ERLI

Ogród

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Jak stworzyć ogród swoich marzeń?

Niezależnie od tego, czy posiadamy ogromny ogród, czy niewielki kawałek zieleni na działce, zdecydowanie warto zadbać o to miejsce. Nawet krótki kontakt z naturą działa relaksująco lub wręcz przeciwnie, dodaje energii. Odpoczynek w towarzystwie roślin z pewnością będzie bardziej cenny i lepszy dla naszego organizmu niż leżenie przed telewizorem czy przeglądanie social mediów. Co istotne, każdą przestrzeń można urządzić w taki sposób, aby czerpać z niej jak najwięcej korzyści. Wystarczy poświęcić nieco swojego czasu i zaopatrzyć się w meble ogrodowe, a już wkrótce możemy stworzyć miejsce idealne do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Narzędzia ogrodowe, w które warto się zaopatrzyć

Zanim zaczniemy pracę, musimy zainwestować w odpowiednie akcesoria, dzięki którym możliwe będzie wykonanie konkretnych czynności. Na początku należy zatem zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć i jakie zmiany przeprowadzić. Narzędzia ogrodowe najlepiej przechowywać w jednym miejscu, tak aby mieć do nich stały dostęp w dowolnym momencie. W tej kategorii można znaleźć m.in. zaawansowane urządzenia akumulatorowe lub elektryczne, które w dużym stopniu przyspieszają np. koszenie trawy czy przycinanie gałęzi lub żywopłotu. Jeśli jednak rośliny znajdujące się w naszym ogrodzie są raczej niewielkie, zupełnie wystarczające mogą okazać się modele ręczne.

Rodzaj narzędzi musi być dopasowany także do pory roku. W okresie jesiennym niezastąpione okażą się takie akcesoria jak grabie, odkurzacze i dmuchawy oraz taczki i wózki ogrodnicze. Dzięki nim łatwiej będzie utrzymać porządek na posesji i pozbyć się opadających liści. Wiosną, jeśli hodujemy owoce i warzywa, bardzo przydatne będą siewniki oraz opryskiwacze. W czasie zimy, gdy opady śniegu niejednokrotnie uniemożliwiają swobodne poruszanie się po ogrodzie, z pewnością docenimy wygodne odśnieżarki. Na ERLI.pl znajdziesz szeroki wybór mniejszych i większych narzędzi, które bez problemu dopasujesz do swoich potrzeb i charakteru prac.

Meble ogrodowe i inne elementy, czyli jak stworzyć wyjątkowy klimat

Jeśli chcemy, aby nasz ogród był naprawdę wyjątkowy i umożliwiał wypoczynek, warto zadbać o obecność odpowiednich detali. Czego nie może zabraknąć w zielonej przestrzeni?

  • Meble ogrodowe - ich rodzaj trzeba oczywiście dopasować do ilości miejsca, jakim dysponujemy. Jeśli zamierzamy przyjmować gości, można zaopatrzyć się w zestaw składanych krzeseł oraz stół. Na co dzień, podczas ładnej pogody, rodzina będzie mogła wspólnie spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Jeśli nasz ogród jest raczej niewielki, wystarczą pojedyncze elementy - hamak, fotel wiszący lub huśtawka i mały stolik.
  • Architektura ogrodowa - to kolejny element, dzięki któremu zielona przestrzeń zyska na przytulności. Na ERLI.pl znajdziesz zarówno altanki, domki, szklarnie, jak i specjalne podpórki na roślinność typu pnącza, które z powodzeniem zastąpią klasyczne doniczki. Oprócz tego można znaleźć ogromny wybór produktów służących do zbudowania różnego rodzaju mniejszych i większych przykładów architektury.
  • Oświetlenie- nic tak nie wpływa na klimat w ogrodzie, jak odpowiednio przytłumione światło. W tej kategorii dostępne są lampy w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu z łatwością stworzysz wymarzoną kompozycję. Oprócz pięknego wyglądu oświetlenie pozwala również na zidentyfikowanie np. chodnika prowadzącego do domu.

Zadbaj o swój komfort podczas odpoczynku

Nawet wtedy, gdy stworzymy wymarzoną przestrzeń, warunki atmosferyczne lub sama natura mogą utrudnić nam prawdziwy relaks. Odczujemy to z pewnością w trakcie upałów, w sytuacji gdy bez powodzenia będziemy szukać choć odrobiny cienia w ogrodzie. W tym celu warto wcześniej zaopatrzyć się w markizy, osłony, maty lub inne elementy zadaszenia. Letnimi wieczorami obowiązkowe będą odstraszacze owadów, a jeśli chcemy mieć pewność, że na naszym terenie nie powstaną żadne szkody wyrządzone przez gryzonie lub inne osobniki, dobrze zainwestować również w odstraszacze zwierząt.

Wiele osób nie może sobie pozwolić na wielogodzinne prace w ogrodzie. W takim przypadku warto zastanowić się nad zautomatyzowaniem pewnych procesów lub wykorzystaniem produktów, które przyspieszą wzrost roślin, a jednocześnie ograniczą ryzyko różnego rodzaju chorób. Czynnością, którą można znacznie ułatwić, dysponując odpowiednim sprzętem, jest nawadnianie. Na ERLI.pl znajdziesz szeroki wybór systemów nawadniających, węży, zraszaczy, pomp i wielu innych produktów przeznaczonych do podlewania. Jeśli z kolei chcesz zadbać o swoje rośliny, sprawdź nasze nawozy i preparaty.

Najciekawsze dekoracje ogrodowe, czyli pamiętaj o detalach

Nic tak nie wpływa na zwiększenie estetyki danego miejsca, jak piękne kwiaty, drzewa i inne naturalne ozdoby. To absolutny must have w każdym ogrodzie. Aby całość prezentowała się jeszcze ciekawiej, warto zainwestować w odpowiednie pojemniki, za pomocą których wyeksponujemy roślinność. W tym przypadku najlepiej zachować spójną stylistykę. Bardzo oryginalną ozdobą są także oczka wodne. Choć ich przygotowanie wymaga nieco pracy, efekt jest zdecydowanie wart zachodu, gdyż nasza zielona przestrzeń zyska na atrakcyjności.

Na ERLI.pl znajdziesz całe mnóstwo innych elementów do ogrodu, m.in. takich jak baseny, grille, różnego rodzaju podłoża, kompostowniki oraz preparaty przeznaczone do czyszczenia szamba. Możesz również liczyć na ogromny wybór roślin, w tym drzew, traw, krzewów iglastych oraz nasion.