ERLI

Odstraszacze owadów

(2 468 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Komary, muchy czy inne owady mogą bardzo uprzykrzyć nawet najlepszą imprezę w twoim ogrodzie. Warto więc zaopatrzyć się w rozwiązania, które odstraszą owady i pozwolą Ci oraz twoim bliskim cieszyć się wspólnym czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Spray, lampa czy ultradźwięki? Wybierz najlepszą opcję dla siebie!więcej

Odstraszacze owadów - sposób na walkę z niewidzialnym wrogiem

Długie, letnie wieczory w ogrodzie dla wielu osób są niezastąpioną i najlepszą formą relaksu. Mogą go jednak zakłócić uporczywe ataki owadów! Wieczorami w okolicach lasów, zbiorników wodnych i w wielu innych miejscach mogą pojawiać się chmary komarów, much i wielu innych szkodników. Gdzie szukać ratunku? Co zrobić, aby móc spędzić w ogrodzie kilka chwil bez wiszącego nad uchem dźwięku latających komarów? Jaki odstraszacz owadów sprawdzi się najlepiej?

Spray, lampa, czy ultradźwięki?

Producenci prześcigają się w udostępnianiu coraz to nowszych odstraszaczy owadów, które pozwolą posiadaczom balkonów, ogrodów i tarasów spędzić kilka chwil na zewnątrz w spokoju. Jakie jednak rozwiązanie wybrać?

  • Największą popularnością wciąż cieszą się wszelkie spraye na komary i inne owady. Są one łatwe w zastosowaniu, a także niedrogie. Rozpyla się je na ciele lub ubraniu, co ma na celu zapobiec zbliżaniu się owadów.
  • Niemałą popularnością cieszą się również lampy na owady, które działają na zasadzie pułapek, wabiąc do światła komary, ćmy oraz muchy. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie okna pozostają otwarte nawet przez całą noc. Element ten okaże się niezastąpiony w upalne dni - pozwoli ci spać w spokoju bez konieczności wsłuchiwania się w irytujące dźwięki.
  • Doskonałą alternatywę do lamp na komary stanowią wszelkie ultradźwiękowe odstraszacze na owady. Są one w szczególności niezwykle skuteczne w walce z komarami!
  • Ciekawym rozwiązaniem są także opaski przeciwko komarom, które wykorzystują fale elektromagnetyczne. Emitują one małe impulsy, które są odbierane przez owady jako zagrożenie. Producenci zapewniają, że opaska skutecznie zmniejsza ryzyko ukąszeń nawet do 80% i jest w pełni bezpieczna dla człowieka.

Nie można zapomnieć jednak, że komary to nie jedyne owady, które nam dokuczają. Na wsiach często mieszkańcy mają problemy z muchami. Walka z nimi jest jednak zdecydowanie łatwiejsza - wystarczy postawić w kilku miejscach lepy na muchy, a te same prędzej czy później dadzą złapać się w pułapkę. Ogromną popularnością cieszą się też wszelkie preparaty na mole. Szkodniki te dość często można spotkać w polskich domach. Warto od razu zapobiegać, kupując odpowiednie zawieszki odstraszające mole!

Istnieją również naturalne sposoby walki z owadami. Naturalny odstraszacz na owady to, między innymi, odpowiedni olejek eteryczny. Najlepiej działają olejki goździkowe i z trawy cytrynowej. Komary i muchy w szczególności nie lubią zapachu olejku miętowego i lawendowego. Warto jednak pamiętać, by nie stosować ich bezpośrednio na skórę, ponieważ działanie większości olejków eterycznych jest bardzo silne i może uczulić. Innym naturalnym sposobem są konkretne gatunki roślin, które odstraszają insekty. Jeśli więc komary uprzykrzają Ci wieczory na balkonie, to warto zaopatrzyć go w doniczki z miętą, tymiankiem lub koprem włoskim.

Jaki środek na owady wybrać?

Poszukując sposobu na walkę z owadami, należy zwrócić uwagę na dwie kwestie. Środek powinien odznaczać się potwierdzoną skutecznością, a także być bezpieczny dla ludzi oraz zwierząt. Należy pamiętać też, że w niektórych przypadkach pułapki nie będą tak skuteczne, jak odstraszacze na owady. Mowa m.in. o kleszczach, których nie sposób złapać w żadną pułapkę - są za małe. Skuteczny okaże się wyłącznie odpowiedni spray na owady - znaleźć go można na ERLI.pl, gdzie udostępniamy wyłącznie sprawdzone sposoby na walkę z nimi.

Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi

Nie tylko ludzie narażeni są na szkodliwe działanie owadów. Należy pamiętać, że także psy, koty i inne zwierzęta mogą zostać zaatakowane przez kleszcze i pchły. Jedną z najbardziej popularnych opcji jest obroża insektobójcza, działająca głównie na kleszcze i pchły. Taka obroża nasycona jest środkiem owadobójczym i może zapewnić ochronę naszemu zwierzakowi aż do 6 miesięcy! Często można spotkać się także z kroplami, które aplikuje się bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Nowoczesną formą są odstraszacze montowane na obroży. Wykorzystują one ultradźwięki, które dla ludzi i zwierząt są nieodczuwalne, oddziałują jedynie na pasożyty, takie jak kleszcze i pchły. Takie urządzenia mogą działać nawet do 12 miesięcy i są w pełni bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Możliwości jest mnóstwo, a na ERLI.pl z pewnością znajdziesz odpowiedni odstraszacz owadów dla Twojego pupila!

Dlaczego odstraszacze owadów są tak ważne?

Nie można zapomnieć o pewnej, bardzo istotnej kwestii. Wszelkie lampy na owady, lepy, środki na komary i spraye na owady mają nie tylko gwarantować nam komfort, ale również bezpieczeństwo. W końcu wiele owadów przenosi choroby takie jak np. bolerioza, które dla człowieka mogą okazać się nawet śmiertelne! Właśnie dlatego tak ważne są wszelkie odstraszacze owadów, moskitiery, rośliny, których nie lubią dane gatunki szkodników, a także inne elementy architektury ogrodowej, stanowiące skuteczną barierę. Wszystko dostaniesz na ERLI.pl, gdzie przygotowaliśmy ofertę składającą się wyłącznie ze skutecznych i sprawdzonych produktów.