ERLI

Rolki dla dzieci

(142 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Tylko odpowiednio dobrane rolki dla dzieci, są w stanie zagwarantować im komfort jazdy oraz ochronić je od wszelkich kontuzji.więcej

Idealne rolki dla dzieci, czyli na co zwracać uwagę przy ich zakupie

Wybór pierwszych rolek dla pociechy nie jest zadaniem prostym. O ile wiele osób stawia za główne kryterium cenę, to jednak w przypadku dzieci, warto wziąć pod uwagę także dużo innych kwestii. Przede wszystkim warto zastanowić się, czy dziecko jest już zdolne do tego, aby jeździć samodzielnie na rolkach. Największe predyspozycje do tego wykazują 3 i 4-latki. Następnym krokiem jest dobór odpowiedniego sprzętu - rolki dziecięce nie powinny być zbyt ciasne, ale jednocześnie nie mogą zbyt luźno trzymać się stopy. Dodatkowo znaczenie ma ich waga! Muszą stabilnie utrzymywać stop w jednej pozycji, jednocześnie nie blokując jej żadnych ruchów. Jak zatem wybrać idealne rolki?

Dany sprzęt dostępny jest w dwóch wersjach - soft shell oraz hard shell. Oznaczenia te odnoszą się do zamontowanego do kółek obuwia. Pierwsze wskazuje na miękki but, drugie natomiast na twardy. O ile modele soft wykazują lepszą wentylację oraz są wygodniejsze do noszenia, o tyle nie są w stanie utrzymać nogi w odpowiedniej pozycji, co w przypadku maluchów z elastycznymi stawami, jest niezwykle ważne. Dlatego też, gdy chodzi o rolki dla dzieci, to najlepiej wybierać modele hard shell. Dobrze, aby sprzęt wyposażony był również w sznurowadła, które prócz klamer, zagwarantują odpowiednią i stabilną pozycję stopy w bucie.

Gdy chodzi o rozmiar rolek dla dzieci, to ich doboru najlepiej dokonywać w pozycji stojącej, na delikatnie zgiętych kolanach. Warto pamiętać, aby nie zakładać maluchowi grubej skarpetki, gdyż może ona zaburzyć pomiary - wewnętrzna część buta w rolkach dopasowuje się bowiem do stopy, dzięki czemu jest w stanie ją stabilnie utrzymać. Na co zwrócić uwagę? Z pewnością na to, czy cholewka nie uciska dziecka w łydkę, a przód palców oraz tył pięty. Warto także dopytać o malucha, który będzie już w stanie określić, czy odczuwa dyskomfort, czy też nie.

Decydując się na zakup rolek dla dzieci, należy także pamiętać o kółkach i łożyskach. Pierwsze z nich zazwyczaj podawane są z uwzględnieniem dwóch najważniejszych kwestii - twardości oraz wielkości. Im twardsze kółka wykonane z poliuretanu, tym ich wytrzymałość i żywotność jest większa, należy jednak zaznaczyć, że wpływa to także na ich prędkość. Dla dzieci zaleca się zatem stosowanie bardziej miękkich kółek, dzięki którym maluch będzie miał możliwość nauki jazdy bez gwałtownego rozpędzania się.

Podobnie jest, jeśli chodzi o ich wielkość. Większa średnica przyczynia się do zwiększonej prędkości rolek, jednak wpływa na ich zwrotność, a tym samym na możliwość wykonywania tricków. Mniejsza średnica kółek z kolei zwiększa zwrotność rolek, ale je spowalnia. Na ERLI.pl znajdziesz modele, które sprawdzą się w przypadku maluchów, gwarantując im idealne warunki do nauki jazdy, jak również wpływając na ich bezpieczeństwo!

Łożyska to także elementy, które dobiera się pod względem wielkości oraz wagi dziecka. Przeważnie wyższe wartości wskazują na większą prędkość. Nie są one zatem zalecane dla dzieci, gdyż stwarzają dla nich niebezpieczeństwo rozpędzenia się, po którym maluch nie będzie umieć się bezpiecznie zatrzymać.

Dodatkowe akcesoria na rolki, dzięki którym dziecko będzie bezpieczne

Obowiązkowym elementem na liście akcesoriów, o jakich powinni pamiętać rodzice, znajduje się z pewnością kask. To on gwarantuje maluchowi bezpieczeństwo podczas upadku. Dobrze jest wybierać taki, który będzie miał solidne zapięcie pod brodą. Oczywiście jego zakupu najlepiej dokonywać względem wieku oraz wielkości głowy - za mały będzie uciskał lub w ogóle nie będzie się trzymał w odpowiedniej pozycji, za duży z kolei będzie spadał na oczy, ograniczając widoczność. Kask powinien trzymać się w jednej pozycji i być przytrzymywany przez pasek zapinany pod brodą.

Ponadto świetnym rozwiązaniem jest zakup ochraniaczy na kolana i łokcie. Dzięki wzmocnionym miskom, podczas upadku maluch nie odczuwa aż tak silnego bólu, a już z pewnością nie jest narażony na otarcia czy zadrapania. Dodatkowo ochraniacze tego typu chronią stawy łokciowe i kolanowe przed dużym uderzeniem.

W wielu przypadkach sprawdzą się także rękawiczki. O tym, że podczas zachwiania równowagi najlepiej starać się upaść na pupę, wiedzą rodzice i uczą tego swoje pociechy. Nierzadko jednak zdarza się tak, że jedynym wyjściem z opresji jest upaść do przodu, wyciągając przed siebie ręce. Rękawiczki dla dzieci na rolki zagwarantują bezpieczeństwo dłoni i palców, zwłaszcza jeśli chodzi o skórę. Tego typu produkty są przewiewne, dzięki czemu dłoń się nie poci, a dodatkowe rzepy na wysokości nadgarstka gwarantują idealne dopasowanie.

Rolki dla dzieci - sposób na wspólne spędzanie czasu na zewnątrz

Zakup rolek dla dzieci to świetny pomysł, zwłaszcza wtedy, gdy rodzice sami praktykują daną aktywność. Możliwość spędzenia wspólnego czasu na nauce jazdy, a później już samej jeździe zapewni całej rodzinie mnóstwo radości, ale i wpłynie na zacieśnianie więzi. To właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór sprzętu do jazdy - zły zrazi malucha do aktywności i tym samym rodzinny czas straci na swojej wartości.