ERLI

Łazienka i toaleta

(6 526 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Estetyczna i funkcjonalna łazienka - meble, w które warto się wyposażyć

Aranżacja łazienki to niełatwe zadanie. Zazwyczaj chcemy, aby wnętrze było bardzo praktyczne i pozwalało na szybkie zrealizowanie wszystkich czynności związanych z poranną rutyną. Z drugiej ważny jest jego przytulny charakter i nastrój sprzyjający relaksowi. Możliwości aranżacyjne w dużej mierze zależą od wielkości przestrzeni, jaką dysponujemy. To właśnie do niej musimy dopasować meble łazienkowe oraz zadecydować o obecności różnego rodzaju dodatkowych elementów i dekoracji. O czym zatem warto pamiętać podczas urządzania pomieszczenia?

Czym powinny wyróżniać się łazienkowe meble?

Jedną z najważniejszych kwestii jest odporność na wilgoć. Dzięki temu mebel na dłużej zachowa swój atrakcyjny wygląd, a co za tym idzie, nie będzie wymagać wymiany przez wiele lat. Warto sprawdzić, czy wybrana szafka lub półka została pokryta wodoodpornym lakierem, gdyż ten zapewni dodatkową trwałość. Meble do łazienki dostępne w naszej ofercie wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, dzięki czemu stanowią doskonały wybór, niezależnie od wielkości pomieszczenia.

Kolejną istotną cechą jest funkcjonalność. Nie warto ograniczać się zbyt dużymi elementami wyposażenia, chyba że nasza łazienka jest dosyć obszerna. Dobrym rozwiązaniem w przypadku małych wnętrz są regały lub półki zawieszone na ścianach, dzięki czemu uda się zaoszczędzić trochę przestrzeni. Można także zdecydować się na umywalkę umieszczoną na półce ściennej. Meble w łazience muszą razem tworzyć spójną kompozycję, dlatego świetną opcją będzie zakup zestawu.

W jakie meble do łazienek warto zainwestować?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są szafki. Na ERLI.pl znajdziesz ogromny wybór modeli w różnych wariantach kolorystycznych oraz wielkościach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do swojej łazienki. Proponujemy zarówno pionowe, jak i poziome egzemplarze wyposażone w pojemne schowki. To idealne miejsce do przechowywania ręczników, przyborów kosmetycznych oraz środków czystości. Nasz asortyment obejmuje zarówno wolno stojące szafki, jak i modele pod umywalkę - zamykane lub w formie otwartych półek. Oferujemy także wersje ścienne.

Ciekawym rozwiązaniem jest zestaw mebli łazienkowych składający się z różnej liczby elementów. W jego skład może wchodzić zarówno szafka oraz lustro, jak i kilkanaście części - m.in. takich jak:

  • umywalki,
  • lustra,
  • półki,
  • szafki,
  • krany
  • zlewy.

To świetna opcja dla osób, które nie chcą samodzielnie kompletować poszczególnych dodatków. W mniejszych łazienkach dobrze zainwestować w regały oraz półki. Wiele z nich można sprytnie umieścić w samym rogu i w ten sposób zagospodarować pustą przestrzeń. Meble łazienkowe to także lustra. Na ERLI.pl znajdziesz pionowe oraz poziome modele w praktycznie wszystkich rozmiarach. Tego typu dodatki wpływają również na optyczne powiększenie wnętrza.

Drobiazgi, o których warto pamiętać

Wyżej opisane elementy wyposażenia to absolutna podstawa, jednak należy pamiętać o mniejszych akcesoriach, dzięki którym pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne. Bardzo przydatne są kosze na pranie. Jeśli tylko mamy taką możliwość, dobrze umieścić jeden z nich w łazience, co w dużej mierze ułatwi pranie oraz ograniczy ryzyko, że brudne ubrania znajdują się w innych miejscach w domu lub mieszkaniu. Choć nie są to łazienkowe meble, trzeba pamiętać także o innych dodatkach - koszu na śmieci, stojaku ze szczotką do mycia toalety, wieszaku na ręczniki oraz suszarce. Te i wiele innych produktów można znaleźć na naszej platformie zakupowej.