ERLI

Rowery biegowe dla dzieci

(1 572 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Współcześnie rowerki biegowe dla dzieci cieszą się niemałym powodzeniem wśród rodziców i maluchów.więcej

Pierwsza styczność z rowerem, czyli rowerki biegowe dla dzieci

Rowerki biegowe to przede wszystkim zabawki, które mają wspierać prawidłowy rozwój dziecka, jego fizyczność oraz psychikę. Jak? Prosta konstrukcja produktu wymaga od malucha wykorzystania siły mięśni nóg, aby wprawić w ruch pojazd. Jeśli chodzi o umysł, to pociecha musi sama decydować o tym, jaka odległość dzieli ją od przeszkody, czy jak ominąć poszczególne elementy znajdujące się na jej drodze. Nic zatem dziwnego, że tak wielu rodziców sięga po dane rowerki, mając na względzie dobro swojego dziecka. Jak jednak dobrać odpowiedni model?

Z pewnością na początek należy określić, czy maluch jest w stanie pewnie stać i się poruszać. Rowerki biegowe są bowiem dwukołowe, dlatego też wymagają od dziecka pewnego chodzenia. Oczywiście na ERLI.pl znaleźć można również modele trzy czy czterokołowe, jednak przy dodatkowej liczbie kół tracą one na swojej roli. Modele wyposażone w dodatkowe koła sprawdzą się u młodszych maluchów lub tych, które nie są w stanie pewnie stać, ani się poruszać.

Drugim kryterium jest wzrost dziecka. Rowerek nie może być bowiem za mały, ani za duży. Pierwszy będzie wymuszał na dziecku pozycję zgarbioną i na ugiętych kolanach. Drugi natomiast sprawi, że pociecha nie będzie sięgać stopami podłoża, a co za tym idzie, nie będzie mogła wprawić w ruch pojazdu. Idealny rower biegowy posiada regulowane siodełko, dzięki czemu łatwiej dopasować jego wysokość do potrzeb malucha. Podczas jazdy dziecko powinno mieć możliwość swobodnego siedzenia na siodełku i jednocześnie szansę na odpychanie się nóżkami.

Kolejnym aspektem, o jakim należy pamiętać, jest wykonanie. Na rynku znaleźć można rowerki metalowe, plastikowe, a także drewniane. Różnią się one nie tylko estetyką, ale także trwałością. Modele metalowe są przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników atmosferycznych, przez co nadają się do stosowania na zewnątrz. Plastikowe rowerki biegowe dla dzieci są tanie, co przemawia na ich korzyść. Podobnie jak modelom metalowym, niestraszne im są deszcze czy śniegi. Na ERLI.pl czekają także produkty drewniane. Ich niewątpliwą zaletą jest design, jak również fakt, że wykonane są z naturalnych materiałów. Ponadto są one odporne na uszkodzenia oraz bardzo wytrzymałe. Większość z nich nadaje się jedynie do stosowania wewnątrz lub na zewnątrz, ale tylko w ładną, bezdeszczową pogodę.

Parametrem, o jakim nie można zapomnieć podczas wyboru roweru biegowego dla dziecka, jest jego waga. Nie powinien być on ciężki, gdyż utrudni maluchowi poruszanie się, a co najważniejsze utrzymanie pojazdu w odpowiedniej pozycji. Drugą zaletą jest łatwość przenoszenia i noszenia, gdy dziecko znudzi się odpychaniem.

Podczas zakupu warto także zwrócić uwagę na rodzaj zamontowanych w pojeździe kół. Pompowane świetnie amortyzują wszelkie uderzenia i jazdę po nierównej nawierzchni, jednak nie nadają się np. na kamienistą drogę. Na niej sprawdzą się koła gumowe, które są niezwykle wytrzymałe. Są one także idealnym rozwiązaniem w przypadku rowerków biegowych do domu - dzięki temu, że są miękkie, nie rysują podłoża!

Hamulec w rowerku biegowym - tak czy nie?

Wielu rodziców kupujących rowerki biegowe dla dzieci zastanawia się, czy powinni wybrać model z hamulcem, czy też bez niego. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Choć dany dodatek ma na celu zagwarantowanie kontrolowanego bezpieczeństwa, to jednak jego nieumiejętne użytkowanie może dać odwrotny efekt. Nic więc dziwnego, że dana kwestia stwarza nie lada problemy. Najlepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie względem wieku. Maluchy od roczku, aż do trzeciego roku życia raczej nie rozpędzają się do takich prędkości, aby musieć korzystać z hamulców. Dodatkowo zazwyczaj zbyt szybką dla siebie jazdę wyhamowują siłą nóg.

W przypadku starszych dzieci - cztero- czy pięciolatków - warto pomyśleć o zakupie roweru biegowego z dodatkowym hamulcem. Takie pociechy są w stanie nabrać prędkości podczas odpychania się nóżkami, a co za tym idzie, możliwość zatrzymania się przy wykorzystaniu systemu hamującego zwiększy ich bezpieczeństwo. Dobrze jest także pokazać jego działanie dziecku przed pierwszą jazdą. Nieumiejętne naciśnięcie przedniego hamulca może bowiem skończyć się wywrotką, a w konsekwencji licznymi zadrapaniami i otarciami.

Rowerki biegowe z udogodnieniami

Rodzice dzieci, które nie potrafią jeszcze stabilnie stać, ale chcieliby, aby ćwiczyły one równowagę i zaznajamiały się z konstrukcją roweru, warto by zainteresowali się rowerkami biegowymi z dodatkowymi kółkami. Zagwarantują one dzieciom bezpieczeństwo, a tym samym rodzicom spokój ducha. Na ERLI.pl dostępne są modele z trzema i czterema kołami, a także takie, które wyposażono w pedały ułatwiające poruszanie się na pojeździe.

Odpowiedni dobór kluczem do sukcesu

Rowerki biegowe są idealnym sposobem na to, aby zaznajomić dziecko z konstrukcją późniejszego roweru na pedały. Gwarantują one rozwój fizyczny i umysłowy, wzmacniając mięśnie, ucząc równowagi, ale także wpływając na myślenie. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby znaleźć najlepszy z możliwych rowerków dla dziecka i mieć pewność, że produkt ten będzie bezpieczny.