ERLI

Oświetlenie zewnętrzne

(555 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Oświetlenie zewnętrzne niejedno ma imię

Lampy zewnętrzne to oświetlenie funkcjonalne i jednocześnie ozdobne. Światło zewnętrzne przydaje się zarówno na terenie prywatnej posesji, posiadłości korporacyjnej, jak i w przestrzeni publicznej. Wybór odpowiedniego modelu jest uzależniony od wielu czynników - m.in. umiejscowienia (główne wejście, tył budynku itp.), funkcji, jaką ma pełnić oświetlenie (np. światło główne, punktowe) oraz specyfiki otoczenia (ogród, taras, przestrzeń gospodarcza itp.).

Oświetlenia zewnętrzne i ich rodzaje

Światło zewnętrzne niejedno ma imię. Dzisiaj wybór lamp jest niezwykle różnorodny. Mowa tutaj zarówno o designie, jak i sposobie montażu. Ze względu na to drugie kryterium wyróżniamy przede wszystkim lampy oświetleniowe zewnętrzne:

  • wbijane w ziemię,
  • stojące,
  • kinkiety.

Lampy oświetlenia zewnętrznego wbijane to często modele mocno rozświetlające ogród. Mogą to być wysokie konstrukcje dające mocne światło, jednak do tej kategorii należy zaliczyć również niskie, nieznacznie odstające od ziemi lampki ogrodowe. Modele wbijane sprawdzają się jako praktyczne oświetlenie przestrzeni, wyznacznik drogi przy podjeździe, ale też jako ozdoba zewnętrzna. Podobnie jest zresztą z lampami stojącymi, choć tutaj moc oświetlenia niemal zawsze jest dość duża. Stojące lampy zewnętrzne to przeważnie relatywnie masywne konstrukcje. Do tej kategorii zaliczyć należy np. latarnie ogrodowe. Natomiast jeśli chodzi o kinkiety, jest to oświetlenie zewnętrzne pełniące konkretne funkcje. Lampa przytwierdzona do elewacji budynku ma rozświetlać wejście do domu, ganek lub taras. Niemniej właściwie dobrane lampy tego typu odgrywają również rolę dekoracji.

Nowoczesne lampy zewnętrzne

Oświetlenie na zewnątrz nie musi być nudne. Może być ciekawe, oryginalne, wyróżniające Twoją posesję. Wystarczy, że wybierzesz nowoczesne lampy. Na pewno trzeba tutaj wskazać na lampy solarne z żarówkami LED. Zasilanie słoneczne to oszczędność. Nowoczesne diody elektroluminescencyjne to gwarancja trwałości. Ich designerska forma zapewnia zaskakujący efekt wizualny. Oświetlenia zewnętrzne typu LED to zarówno lampy wbijane, jak i stojące. Nie brakuje w tej kategorii również kinkietów.

Innowacyjne rozwiązania w kwestii światła zewnętrznego to również lampy z czujnikami PIR. Kiedy warto zainwestować w tego rodzaju lampy zewnętrzne? Bez wątpienia praktyczne są kinkiety zapalające się po zidentyfikowaniu ruchu w okolicach wejścia do domu. Wygoda i oszczędność energii to także oświetlenie drogi dojazdowej do domu.

Design przede wszystkim

Zanim wybierzesz konkretną lampę, zastanów się, dlaczego właściwie potrzebne Ci oświetlenie zewnętrzne domu, innej posiadłości, bądź też terenu wokół niej. Inne propozycje będą dla Ciebie odpowiednie, jeśli chodzi o funkcje praktyczne, a inne, gdy szukasz ciekawych pomysłów na dekorację przestrzeni. Ostatnimi czasy bardzo modne są wszelkie motywy w stylu retro, takie jak latarnie i kolumny ogrodowe. O ile latarnia to rozwiązanie do ogrodu, o tyle kolumny sprawdzą się także na tarasie, czy nawet balkonie. Najnowsze trendy to również lampy zewnętrzne LED. Ich niebanalne kształty oraz najwyższa jakość materiałów wykorzystywanych do produkcji tego rodzaju źródeł światła, gwarantują satysfakcjonujące efekty.

Sprawdź ofertę produktów oświetleniowych na platformie ERLI.pl.