ERLI

Biuro i Reklama - Papier

(5 376 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Nieodzowny papier biurowy i szkolny

Mimo dynamicznego rozwoju nowych technologii i powszechnej digitalizacji,pozycja papieru w naszym życiu jest niezachwiana. Sporządzamy na nim notatki, czytamy papierową prasę i książki, drukujemy umowy wymagające odręcznego podpisu. Jest też zastosowanie związane na użytek domowy - w papierowe torby pakujemy zakupy i prezenty. Korzystamy z wykonanych z celulozy ręczników i chusteczek. Specjaliści policzyli, że w przeciętnym gospodarstwie zużywa się rocznie około 100 kg papieru! To jeden z najczęściej wykorzystywanych surowców, a jego produkcja stanowi poważną ingerencję w środowisko naturalne.

Nic dziwnego, że ekolodzy apelują, abyśmy posługiwali się papierem oszczędnie i dbali o jego recykling. Czy jednak można – nawet w erze postępującej cyfryzacji – wyobrazić sobie funkcjonowanie firmy bez druków lub papieru ksero? Jak uczyć się bez brulionów i czym zastąpić samoprzylepne bloczki? O ile wycieranie w domu rąk w ręczniki frotte i zabieranie na zakupy toreb wielorazowego użytku jest bardzo dobrym zwyczajem, papier jeszcze długo (jeśli nie na zawsze) pozostanie nieodzownym artykułem biurowym i szkolnym. Aby racjonalnie gospodarować tym cennym surowcem, musimy dokonywać świadomych wyborów spośród oferty sklepów z artykułami papierniczymi.

Papier do drukarek i kserokopiarek

Papier biurowy kojarzy się dziś przede wszystkim z ryzą białych kartek A4 używanych w drukarkach i kserokopiarkach. Coraz rzadziej bowiem posługujemy się w pracy odręcznym pismem. Umowy, faktury czy oficjalną korespondencję, której nie można wysłać pocztą elektroniczną, tworzymy w plikach tekstowych i drukujemy. W firmach drukuje się też dokumenty na użytek wewnętrzny. Tabele, zestawienia, listy obecności, ogłoszenia – wszystkie materiały, których nie wystarczy rozesłać mailem, trafiają na papier biurowy. Wiele wydruków wiąże się ze specyfiką działalności danej instytucji. Szkoły potrzebują papierowych testów czy materiałów edukacyjnych, teatry – skryptów, filharmonie i opery – nut dla orkiestry, itd.

Jak wybrać papier biurowy?

Odpowiedniego wyboru papieru do drukarek i kserokopiarek powinniśmy dokonywać już na etapie zakupu. Bogactwo jego oferty, jakie znaleźć można np. na ERLI.pl, służy satysfakcjonującemu dla klienta, a zarazem wykorzystaniu optymalnemu dla środowiska. Przede wszystkim musimy wiedzieć, w jakim urządzeniu papier będzie użytkowany – atramentowym, laserowym czy igłowym. Dedykowane do nich papiery różnią się strukturą (chłonnością, gładkością). Przy złym dopasowaniu materiałów do najlepszego nawet sprzętu, będziemy rozczarowani jakością wydruku.

Kolejną  kwestią jest gramatura, grubość i klasa papieru. Na przykład, do codziennych zastosowań w zupełności wystarczy nam ten o gramaturze pomiędzy 80 a 100 g/m2. Lepszej jakości papier (o wyższej gramaturze) przydaje się do oficjalnych druków, stanowiących wizytówkę firmy. Używanie go do roboczych celów jest marnotrawstwem. Z kolei skierowanie do sponsora listu z podziękowaniami na papierze klasy C (o najniższej jasności) byłoby nietaktem.

Papier do szkolnych notatek

Oferowane na ERLI.pl notesy, skoroszyty i bruliony to akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnym biurze. Wykonywanie roboczych notatek na wyjętym z podajnika drukarki arkusza A4 dobrego papieru jest nieracjonalne. To nie tylko trwonienie cennego surowca, ale i duża niewygoda. Znacznie łatwiej zorganizujemy zapisywane informacje na kartce w kratkę i to – o ile nie chodzi o tabelę czy mapę myśli – na mniejszej powierzchni.

Papier w kratkę lub w linie niezbędny jest przede wszystkim uczniom i studentom. Sporządzanie notatek to nieodzowna metoda pracy na lekcjach i wykładach. Niektórzy nauczyciele wręcz wymagają starannie prowadzonych zeszytów. Oczywiście są one przede wszystkim pomocą dla uczniów. Wykorzystanie papieru do nauki nie powinno jednak kończyć się na szkolnych zajęciach i napisaniu pracy domowej. Badacze dowiedli, że odręczne pisanie doskonale służy zapamiętywaniu, koncentracji, a nawet kształtowaniu inteligencji. Dlatego w czasie nauki warto mieć pod ręką brulion albo blok notatnikowy oraz zestaw kolorowych pisaków. Ogromnie mogą przydać się bloczki POST-IT. Te ostatnie mają wiele zastosowań także w biurach.

Papier ozdobny i wizytówkowy

Papier jest niezwykle wdzięcznym surowcem, któremu – dzięki nowoczesnym technologiom – możemy nadawać rozmaite formy. Przydaje się nie tylko do sporządzania druków ścisłego zarachowania czy pisania szkolnych wypracowań. Dlatego warto zapoznać się z ofertą papieru ozdobnego na ERLI.pli korzystać z niej, gdy nadarzy się dobra okazja.

Większość firm chętnie używa papieru wizytówkowego, bo elegancka wizytówka służy promocji i podtrzymaniu relacji z klientami. Wizerunek budują też takie przedmioty, jak katalogi, broszury, teczki reklamowe, a nawet firmowa papeteria. Na to, czy spełnią swoją funkcję, wpływa wiele czynników – od spójnej identyfikacji wizualnej marki, po prawidłowo skonstruowane treści. Tym jednak, co stwarza na potencjalnym odbiorcy pierwsze wrażenie, jest jakość papieru! Zarówno stronę w menu, jak i list do strategicznego kontrahenta dobrze jest wydrukować na pięknej, niebanalnej kartce.

Współcześni uczniowie najchętniej rozwijają swoją kreatywność w sieci. Warto jednak zachęcać ich do twórczych działań z wykorzystaniem kolorowego papieru, nożyczek, kleju i zestawu mazaków. Odrobina wprawy w pracach manualnych to nie tylko szansa na zyskanie uznania nauczyciela na zajęciach z plastyki. Takie aktywności doskonale rozwijają wyobraźnię i motorykę małą. Zaczynając od nich, wiele osób stało się wybitnymi artystami czy znakomitymi architektami.