ERLI

Nawozy i preparaty

(3 295 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Chcesz cieszyć się dorodnymi plonami i piękną roślinnością w Twoim ogrodzie? Rośliny są bardziej wymagające, niż nam się wydaje! Aby prawidłowo wzrastały, niezwykle ważne jest dostarczanie im składników mineralnych, a także zapobieganie szkodnikom i chwastom. W tym pomogą Ci nawozy i środki ochrony roślin!więcej

Nawozy do każdego ogrodu

Prawidłowo nawożone rośliny rosną szybciej, częściej zakwitają, a przede wszystkim są trwalsze, mniej chorują, a zimą odznaczają się znacznie większą odpornością na mróz. Bardzo ważne jest jednak zastosowanie odpowiedniego preparatu. W końcu na rynku dostępne są przeróżne nawozyazotowe, fosforowe, organiczne oraz cieszące się największą popularnością uniwersalne. Regularne nawożenie sprawi, że rośliny będą prawidłowo rosły i bogato kwitły. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość składników mineralnych w glebie nie jest efektem pożądanym i może być równie niebezpieczna, co ich niedobór. Nie można też zapomnieć o ochronie roślin. Do tego przeznaczone są zupełnie inne preparaty ogrodowe, które powstają z myślą o zapobieganiu atakom szkodników oraz problemów związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Środki ochrony roślin są jednak równie ważne, co nawozy. W ofercie ERLI.pl znajdziesz wiele środków, które wyjdą naprzeciw oczekiwaniom twoim i twoich roślin!

Jaki nawóz zastosować?

Nawozów i preparatów, które mają odżywiać i chronić rośliny jest bardzo wiele. Są produkty w pełni organiczne, naturalne, a także wszelkiego rodzaju azotany, fosforany i inne substancje chemiczne, które wspierają nawet rośliny niemalże obumierające. Ważne jest więc określenie potrzeb danej rośliny, rodzaju gleby oraz wielu innych kwestii, które pomogą dobrać nawóz. Inny zastosujemy do kwiatów, inny do trawy. Aby nawóz przynosił satysfakcjonujące efekty, powinien być bogaty w azot, wapń, fosfor, potas czy żelazo. Warto również dodać, że form nawozów jest mnóstwo. Do najpopularniejszych zalicza się nawozy proszkowe i w płynie. Często też można spotkać się z nawozami w postaci granulatu lub pałeczek, a nawet żelu! Stosowanie tego typu substancji bardzo często uzależnione jest od pory roku. Wiosną wykorzystuje się azotany pobudzające wzrost, latem nawozy uniwersalne, a przed zimą fosforowe i potasowe, które przygotowują rośliny na trudne warunki, dostarczając odpowiednią ilość minerałów i witamin.

Nowym, ciekawym rozwiązaniem na są nawozy organiczne, które poza odżywieniem roślin, dostarczają wiele niezbędnych składników glebie. Takie nawozy uzyskiwane są z substancji organicznej, bogatej w mikroorganizmy, które pozytywnie wpływają na jakość gleby. Coraz częściej dostępne są w formie granulatu, który łatwo się aplikuje. Pamiętaj jednak, że stosowanie nawozów organicznych nie przynosi szybkich rezultatów, jednakże zapewnia długotrwały i zdecydowanie lepszy efekt, niż wykorzystywanie nawozów sztucznych.

Ochrona przed szkodnikami

Nie można zapomnieć też o preparatach ochronnych, które w wielu przypadkach pozwalają ustrzec się problemów z roślinami. Środki ochrony roślin są niezbędne w walce ze szkodnikami i chwastami. Niektóre z nich działają osłonowo i zapobiegawczo, a inne pomagają pozbyć się niechcianych gości. Przed zakupem preparatów należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

  • Jaki szkodnik zagraża Twoim roślinom? Jeśli chcesz pozbyć się insektów lub zwierząt - zaopatrz się w zoocydy, z kolei przy chwastach najlepiej zadziałają herbicydy. Obie te kategorie dzielą się na wiele typów, w zależności od działania;
  • W jakiej fazie rozwoju są Twoje rośliny? Warto zwrócić uwagę na zalecenia producentów, którzy proponują określone terminy stosowania takich środków. Ma to na celu uniknięcie uszkodzenia rośliny oraz nawrotu szkodnika;
  • Jak podać środek ochronny? W zależności od rośliny, jak i gleby oraz warunków atmosferycznych, należy dobrać odpowiedni sposób aplikowania preparatu – niektóre można stosować dolistnie, inne doglebowo.

Zachowaj ostrożność!

Warto pamiętać też o ostrożności podczas stosowania tego typu środków, gdyż są one szkodliwe dla ludzi! Przed użyciem zapoznaj się z zaleceniami na etykiecie i zachowaj środki ostrożności. Wykorzystaj rękawiczki, maseczkę, która ochroni przed wdychaniem szkodliwych oparów, oraz spryskiwacz, ułatwiający aplikację preparatu.

Ważne jest także bezpieczeństwo Twoich roślin. Nadmierne lub nieumiejętne stosowanie nieodpowiednio dobranych nawozów czy środków ochrony roślin może prowadzić do niszczenia Twoich roślin. Zbyt duża ilość nawozów przyczynia się również do nadmiernego zasolenia gleby, a w konsekwencji do zaniku niezbędnych mikroorganizmów oraz do obumierania roślin. Z kolei niewłaściwe stosowanie preparatów ochronnych może prowadzić do ich poparzenia. Wszystkie środki i nawozy stosuj więc z rozwagą!

Jako klient ERLI.pl możesz liczyć na dostęp do różnych form zarówno w przypadku preparatów do nawożenia, jak i środków ochrony roślin. W ofercie obecne są aerozole, granulaty, aeratory, emulsje i inne proste w aplikacji substancje. Dzięki tak obszernemu asortymentowi będziesz mógł dobrać rozwiązanie, które przypadnie ci do gustu, a także sprawdzi się w konkretnym przypadku. W końcu każda roślina może wymagać innego traktowania. Na koniec warto zauważyć, że przygotowana przez nas oferta to zestaw wyselekcjonowanych produktów, które sprawdziły się już u wielu klientów. Oznacza to, że wybierając konkretny nawóz, zyskujesz gwarancję zadowolenia i sukcesu. Razem z nami zapewnisz swoim roślinom dostęp do wszystkiego, czego im potrzeba, aby prawidłowo wzrastały!