ERLI

Konsole i automaty

(2 833 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Historia konsol do gier sięga 1972 roku, kiedy to miała miejsce premiera pierwszej generacji. Niedługo potem doszło jednak do zapaści rynku konsol, spowodowanego wzrostem popularności komputerów osobistych. Dziś chcąc pograć w ulubioną grę, można wybierać z wielu ofert popularnych producentów, by grać w ekskluzywne tytuły dostępne wyłącznie na jedną platformę.więcej

Konsole do gier dla całej rodziny

Nowe technologie zmieniły i wciąż zmieniają oblicze rozrywki. O ile jeszcze dwie dekady temu konsole stanowiły ekskluzywny sprzęt, na który niewielu mogło sobie pozwolić, dziś tego rodzaju rozrywki są powszechne w polskich domach. Szczególnie chętnie grają w nie dzieci, ale również wielu dorosłych ulega urokowi gier na konsole, których producenci stale raczą klientów coraz ciekawszymi rozwiązaniami. Kolejne wydania stają się coraz bardziej immersyjne, czyli pochłaniające uwagę gracza na wiele godzin. Grafika gier zachwyca detalami i – w wielu przypadkach – zadziwiającym realizmem.

Konsola do gry – współczesna rozrywka, która rozwija

Trudno o lepszą rozrywkę na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Konsole do gier zapewniają ogromną dozę zabawy, a do tego jako wirtualne medium – integrują. Konsola nie stanowi jedynie źródła indywidualnej rozrywki, ale również umila czas spędzany w towarzystwie. Obecnie ludzie w różnym wieku lubią się spotykać, aby przy poczęstunku, w miłej atmosferze, rywalizować w różnorodnych rozgrywkach.

Przy odpowiednim doborze grykonsola rozwija umiejętność logicznego myślenia, zdolności strategiczne i refleks. Zwiększa szybkość reakcji, a przy tym rozwija społeczne kompetencje, takie jak współpraca w grupie i asertywność. Konkurencja, którą wymusza wiele gier na konsolę, może być stymulująca, zwłaszcza dla dzieci. Niepozorna gra może przygotować je na wiele wyzwań w codziennym życiu!

Gry na konsole – nie tylko zręcznościówki!

Wieczór spędzony przy konsoli może być znakomitym sposobem na spędzenie wartościowego czasu z bliskimi. Proponując im wspólną zabawę tego typu, masz zdecydowanie większą szansę na powodzenie! Warto wspomnieć, że na konsolach, które niektórym kojarzą się z tzw. „strzelankami”, można grać w bardzo różne gry - ich oferta jest bardzo rozległa – począwszy od pozycji edukacyjnych, poprzez usprawniające koordynację ruchową, po rozwijające myślenie logiczne i strategiczne.

Amatorzy e-sportu mogą poczuć się jak Ronaldo, po raz kolejny zwyciężając w Lidze Mistrzów lub wsiadając za kółko bolidu Formuły 1 i wcielić się w Roberta Kubicę wygrywającego wyścig. Tego rodzaju rozrywki wielu osobom pomagają oswoić się z konkurencją, a do tego wykształcić umiejętności zręcznościowe, które procentują również w realnym życiu!

Czego potrzebujesz, aby zacząć przygodę z konsolą? W zasadzie niewiele. Wystarczy, że kupisz zestaw z padami i wybrane przez siebie gry, a następnie podłączysz urządzenie do swojego telewizora. Nietrudno zgadnąć, że w przypadku konsoli sprawdza się zasada ,,im większy ekran, tym lepiej”. Jednak również na tych mniejszych gra może być przyjemna. W kwestii doboru gier masz ogromny wybór, warto jednak zwrócić uwagę na kategorie wiekowe. Na rynku dostępne są zarówno gry przeznaczone dla najmłodszych, czyli kilkulatków, jak i dla młodzieży oraz osób dorosłych. Możesz wybierać spośród gier zręcznościowych, strategicznych i wielu innych. Wiele wirtualnych światów pobudza wyobraźnię, zwłaszcza w najmłodszych użytkownikach konsoli. Dlatego warto pozwolić im rozwijać się właśnie w tym kierunku!

Konsola do gier – którą wybrać?

W sklepach internetowych oferujących zestawy z konsolą i padami dostępne są oferty z dołączonym zestawem gier. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie – to duża oszczędność. Często w takiej konfiguracji za gry zapłacisz zaledwie połowę ceny. Którą konsolę wybrać – Nintendo, PlayStation 4, PlayStation 3, a może Xbox ONE? Wybór jest dość duży, a osoby niezaznajomione z technologią może przyprawić o zawrót głowy. Warto sprawdzić parametry poszczególnych urządzeń oraz sprawdzić recenzje. Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest wybór jednej z najnowszych konsol, aby wszystkie nowe gry były kompatybilne z zakupionym sprzętem.

Stacjonarne czy przenośne? A może z VR?

Jeśli wolisz mieć większą swobodę w poruszaniu się, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór konsoli Nintendo. Inne warianty są mniej mobilne, większe i cięższe. Jednak o ile nie planujesz zabierać konsoli w podróż, nie powinno stanowić to dla Ciebie większego problemu. Jednocześnie warto pamiętać, że stacjonarne konsole do gier zwykle są wyposażone w podzespoły o lepszych parametrach. Warto mieć również na uwadze to, że niektóre tytuły są przypisane do konkretnej konsoli. W związku z tym, wybór jednego modelu wymaga poświęceń. Jeśli masz gry, o których marzysz, warto dobierać markę konsoli właśnie pod tym kątem.

Niektóre konsole, jak na przykład PS4, gwarantują użytkownikom wspaniałą możliwość – a mianowicie połączenie z VR. Wirtualna rzeczywistość to kolejny poziom wtajemniczenia, ucieleśnienie marzeń miłośników maksymalnego realizmu w grach. Wybierając taką konfigurację, z pewnością sprawisz radość pociechom, które są zafascynowane tego typu wynalazkami.

Sprzęt zakupiony? A więc baw się dobrze! Podłączanie urządzenia i jego konfiguracja to wbrew pozorom nic trudnego. Wystarczy zapoznać się dokładnie z instrukcją dołączoną do sprzętu i postępować dokładnie według wytyczonych w nim kolejnych kroków. Dzięki temu już chwilę po zakupie i odpowiedniej konfiguracji cała rodzina będzie mogła bawić się wspaniale w swoim gronie!