ERLI

Oświetlenie

(2 615 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Oświetlenie w pokoju dziecka jest bardzo ważne. To tam najmłodsi członkowie rodziny uczą się, bawią i odkrywają świat. Ważne jest to, aby stworzyć kilka stref – jasnej, dziennej, do nauki, a także nastrojowej, z mglistym światłem, która sprawdzi się wieczorem, kiedy potrzebne jest wyciszenie. U nas znajdziesz wszystko, czego potrzeba by tak postąpić.więcej

Oświetlenie pokoju dziecięcego - lampki, kinkiety, światełka i lampeczki

Oświetlenie ma niezwykłą moc kształtowania przestrzeni. A także wpływania na nastrój i atmosferę w pomieszczeniu. Światło miękkie, rozproszone powoduje, że przedmioty wydają się cieplejsze i łagodniejsze, ostre punktowe natomiast podkreśla kontrast, czyni rzeczy wyraźniejszymi. Warto wykorzystać tę wiedzę do kształtowania dziecięcego wnętrza. Dzięki temu oświetlenie pokoju dziecięcego stanie się niezwykłą mocą wydatnie wspierającą rozmaite dziecięce aktywności. Radosna zabawa, pełna koncentracji i skupienia nauka, relaksujący, leniwy odpoczynek i zdrowy, odprężający sen – wszystko to stanie się możliwe dzięki lampkom, światełkom i kinkietom do dziecięcego pokoju, jakie znajdziemy na ERLI.pl

Jak właściwie zaaranżować oświetlenie pokoju dziecięcego?

Urządzenie dziecięcego pokoju, choć niezwykle przyjemne, stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców. Ważne są kolory w pomieszczeniu, odpowiednie mebelki i równie istotne – właściwe oświetlenie. Każdy zakątek dziecięcego pokoju, który posiada odrębną, określoną funkcję, powinien mieć również własne, niezależne źródło światła. Wszak pełne oświetlenie pokoju dziecięcego to nie tylko górne światło sufitowe czy boczne lampki kinkietowe, ale i lampka na biurko, do czytania, światełko „do zasypiania”, a czasem i nocne dyskretne świetliki i latarenki.

Urządzając pokój malucha i wyposażając go w oświetlenie do pokoju dziecka warto pamiętać, iż powinny znaleźć się nim co najmniej trzy źródła światła:

  • sufitowe - oświetlające większość przestrzeni pokoju i służące do zabawy, emitujące światło raczej rozproszone o naturalnej dziennej barwie,
  • biurkowe – mocne, punktowe światło do czytania i nauki, pozwalające na dłuższą koncentrację i niemęczące oczu dziecka,
  • delikatne i nastrojowe – przyciemnione lampki dziecięce ustawione na nocnym stoliczku tuż przy łóżeczku lub zawieszone na ścianie.

Wyjątkowe nowoczesne lampy do dziecięcego pokoju

Jedna lampa w pokoju dziecka to zdecydowanie za mało. Przyda się co najmniej kilka źródeł światła. Na ERLI.pl znajdziemy je wszystkie – i te niezbędne, które pomogą rozjaśnić całe wnętrze i te dodatkowe - odpowiadające szczególnym potrzebom naszego malucha. Dziecięce pomieszczenieidealnie rozświetlą lampy do dziecięcego pokoju w postaci zwisających z sufitu żyrandoli o prostych formach. Dzięki temu, że dostępne są niemal we wszystkich kolorach, z powodzeniem dadzą się dopasować do każdego wnętrza. Pastelowa lampa do pokoju dziewczynki czy niebieskie, granatowe lub ciemnozielone lampy dla chłopca na czarnych trzonkach – to szybki sposób na oryginalną aranżację pokoju dziecka. Ich dekoracyjność, uniwersalność i nowoczesne designerskie formy łatwo skojarzyć z każdym modnym obecnie stylem wnętrzarskim: nowoczesnym, skandynawskim, klasycznym, industrialnym i wieloma innymi.

Dopasowane do świateł sufitowych lampy do dziecięcego pokoju, jak kinkiety czy plafony na ścianę, to świetny pomysł na dodatkowe boczne oświetlenie. Pokój dziecięcy oświetlony tego typu opływającym ścianę światłem, wypełni kojąca atmosfera i nastrój, który pozwoli na relaksujący odpoczynek. Wielofunkcyjne lampy ścienne z dodatkowym panelem LED umożliwią odpoczynek z książką, jak i wyeksponowanie ważnych dla dziecka elementów. Dzięki modnym, nowoczesnym wzorom, lampy do pokoju chłopca czy dziewczynki łatwo będzie zgrać z resztą świateł w całym wielopokojowym wnętrzu.

Nastrojowe i bajeczne oświetlenie do pokoju dziecka

Pokój dziecka powinien być jasny w dzień i po południu, a nastrojowo przyciemniony wieczorem i w nocy. O ile intensywne światło pobudzi dziecko do zabawy, działania i pracy, delikatne przyciemnienie pomieszczenia pozwoli na relaks i ułatwi zasypianie. Jeśli maluch niepewnie czuje się w ciemności, świetnie sprawdzi się oświetlenie do pokoju dziecka w postaci projektorów i rzutników. Dzięki nim sypialnia malucha zamieni się w świetlny teatrzyk, który dodatkowo wypełnić mogą delikatne dźwięki usypiających melodii.

Projektory ścienne i sufitowe to wyjątkowe oświetlenie do pokoju chłopca i dziewczynki, pełniące jednocześnie funkcję zabawki, usypiacza i dekoracji. Będą pasować do kącika niemowlęcia, na stolik przedszkolaka, czy do pokoju starszego dziecka. Uspokajają, pomagają zasnąć i zaciekawiają. Tego typu bajkowe oświetlenie dla dzieci znajdziemy na platformie zakupowej ERLI.pl. Każdy oferowany tu projektor to oryginalna i niezwykła lampa – pokój dziecięcy zyskuje dzięki niej szansę, by zamienić się na chwilę w bajeczną krainę, pełną kolorowych motyli, morskich stworzeń czy konstelacji gwiazd. Znajdziemy tu zmieniające kolor lampy do pokoju dziecięcego - obrotowe w postaci kul, zwierzątek czy wielobarwnych karuzel.

Lampy dziecięce do ozdoby, zabawy i na dobranoc

Pokój dla dziecka powinien być jasny w dzień i po południu, a nastrojowo przyciemniony wieczorem i w nocy. Jeśli chcemy by nasze maleństwo czuło się w nim komfortowo, odpowiednie oświetlenie dla dzieci jest koniecznością. Wszak dobre światło to świetna zabawa, efektywna nauka i spokojny sen. Lampy dziecięce, jakie oferuje ERLI.pl spełniają wszystkie te zadania, i jeszcze znacznie więcej – cieszą oczy i dekorują dziecięce wnętrza.

Lampy do pokoju dziewczynki czy chłopca w postaci kolorowych plafonów uruchamianych pilotem - to świetna alternatywa dla obrazka zawieszonego na ścianie. Podobnie jak podświetlane metalowe ścienne plafoniery w kształcie serduszka, sówki, ust czy jednorożca. Światła i latarenki – duszki, podświetlane kotki, króliczki - ucieszą każdego malucha, a pluszowe zabawki z latarką pozwolą ukoić dziecko do snu. Odrobina światła w pokoju w nocy przyda się dzieciom, które boją się ciemności. Problem pomoże rozwiązać przyciemniona lampa do pokoju chłopca czy dziewczynki, kolorowa świetlna zabawka albo lampa do pokoju dziecięcego w postaci włącznika LED na baterie lub do kontaktu.