napić.

Na uwagę rodziców zasługują także liczne rozwiązania 6w1. Ze zwykłego rowerka trójkołowego można stworzyć hulajnogę trójkołową, dwukołową, jak również rowerek biegowy. Jest to nie tylko opcja na szybką zmianę i zainteresowanie dziecka nowym pojazdem, ale także spora oszczędność pieniędzy!

Rower trójkołowy dla dziecka sposobem na przyjemny spacer

Decydując się na zakup rowerka trójkołowego dla dziecka, dobrze mieć na uwadze przede wszystkim jego sprawność. To ona pomoże w doborze najlepszego rozwiązania i zagwarantuje, że zarówno rodzic, jak i dziecko będą szczęśliwi. Tego typu pojazdy świetnie sprawdzają się podczas spacerów, jako alternatywa do wózka, który ogranicza pociesze odkrywanie świata! Zapoznają one ponadto malucha z konstrukcją roweru, tym samym przygotowując do jazdy na klasycznym modelu.