ERLI

Grille i urządzenia

(2 833 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Korzeni grillowania można doszukiwać się już w czasach prehistorycznych, kiedy nie znano jeszcze sposobów przetwarzania żywności. Współczesne rozumienie grillowania zawdzięczamy jednak czasom powojennym. Właśnie wtedy w Stanach Zjednoczonych klasa średnia rozpoczęła weekendowe podróżowanie za miastem i grillowanie przy pomocy specjalnego urządzenia.więcej

Grill – sport narodowy Polaków

Co robią Polacy w standardowy wiosenno-letni weekend, kiedy za oknem świeci słońce? Grillują! Aż 66% rodaków deklaruje, że w ciepłe weekendy ulubioną rozrywką całych rodzin jest grill. Mało tego, pozostawia on daleko za sobą spacery, pikniki, wędkowanie, uprawianie sportu i wiele innych form spędzania wolnych chwil! Co zatem jest takiego niesamowitego w grillowaniu, że cieszy się tak ogromną popularnością i co trzeba posiadać, aby okazać się mistrzem w tym narodowym sporcie? Na pewno wszystko, co niezbędne znajdziesz na ERLI.pl! Postaw na grill ogrodowy lub rozwiązanie mniej popularne, jednak z pewnością równie atrakcyjne – palenisko, a zorganizowana impreza na pewno okaże się udana.

Wrzuć coś na ruszt – jakiego grilla kupić

Przed rozpoczęciem sezonu grillowego należy zastanowić się, jaki grill ogrodowy sprawdzi się w twoim przypadku. W końcu możliwości jest wiele, a także gusta i oczekiwania nie pozostają bez znaczenia. W ofercie dostępne są grille gazowe, węglowe, paleniska i inne rozwiązania. Jak dokonać prawidłowego wyboru?

W Polskich ogrodach goszczą głównie grille na węgiel, które gwarantują wyjątkowy smak potraw, a dodatkowo są one niedrogie. Wiele osób nie wyobraża sobie posiłku z grilla bez charakterystycznego zapachu i aromatu naturalnego dymu. Ważne jednak, aby był on wykonany z grubego, ognioodpornego materiału. Najlepiej sprawdzają się masywne i stabilne konstrukcje żeliwne z pokrywą i popielnikiem, które ułatwiają przygotowywanie potraw, a także przyspieszają sprzątanie. Jeśli jednak chcesz, aby Twój grill węglowy był bardziej mobilny, to idealnym rozwiązaniem będzie konstrukcja ze stali nierdzewnej. Takie urządzenie będzie lekkie i łatwe do złożenia, dzięki czemu będziesz mógł zabrać je wszędzie – na camping czy nad jezioro. Zwróć uwagę, aby wybrany przez Ciebie grill posiadał pokrywę z otworami, które ułatwią regulację dopływu powietrza.

Co więc skłania równie wiele osób do zakupu grilla gazowego? Zdrowie! Nie jest tajemnicą, że tłuszcz opada na węgiel i w efekcie wydziela szkodliwe substancje, czego nie uświadczysz w przypadku urządzeń na gaz, gdzie spływa on po palnikach na specjalne tacki. Niewątpliwą zaletą takiego sprzętu jest również brak lub niewielka ilość generowanego dymu. Pozwala to na grillowanie na przydomowych tarasach, przy otwartych oknach, nie przeszkadzając przy tym sąsiadom. Na koniec nie można zapomnieć, że urządzenie gazowe rozpala się niemalże błyskawicznie, a nagrzanie go do pożądanej temperatury dzięki termometrowi zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Przy zakupie sprzętu, jakim jest grill gazowy, warto zwrócić uwagę na ruszt. W tej kwestii postaw na żeliwo – bardzo dobrze rozprowadza ciepło i jest niezwykle trwałe.

Warto jednak znów wrócić do korzeni grillowania – to właśnie dymiące paleniska, osmolone ruszty i niezdrowe kiełbaski sprawiły, że Polacy pokochali tę weekendową rozrywkę. Musisz sam podjąć decyzję i zamówić to, co spełni twoje oczekiwania! Jeżeli jednak tęsknisz wciąż za ogniskiem, kiełbaską usmażoną na kiju, to nasz marketplace udostępni również palenisko ogrodowe. Można je rozstawić niemalże w dowolnym miejscu, gdzie nie zagraża pożarem. Paleniska ogrodowe są niezwykle mobilne – nie są montowane na stałe, często można jest rozkręcić i schować do torby, a ich ponowne skręcenie jest banalnie proste. Co ważne, pozwala ono uniknąć nieestetycznych placów wypalonej trawy!

Grill w Twoim domu

Jeśli jednak zależy Ci na grillowaniu cały rok, nawet w domowym zaciszu, to idealnym rozwiązaniem będzie grill elektryczny! Proces grillowania odbywa się bez użycia ognia, a co za tym idzie bez dymu. Dzięki temu jest on bezpieczny, nawet jeśli mamy chęć odpalić go w salonie czy kuchni. Ponadto potrawy z grilla elektrycznego są zdecydowanie zdrowsze od tych przygotowywanych na grillach tradycyjnych. Posiłki są przyrządzane bez użycia tłuszczu i bez dymu.

Zakup samego grilla to nie wszystko! Musisz również zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria grillowe. Narzędzia takie jak łopatki, widelce, szczypce czy pędzelki silikonowe są nieodzownym elementem grillowania – ułatwią przewracanie potraw oraz serwowanie ich gościom. Warto też sprawić sobie pokrowiec na grill ogrodowy, dzięki któremu sprzęt będzie zabezpieczony i nie ulegnie zniszczeniu podczas zmiennych warunków pogodowych. Aby zachować jego pierwotny wygląd na długo, warto zakupić specjalistyczne środki czyszczące. Te i wiele więcej akcesoriów znajdziesz w bogatej ofercie ERLI.pl!

Zostań bohaterem i kup grill

Wiedząc, jakie zalety oraz wady mają różnego rodzaju grille ogrodowe i paleniska, możesz samemu dokonać wyboru. Dobierając do tego odpowiedni zestaw akcesoriów grillowych, zyskujesz szansę, aby dołączyć do ogromnego grona Polaków, którzy wiele letnich weekendów spędzają w ogrodzie, na tarasach, nad jeziorami, opiekając ulubione kiełbaski, szaszłyki lub warzywa i doskonaląc swoje umiejętności. Dzięki ERLI.pl osiągniesz mistrzostwo i przygotujesz grilla, którego pozazdroszczą ci wszyscy. Znamy się na grillowaniu jak mało kto!