ERLI

Dywaniki

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Dywaniki do auta – skuteczny sposób na utrzymanie czystości

O tym, że częste wsiadanie do samochodu wiąże się z nanoszeniem do wnętrza piasku i innych zanieczyszczeń, wie każdy właściciel auta. Utrzymanie czystości w kabinie nie jest wcale proste, chociażby ze względu na to, że trudno zamieść w niej podłogę czy odkurzyć ją „od ręki”. Dodatkowy dywanik do auta jest jednym ze sposobów na szybkie pozbycie się piachu, błota czy okruchów z podłoża. Odpowiednio dobrany model nie tylko poprawi estetykę wnętrza, ale też ułatwi jego sprzątanie. Kiedy na dywaniku zbierze się brud, możesz go po prostu wyjąć i wytrzepać, a następnie umieścić na miejscu. Jeśli nie dysponujesz odkurzaczem akumulatorowym, to najprostszy sposób na szybkie uprzątnięcie auta.

Dywaniki samochodowe i ich praktyczne funkcje

Wnętrze kabiny pojazdu zazwyczaj jest wyłożone materiałem odpornym na zabrudzenia czy zniszczenie. Nie oznacza to jednak, że jest on całkowicie niepodatny na działanie różnych czynników, takich jak woda, błoto czy ostry piasek. Na odkurzanie czy wymiatanie za pomocą szczotki nie zawsze mamy czas i cierpliwość, nie w każdej sytuacji dysponujemy też odpowiednim sprzętem. Dywaniki do auta, które dobrze zabezpieczają podłoże, a do tego w łatwy sposób można je wyjąć i zainstalować na miejscu po usunięciu zabrudzeń, zdecydowanie poprawiają komfort sprzątania.

Do najważniejszych ich zalet zalicza się możliwość – zależnie od materiału, z którego je wykonano – wyprania lub umycia pod bieżącą wodą. W efekcie cały nagromadzony brud, piasek, błoto czy inne zanieczyszczenia są szybko i skutecznie eliminowane.

Inną ważną funkcją, jaką pełni każdy dywanik do auta, jest ochrona podłogi przed zniszczeniem. Wsiadając do samochodu w butach roboczych, szpilkach czy zimowym obuwiu z wyraźnym bieżnikiem, pasażer lub kierowca przyczyniają się do ścierania i naruszania powierzchni. Chodniczki samochodowe skutecznie chronią podłoże przed zużywaniem i utrzymują je w dobrej kondycji przez długie lata.

Rodzaje dywaników do samochodu

Dywaniki do auta są dostępne w kilku wariantach, które różnią się typem materiału wykorzystanego do ich produkcji. Do najpopularniejszych zaliczają się:

Każdy z wymienionych rodzajów ma swoje plusy i minusy. Gumowy dywanik do auta jest praktycznie niezniszczalny. Jest też odporny na plamienie, nie wchłania wilgoci i bez problemu można go umyć wodą z detergentem w domowej wannie czy nawet pod strumieniem wody z hydrantu. Jego wady to surowy wygląd i czarny kolor.

Welurowe chodniczki samochodowe są kolorowe, miękkie i oferują efekt przytulności. Pozytywnie wpływają na wystrój wnętrza kabiny, jednak są bardziej podatne na zniszczenie, brudzenie, plamienie czy wchłanianie wilgoci. Dywaniki welurowe można prać, jednak taki zabieg skraca ich żywotność. Ponadto, jeśli nie są wyposażone w zaczepy, mają skłonność do zwijania się.

Producenci oferują nie tylko modele gumowe i welurowe do różnych typów pojazdów. Platforma zakupowa ERLI.pl to miejsce, w którym znajdziesz też dywaniki samochodowe wykonane z trwałego tworzywa TPE, przeznaczone do wybranych marek aut.

Jak wybrać dywanik do auta?

Kupując dywanik samochodowy, zwróć uwagę na to, aby był dopasowany do Twojego modelu pojazdu. Wnętrze auta ma charakterystyczną formę i niektóre modele chodników mogą mieć nieodpowiedni kształt. Na ERLI.pl znajdziesz zarówno dywaniki do auta przeznaczone do konkretnych modeli pojazdów, jak i te bardziej uniwersalne.

Dokonując zakupu, sprawdź też, czy dywanik ma zaczepy, dzięki którym przymocujesz go do podłogi. Istotne są też antypoślizgowa powierzchnia w wariantach gumowych oraz wysokość kołnierza, który utrzymuje zanieczyszczenia w obrębie chodniczka.