ERLI

Kaski motocyklowe

(1 823 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Kask motocyklowy jest jednym z najważnieszych elementów wyposażenia kierowcy i pasażera. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona głowy przed obrażeniami w razie wypadku.więcej

Kaski motocyklowe

Planując zakup motocykla powinieneś również odpowiednio wyposażyć… siebie samego! Zakup nowego pojazdu niestety nie kończy się na podpisaniu umowy z poprzednim właścicielem i wykupieniu ubezpieczenia. Zakup motocykla to także inwestycja w odpowiednie zabezpieczenia, które chronią miłośnika jednośladów na drodze. Bez tego nie możemy niestety mówić o bezpiecznej jeździe.

Natomiast jeśli już jeździsz na motocyklu, to doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważne są wszelkie niezbędne dodatki, dzięki którym zyskujesz pewność, że nic nie powinno Ci się stać na drodze.

To właśnie między innymi kaski motocyklowe dają gwarancję, że Twoje bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie. Przygotowując się do roli motocyklisty, należy sięgać po produkty wysokiej jakości. Tylko dzięki temu zatroszczysz się o swoje zdrowie, a może nawet w niektórych przypadkach i życie.

Jazda na jednośladach bez kasku jest nie tylko niebezpieczna, ale nawet niedozwolona. Motocyklista bez kasku jest jak kierowca samochodu bez sprawnego silnika lub świateł – nie powinien w ogóle znaleźć się na drodze. Kupując kask w sklepie ERLI.pl zyskujesz produkt, który nie tylko wzmocni Twoje bezpieczeństwo, ale również będzie służył przez długie lata.

Jak wybrać kask motocyklowy?

Zastanawiasz się, jak wybrać kask motocyklowy? Wśród różnych modeli wartych uwagi znajdują się:

  • kaski otwarte,
  • kaski motocyklowe pełne,
  • kaski integralne,
  • kaski szczękowe,
  • kaski motocyklowe modułowe,
  • kaski otwarte,
  • oraz kaski motocyklowe enduro.

Specjalnie dla naszych klientów staramy się, aby oferta spełniała najbardziej wymagające oczekiwania. Dlatego dokładamy największych starań, aby oferta była zgodna, z tym, czego pragnie klient. W związku z tym specjalnie dla naszych klientów oferujemy kaski w szerokiej rozpiętości rozmiarowej – od rozmiaru XXXS aż do 4XL. Tak szeroka i bogata oferta sprawia, że każdy motocyklista, niezależnie od upodobań, wieku, płci czy rozmiaru znajdzie kask idealny dla siebie.

Kaski motocyklowe powinny być starannie dobrane do rozmiaru głowy motocyklisty. Nowo zakupiony produkt powinien być ciasny na głowie. Dlaczego? Ponieważ wewnętrzna wyściółka pod wpływem noszenia dopasuje się idealnie do kształtu głowy. I choć pierwsze kilka razy noszenie kasku motocyklowego na głowie może być niewygodne i sprawiać wręcz dyskomfort, to warto poświęcić się, aby mieć idealnie dopasowany kask. Pamiętaj, że dobrze dobrany kask to nie tylko dobra prezencja, ale przede wszystkim – Twoje bezpieczeństwo!

Kupując kask motocyklowy, należy unikać sytuacji, w której pod wpływem ruchów głowy kask motocyklowy przesuwa się lub gdy odczuwamy znaczne luzy. Wybór takiego kasku motocyklowego sprawi, że niestety nie będziemy zabezpieczeni w stu procentach.

Czym kierować się, wybierając kask motocyklowy?

Zatem czym kierować się, sięgając po zarówno nowy, jak i kolejny kask? Przede wszystkim stylem jazdy oraz motocyklem, którego używamy. Dlaczego? Ponieważ niemal każdy motocykl sprawia, że zachowujemy się na drodze inaczej. Motocykle sportowe stawiają na szybkość i prędkość. Turystyczne – na wygodę i komfort podczas jazdy. Z kolei enduro – na adrenalinę, emocje i przeszkody. Zatem kupując kask motocyklowy warto wziąć to pod uwagę.

Kaski motocyklowe dostosowane są do preferencji miłośników jednośladów. W przypadku gdy kochamy prędkość i dynamiczny styl jazdy, powinniśmy sięgnąć po kaski integralne. W bezpieczny sposób zabezpieczają one naszą głowę przed szkodliwymi skutkami upadku. Z kolei motocykle turystyczne dają możliwość wyboru. Ich kierowcy mogą wybrać zarówno kaski szczękowe, jak i integralne. Natomiast miłośnicy adrenaliny i enduro najczęściej wybierają charakterystyczne kaski motocyklowe z daszkiem. Z kolei kierowcy chopperów lub cruiserów bardzo często sięgają po kaski motocyklowe otwarte. Choć na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kasków motocyklowych, warto dobierać je zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami.

Certyfikaty bezpieczeństwa kasków motocyklowych

Ponadto wybierając kaski motocyklowe, niezależnie już od ich rodzaju, warto zweryfikować, jakie mają certyfikaty (lub czy w ogóle je mają). Wspomniane certyfikaty są gwarantem zarówno jakości wykonania, jak i (co ważniejsze) bezpieczeństwa.

Wybierając kask motocyklowy należy jednak przede wszystkim pamiętać, że nie powinien być on ani za mały, ani za duży. A od jego rodzaju, rozmiaru i jakości zależy bezpieczeństwo każdego miłośnika jednośladów.