ERLI

Wózki bliźniacze

(316 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Wózki dla bliźniaków na pewno docenią wszyscy ich rodzice. Dzięki nim maluchy będą mogły przebywać obok siebie, czując się bezpiecznie i wygodnie!więcej

Podwójna radość!

Powitanie na świecie nowego członka rodziny to ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Gdy maluchów pojawia się dwoje, radość jest podwójna, ale również dwoją się obowiązki, a kompletowanie wyprawki wymaga myślenia o dwójce dzieci. Warto zatem szukać rozwiązań, które znacząco ułatwiają sprawowanie opieki nad dziećmi, ale również optymalizują koszty związane z zakupem wyprawki dla dwójki pociech. Wśród wielu korzystnych dla rodziców rozwiązań znaleźć można wózki bliźniacze dla dzieci, dostępne w wielu opcjach, dzięki czemu łatwo je dopasować do potrzeb.

Wózek dla bliźniąt - komfort podczas spaceru

Rodzice bliźniaków nierzadko spotykają się z problemem wyjścia na spacery - decydując się na zakup dwóch osobnych wózków, trzeba liczyć się z tym, że potrzebnych będzie do ich pchania oboje rodziców lub dwoje dorosłych aktualnie się nimi opiekujących. Dostępne na ERLI.pl wózki bliźniacze są znacznie lepszym rozwiązaniem, mając na względzie komfort spacerowania. Specjalnie opracowana konstrukcja stelaża gwarantuje, że wychodząc z bliźniakami z domu, rodzic będzie miał oko na oboje swoich dzieci, a także nie będzie musiał pchać dwóch wózków.

Współcześnie znaleźć można różne rodzaje wózków dla bliźniaków. Podobnie jak w przypadku pojedynczych modeli, czekają wózki głębokospacerowe, jak również modele płytsze, jednak gwarantujące równie wysoki komfort odpoczynku dziecku.

Pierwsze z dostępnych opierają się na stelażu, który umożliwia posiadanie dwóch gondoli - jedna pod drugą. Wózki tego typu rosną z maluchem, co oznacza, że z czasem bez problemu wymienisz gondole na spacerówki i zagwarantujesz swoim pociechom szerokie pole widzenia na otaczający świat. Dodatkowo wózki te sprawdzają się w przypadku rodzin z jednym dzieckiem, które aktualnie się powiększają! Posiadają one możliwość montowania jednocześnie gondoli i spacerówki czy nosidła.

Inne modele wózków dla bliźniaków oparte są na wydłużonym stelażu, w którym jedna z gondoli znajduje się nieco poniżej drugiej i jest wysunięta do przodu. Po zmianie budek gondoli na spacerówki dzieci siedzą do siebie twarzami, dzięki czemu obserwują otaczający je świat, ale mają także możliwość gaworzenia z bratem czy siostrą! Nie oznacza to jednak, że gondole czy spacerówki muszą być umieszczone dokładnie w takiej konfiguracji. Wózki bliźniacze głębokospacerowe umożliwiają montowanie gondoli, jak również spacerówek tak, aby były skierowane w tę samą stronę. Modele te także sprawdzają się, gdy jeden z maluchów już siedzi, a drugi pozostaje na etapie leżenia - możliwość jednoczesnego zamontowania gondoli i spacerówki przyda się również w przypadku powiększającej się rodziny z jednym maluchem!

Rodzice bliźniąt powinni także wiedzieć, że w ofertach wielu firm dostępne są wózki oparte na stelażu, w którym gondole czy spacerówki znajdują się obok siebie. W ten sposób opiekunowie mają równomierny dostęp do każdego z maluchów niezależnie od tego, czy są w pozycji leżącej, czy siedzącej.

Zalety wózków dla bliźniaków

Przyglądając się wózkom podwójnym i porównując je do zakupu dwóch pojedynczych, trzeba mieć na względzie kilka ważnych aspektów. Pierwszym z nich jest z pewnością optymalizacja miejsca - choć wózek podwójny będzie nadal większy niż pojedynczy, to jednak rozwiązanie to zagwarantuje znacznie mniej zajmowanego miejsca niż w przypadku dwóch modeli dla jednego dziecka. Podczas zakupu warto przemyśleć wybór formy wózka bliźniaczego. Właściciele mieszkań z dłuższymi korytarzami z pewnością bardziej docenią podłużne modele podwójne, które pozwolą im na swobodne przechodzenie przez pomieszczenie. Nierzadko też stelaże w takich wózkach są demontowane, dzięki czemu łatwiej zachować porządek. Modele, w których budki znajdują się obok siebie, sprawdzą się zwłaszcza w przypadku osób, które mają szersze korytarze, salony czy inne miejsca, gdzie stać będzie wózek.

Dodatkową zaletą modeli bliźniaczych jest nierzadko niższy koszt zakupu wózka, aniżeli dwóch pojedynczych - zdarza się nawet, że ceny za wózki dla bliźniąt są zbliżone do tych za modele dla jednego dziecka.

Spójność to także kwestia, jaka przyświeca wielu rodzicom i przekonuje ich do zakupu specjalnego wózka dla dwójki maluchów. Wybierając modele 3w1 czy nawet 4w1 możesz mieć pewność, że wszystkie elementy będą identyczne, a dzięki temu wózek będzie estetyczny, a foteliki w samochodzie montowane identycznie.

Zaletą wózków dla bliźniaków jest fakt, że wcale nie muszą one służyć tylko rodzicom bliźniąt! Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku rodzin, które mają w planach powiększenie się o nowego członka niedługo po narodzinach pierwszej pociechy. Stelaże wielu modeli służyć mogą bowiem najpierw jako wózek pojedynczy, do którego z czasem montuje się dodatkową oś na kolejną gondolę czy spacerówkę. I tu kolejny raz pojawia się kwestia optymalizacji kosztów i miejsca - jeden wózek służyć będzie maluchom urodzonym w innych terminach!

Nie można także zapomnieć o kwestii, jaką jest komfort podczas spacerów. Jeden wózek nie wymaga obecności dwóch osób do jego pchania - swobodne spacery z dwójką maluchów mogą odbywać się zawsze wtedy, gdy jeden z rodziców tego zapragnie!

Przemyślany wybór to spokój ducha

Dokonując zakupu wózka, warto przyjrzeć się wielu aspektom. To, że w tym momencie rodzice powitają na świecie jednego malucha, nie oznacza, że muszą decydować się na wózek pojedynczy - mając w planie drugie dziecko, warto pomyśleć o wózku bliźniaczym, który w momencie powiększenia rodziny dostosuje się do jej potrzeb. W przypadku bliźniaków warto stawiać na własne upodobania i komfort - opcji jest wiele, dzięki czemu rodzice bliźniąt mogą być pewni, że i na nich czekają rozwiązania, które spełnią w 100% oczekiwania.