ERLI

Wanienki i akcesoria do kąpieli dla dziecka

(983 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Wanienki do kąpieli dla dzieci muszą zapewniać wygodę i swobodę ruchów oraz bezpieczeństwo podczas kąpieli.więcej

Wanienki i akcesoria do kąpieli

Kąpiel powinna być dla dziecka źródłem przyjemności i relaksu. Tak może się stać wtedy, gdy dobrze przygotujemy się do tego zadania. Niezastąpioną pomocą w tym zakresie są akcesoria do kąpieli dla dziecka, które ułatwiają zarówno czynności pielęgnacyjne, jak i zapewniają przyjemny czas, jaki dziecko może spędzić, korzystając z naturalnych właściwości relaksujących wody. Jak wybrać spośród licznych akcesoriów i wanienek takie, które będą spełniały wszystkie te wymagania?

Wanienki dla dziecka – jak wśród nich wybrać odpowiednią?

Najbardziej klasycznym i popularnym wśród wanienek jest model plastikowy, o obłym kształcie, który umożliwia bezpieczną kąpiel malucha. Występuje ona w wielu kolorach i jest stosunkowo niedroga. Można ją postawić zarówno na podłodze, jak i umieścić na wygodnym stelażu. Ustawienie wanienki na podwyższeniu jest ogromną zaletą dla rodziców, którzy nie muszą schylać się, oszczędzając w ten sposób swoje kręgosłupy, które i tak są już wystarczająco przeciążone innymi czynnościami, związanymi z opieką nad maluszkiem. Zakup dodatkowego stelaża do wanienki dla dziecka ma jeszcze inną zaletę. Umożliwia wygodne wypuszczanie wody, bez konieczności dźwigania. Trzeba tylko pamiętać, by zakupić wanienkę z korkiem. Po skończonej kąpieli wystarczy odetkać korek i skierować rurkę, zamontowaną do spustu wody w stronę brodzika prysznicowego lub wanny, by samoistnie ona spłynęła. Każde takie proste udogodnienie jest na wagę złota dla rodziców. Ciekawym rozwiązaniem są także komody kąpielowe, łączące w sobie zalety wanienki oraz przewijaka. Umożliwiają one wygodną kąpiel dziecka oraz jego okrycie i wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych już po niej. Komody takie mają także dodatkowe półki, pozwalające na przechowywanie niezbędnych kosmetyków czy środków higienicznych. Po użyciu można je złożyć, by nie zajmowały zbyt dużo miejsca. W niewielkich łazienkach sprawdzą się wanienki silikonowe, które łatwo się składa i można je wygodnie przechowywać.

Leżaczki i krzesełka kąpielowe – hit czy kit?

Akcesoria do kąpieli dla dziecka, jakimi są leżaczki i krzesełka mają swoich zagorzałych miłośników, jak i przeciwników. Leżaczki to specjalnie wyprofilowane wkłady do wanienek, które umożliwiają bezpieczną kąpiel dziecka już od pierwszych dni życia. Są one przydatne szczególnie początkującym rodzicom, którzy obawiają się samodzielnych kąpieli malucha. Trzeba jednak pamiętać, że niemowlęta leżące na takich leżaczkach należy asekurować i pod żadnym pozorem nie można spuszczać ich z oka, gdyż mogą się zsunąć pod wodę. Starsze dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć, ale nie są jeszcze wystarczająco stabilne, można sadzać na specjalnych krzesełkach. Umożliwiają one bezpieczną kąpiel niemowlęcia. Są przydatne zwłaszcza przy bardzo aktywnych dzieciach, by je odrobinę unieruchomić na czas kąpieli, jednocześnie zapewniając im wygodę. Leżaczki i krzesełka to z pewnością akcesoria do kąpieli dla dziecka, które przydają się rodzicom, ułatwiając im czynności pielęgnacyjne, a niemowlętom zapewniając stabilność i bezpieczeństwo pod czujnym okiem rodziców.

Akcesoria do kąpieli dla dziecka, które warto mieć

Kąpiel powinna być przyjemnością dla dzieci, ale jej przygotowanie i przebieg musi być również jak najmniej stresujące i kłopotliwe dla rodziców. Warto zatem wybrać takie akcesoria do kąpieli dla dziecka, które ułatwią to zadanie. Wśród nich są:

  • termometr do kąpieli – jego zadaniem jest wskazanie temperatury wody w czasie kąpieli. Optymalna jej wysokość to 37° Celsjusza. Termometr do kąpieli warto pozostawić w wanience, by na bieżąco kontrolować poziom temperatury. Jego ładne kształty, często przypominające kolorowe zwierzątka mogą być dodatkową atrakcją w czasie kąpieli malucha;
  • ronda i kubki do mycia włosów – mycie włosów to dla wielu dzieci i ich rodziców wielkie wyzwanie. Chcąc sobie ułatwić to zadanie, warto wyposażyć się w akcesoria do kąpieli dla dziecka, które zmniejszają ryzyko ściekania wody wprost na twarz malucha. Są to specjalne ronda, które nakłada się na głowę dziecka. Dobrym sposobem jest także stosowanie kubków, które mają wyżłobienia, umożliwiające polewanie głowy malucha tak, by nie ściekała ona na twarz, a wyłącznie na włosy, gdy głowa jest lekko odchylona do tyłu;
  • maty antypoślizgowe – te akcesoria do kąpieli dla dziecka są niezbędne u starszych latorośli. Bez względu na to, czy kąpią się już w wannach, czy biorą prysznic, takie maty antypoślizgowe zmniejszają ryzyko wypadków podczas kąpieli. Wystarczy je położyć i już są gotowe do użycia. Są łatwe w czyszczeniu i zapewniają bezpieczeństwo maluchom;
  • myjki do kąpieli – wybierając myjkę do kąpieli dla dziecka, warto przetestować kilka modeli. Zdarza się, że dziecku nie odpowiada szorstkość myjki, czy jej struktura. Także rodzicom może nie pasować konkretna gąbka, czy rękawica do mycia. Warto więc szukać takiej, która zadowoli zarówno dziecko, jak i rodziców, by kąpiel była komfortowa dla wszystkich.

Wybierając wanienki dla dziecka i akcesoria do kąpieli trzeba pamiętać, by oprócz wygody, zapewniały one także bezpieczeństwo. Są one stworzone po to, aby ułatwić rodzicom pielęgnację malucha i poprawić jego bezpieczeństwo w czasie kąpieli. Szukając odpowiednich akcesoriów, należy wziąć pod uwagę własne oczekiwania, ale także takie aspekty, jak na przykład wielkość łazienki, by dostosować je optymalnie do swoich potrzeb.