ERLI

Kuchnia turystyczna

(2 785 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Kuchnie turystyczne - posiłek w restauracji z tysiącem gwiazdek

Gotowanie podczas wyjazdu różni się od tego w domu - towarzyszy mu zdecydowanie inna atmosfera, pozbawiona zgiełku dnia codziennego. Nic zatem dziwnego, że nawet najprostsze posiłki przygotowane na turystycznej kuchence smakują jak posiłki z najlepszych restauracji!

Turystyczna kuchenka może przybierać różne formy - składać się jedynie z kartusza i maszynki, która pozwoli na podgrzanie wody do zalania liofa, może być też dwupalnikową przenośną kuchenką, umożliwiającą przygotowanie posiłku dla pięcioosobowej rodziny. Niezależnie od tego, która z wersji pasuje do naszego stylu biwakowania, wybór kuchenki powinien być przemyślany - noszenie zbyt ciężkiego sprzętu może utrudniać nam czerpanie przyjemności z wyprawy, a zbyt mały - powodować frustrację czasem gotowania.

Turystyczne kuchenki gazowe na samochodowe wojaże

Biwakowanie czy urlop w kamperze to coraz popularniejsza opcja na spędzanie urlopu z rodziną. Posiadanie odpowiedniej wielkości auta ułatwia zabranie wszystkich niezbędnych sprzętów - w tym także kuchenki samochodowej i innych kuchennych gadżetów, np. małej lodówki.

Turystyczne kuchenki gazowe zapewniają komfort gotowania - stabilne palniki świetnie sprawdzają się na nierównych powierzchniach, a zamykana pokrywa chroni przed zabrudzeniami i nagłymi porywami wiatru. Przenośna kuchenka wymaga podłączenia do źródła gazu - w zupełności wystarczy średniej wielkości butla z gazem. Taki rozmiar pozwoli na gotowanie przez co najmniej dwa tygodnie! Świetnie sprawdzają się też kuchenki elektryczne.

Kuchenka na biwak - rozmiar robi różnicę!

Dla tych, którzy stawiają na piesze wycieczki, powstała kuchenka turystyczna, która zmieści się do kieszeni kurtki. Składa się z maszynki nakręcanej na kartusz - małą butlę z gazem. Tego rodzaju ekwipunek sprawdza się podczas dłuższych wycieczek górskich oraz kilkudniowych trekkingów. Minikuchenka gazowa umożliwia ugotowanie wody niezbędnej do przygotowania posiłku liofilizowanego. Wystarczy również do podgrzania owsianki, a nawet do usmażenia małej jajecznicy.

Kuchenka turystyczna gazowa jest lekka i prosta w obsłudze. Nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, a najmniejsza pojemność kartusza z gazem wystarcza do przygotowania ciepłej strawy przez kilka dni marszu. Do plecaka warto spakować również odrobinę soli i pieprzu - z pewnością dodadzą smaczku naszym turystycznym popisom kulinarnym.

Duża czy mała? Kuchenka gazowa dopasowana do potrzeb turysty

Na co zwrócić uwagę, wybierając kuchenkę gazową? Przenośna wersja powinna być dopasowana do naszych możliwości transportowych. Planując dłuższe trasy samochodem lub kamperem, można postawić na kuchnie zasilane dużymi butlami, zwłaszcza jeżeli będziemy mieli możliwość postawić palniki na równych powierzchniach - np. stoliku turystycznym. Pakując się w plecak, warto mieć na uwadze wytrzymałość swojego kręgosłupa i wybrać małą kuchenkę gazową.

Kuchenka turystyczna to jednak nie wszystko - planując posiłki pod gołym niebem, warto zaopatrzyć się również w wygodne sztućce i talerze. Chińska porcelana w tym przypadku nie jest konieczna - o luksusową oprawę posiłku zadba natura!