ERLI

Hulajnogi dla dzieci

(1 574 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Spacery to nieodłączny element życia każdego rodzica i dziecka. Nierzadko zdarza się jednak, że maluch nie ma już sił, aby chodzić. W takiej sytuacji sprawdzają się hulajnogi!więcej

Wybór hulajnogi dla dziecka względem wieku

Decydując się na zakup hulajnogi dziecięcej, warto pamiętać o tym, że powinna być ona dostosowana do etapu rozwoju, na jakim jest dziecko i jego wieku. Mały rajdowiec powinien przede wszystkim nie tylko umieć stabilnie stać, ale nawet chodzić. Ważne, by dziecko było w stanie samodzielnie utrzymać równowagę, bez której jazda na hulajnodze nie jest możliwa.

Hulajnogi dla najmłodszych dzieci wyposażone są przeważnie trzy koła - dwa większe z przodu oraz jedno mniejsze z tylu. Dodatkowo są one szersze u podstawy. Ich atutem jest fakt, że w wielu przypadkach dostępne są w wersji 2w1. Oznacza to, że hulajnoga, na której maluch stoi, może stać się pojazdem trójkołowym, nazywanym także jeździkiem z siedzeniem. W ten sposób dziecko zyska możliwość odpychania się obiema nogami oraz będzie czuło się pewniej w pozycji gwarantującej mu lepsze utrzymanie równowagi. Nie brakuje także ofert z hulajnogami, które posiadają możliwość dołączenia do nich oparcia, stanowiącego jednocześnie rączkę do trzymania dla rodziców. Jest ona gwarancją kontroli nad ruchem dziecka.

Im starsze dziecko, tym hulajnogi bardziej przypominają te dla dorosłych. W zależności od umiejętności dziecka hulajnoga trójkołowa może zostać zamieniona na dwukołową. Zazwyczaj takiej zmiany rodzice dokonują w okolicach czwartego roku życia pociechy, kiedy jest ona już w stanie stabilnie chodzić, stać, biegać, a także poruszać się na hulajnodze trójkołowej. Atutem tego typu pojazdów jest fakt, że w większości wykonane są z połączenia aluminiowej konstrukcji z miękkimi elementami, dzięki którym trzymanie kierownicy nie jest uciążliwe. Posiadają one przeważnie kauczukowe lub poliuretanowe koła, które nie tylko świetnie się sprawdzają na asfaltowych oraz wybrukowanych nawierzchniach, ale także amortyzują drgania. Każda z hulajnóg dla dzieci wyposażona jest w tylny hamulec znajdujący się nad kołem, który wykorzystać można w przypadku chęci zwolnienia czy zatrzymania się. Antypoślizgowe deski, na których stoją pociechy, także zwiększają ich bezpieczeństwo podczas jazdy.

Na zainteresowanych czekają także hulajnogi z dużymi kołami i kierownicami takimi, jak w przypadku rowerów. Wyposażone są one w hamulce umieszczone na kierownicy, dzięki czemu kontrola podczas jazdy jest zwiększona. Nie można nie wspomnieć, że tego typu pojazdy gwarantują większą prędkość, co z pewnością spodoba się starszakom.

Dopasowując hulajnogę do wieku dziecka, zyskujesz pewność, że wysokość kierownicy zapewni komfort jazdy. Zbyt niska rączka sprawi, że maluch będzie się garbił, za wysoka natomiast przyczyni się do ograniczonej widoczności i ciągłej konieczności trzymania rąk w górze, co może powodować poczucie dyskomfortu. Dobór odpowiedniej hulajnogi dziecięcej ma zatem nie tylko wpływać na wygodę podczas jazdy, ale i zapewniać prawidłową postawę, która nie będzie obciążać kręgosłupa.

Szereg udogodnień w hulajnogach dla dzieci

Niezależnie od tego, który z pojazdów wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie on w pełni składany. Co za tym idzie, przechowywanie go nie będzie uciążliwe, tak samo jak i zabieranie produktu na wszelkie wyjazdy. Złożoną hulajnogę także łatwo przenosić np. podczas spaceru, który wykończył małego rajdowca.

Innym udogodnieniem stosowanym w wielu hulajnogach, jest tzw. nóżka. Umożliwia ona postawienie, a dokładnie oparcie na niej całej konstrukcji w pozycji stojącej. W ten sposób nie musisz szukać miejsca do oparcia czy też kłaść hulajnogi na ziemię. Nóżka jest łatwa w rozłożeniu i złożeniu - wystarczy jeden ruch stopą, aby wsparła ona konstrukcję pojazdu.

Oświetlenie LED-owe kół to z pewnością element, który sprawi, że na twarzy każdego malucha pojawi się szeroki uśmiech. Jest to także rozwiązanie, które skutecznie oświetli drogę, gdy słońce już zajdzie. Dzięki migającym światełkom rodzice będą także dokładnie widzieć, gdzie znajduje się ich pociecha.

Wielu rodziców doceni także dołączone do hulajnóg koszyczki lub też walizki. Zamontowane pod kierownicą miejsca do przechowywania sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy pociecha na spacer musi zabrać wszystkich pluszowych przyjaciół. Możliwość podróżowania z nimi z pewnością będzie dla dziecka dużą radością! Umieścić tam można także przekąski czy napój, które przydadzą się gdy dziecko zgłodnieje lub poczuje pragnienie.

Od koloru, do wyboru!

Producenci współcześnie dostępnych na rynku hulajnóg dbają o to, aby każdy znalazł to, czego szuka. Nic więc dziwnego, że wybór kolorystyczny jest tak obszerny. Na ERLI.pl znaleźć można modele typowo dziewczęce, ale i chłopięce, jak również takie, które przypadną do gustu wszystkim dzieciakom. Wiele z nich opatrzonych jest wzorami i ciekawymi motywami, które nadają hulajnodze oryginalności i sprawią, że pociecha wyróżniać się będzie wśród znajomych!

Zakup hulajnogi dla dziecka, jak najbardziej na tak!

Rodzice, którzy zastanawiają się, czy zakup hulajnogi to na pewno dobre rozwiązanie, powinni być pewni, że dwu- czy trójkołowiec na pewno zwiększy komfort spacerów im oraz maluchom. Warto jednak pamiętać o odpowiednim doborze produktu zarówno do wieku, jak i umiejętności malucha, aby mieć pewność, że jazda na hulajnodze jest bezpieczna. Gdy wszystkie wymagania zostaną spełnione, radości nie będzie końca!