ERLI

Smartfony i telefony

(3 255 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Pierwszy telefon komórkowy opracowano w 1973 roku – pozwalał on zachować 30 kontaktów, a jego waga sięgała 1,1 kilograma. Co ważne, do sprzedaży urządzenie zostało dopuszczone dopiero w 1983 roku, a cena Motoroli – 3999 dolarów przyprawiała o zawrót głowy. Dziś telefony zaczynają konkurować z komputerami pod względem funkcjonalności, a ceny są bardziej przystępne.więcej

Telefony komórkowe – niezbędne akcesorium w wielu wariantach

Korzystanie z telefonów komórkowych to dziś powszechna praktyka. Obecnie niemal każdy ma w swojej kieszeni smartfon – jego użytkowanie zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i rozrywkę. Do tego umożliwia kontakt z bliskimi, a w razie potrzeby – również zaalarmowanie odpowiednich służb. Trudno wyobrazić sobie dziś życie bez telefonu. Podczas żmudnych codziennych dojazdów do pracy czy szkoły to właśnie on zajmuje naszą uwagę. To również nośnik wspomnień i narzędzie do nauki. Robimy nim zdjęcia, które w praktycznie nieograniczonej liczbie mamy zawsze przy sobie. Wiele osób korzysta za pośrednictwem tych urządzeń z aplikacji, które umożliwiają łatwą i przyjemną naukę języków i wykonywanie wielu innych czynności.

Telefony komórkowe idealne dla miłośników nowinek

Rozwój technologii komórkowej postępuje w niezwykłym tempie. Każdego roku na rynku pojawiają się smartfony wyposażone w bardziej innowacyjne technologie niż ich poprzednicy. Urządzenia te stają się coraz bardziej wszechstronne. Dają nam większe możliwości, zarówno jeśli chodzi o użytek biznesowy, jak i prywatny. Producenci m.in. udoskonalają połączenie internetowe, jakość wykonywanych zdjęć, a także wprowadzają rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Nie powinno zatem dziwić, że stale kupujemy nowe telefony komórkowe. Poza tym trzeba też mieć na uwadze, że urządzenia te ulegają uszkodzeniom i zwyczajnemu zużyciu, przez co przeważnie po kilku latach użytkowania nadają się do wymiany.

Smartfon – urządzenie skutecznie zastępujące aparat cyfrowy i inne sprzęty

Jeszcze niedawno większość osób posiadała zarówno telefon komórkowy, jak i aparat cyfrowy. Dziś coraz częściej rezygnujemy z tego drugiego, ponieważ aparaty w smartfonach dorównują jakością i rozdzielczością urządzeniom specjalnie przeznaczonym do robienia zdjęć i filmowania. Z powodzeniem zastępują również wiele innych sprzętów, takich jak choćby budzik, stoper czy kalkulator. Po raz kolejny uwydatnia się wtym miejscu wszechstronność smartfonów.

Telefony komórkowe – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Wybierając smartfon, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Zastanów się, do czego potrzebujesz telefonu. Czy zamierzasz tylko dzwonić i wysyłać wiadomości sms? A może często korzystasz z internetu lub wykorzystujesz smartfon do gier sieciowych? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić, jakich wartości poszczególnych parametrów smartfona potrzebujesz. Główne parametry telefonu, to:

  • Wielkość ekranu – ważny parametr, który definiuje komfort korzystania z urządzenia. Na rynku dostępne są nowe telefony komórkowe, które kształtem niemal dorównują tabletom. Nie wszyscy lubią z nich korzystać, preferując bardziej kompaktowe formaty. Warto jednak pamiętać, że dzisiejsze smartfony są całkowicie dotykowe, dlatego wybór zbyt małego ekranu również może być źródłem dyskomfortu.
  • Rozdzielczość ekranu – to równie ważny aspekt, który wpływa na jakość wyświetlacza. Na rynku można znaleźć następujące kategorie rozdzielczości: HD: 1280x720, HD+:1440 x 720 i 1500 x 720, Full HD: 1920 x 1080, Full HD+, a także QHD i QHD+.
  • Rodzaj wyświetlacza – determinuje on nasycenie kolorów, kontrast, jasność i kąt widzenia. Wyróżnia się wyświetlacze typu IPS (najpopularniejsza opcja), AMOLED (umożliwiający korzystanie z telefonu nawet w pełnym słońcu) i TFT LCD (opcja budżetowa);
  • Procesor – tutaj opcji jest dość dużo. Firmy korzystają z istniejących już rozwiązań lub proponują własne, autorskie. Procesory Apple i Snapdragon najczęściej znajdują się na szczytach rankingów ze względu na swoją wydajność;
  • Pamięć RAM – przy tym parametrze najlepiej kierować się zasadą ,,im więcej, tym lepiej”, oczywiście w ramach wybranej kategorii cenowej. Nowe telefony komórkowe mogą mieć od 2 do 8 GB RAM-u. 3-4 to mediana, w którą warto celować, jeśli zależy Ci na budżetowym rozwiązaniu dobrej jakości.

Telefony komórkowe dla każdego

Jeśli zależy Ci na kupieniu telefonu komórkowego wysokiej jakości, najlepszym rozwiązaniem będą zakupy w sprawdzonym sklepie internetowym. Dokonując zamówienia w sieci, warto uważnie zapoznać się ze specyfikacją produktu. Oprócz wymienionych wyżej parametrów, warto zweryfikować także system operacyjny telefonu, obecność dual SIM card, pamięć w telefonie, aparat czy baterię. W ten sposób będziesz mieć pełen ogląd jakości wybieranego sprzętu. Do kupienia dobrego sprzętu nie wystarczy sama marka – warto dopasować go do swoich preferencji w 100%.

W sklepach internetowych można znaleźć szeroki przekrój urządzeń, które są starannie i estetycznie zaprojektowane. Designerzy, tworząc nowe modele, uwzględniają najnowsze trendy, jak choćby zmniejszanie zewnętrznej ramki i dodanie tzw. notcha, czyli zacienionej przestrzeni wyłączonej z ekranu. W przypadku nowoczesnych telefonów komórkowych liczą się przede wszystkim tego rodzaju detale, na pierwszy rzut oka niekoniecznie widoczne, ale wpływające na komfort użytkowania.

Iphone’y, Samsungi, LG, Huawei, Xiaomi – każda marka ma swoją specyfikę i wiernych fanów. Wybierz model, który idealnie wpasuje się w Twój gust!