ERLI

Dywaniki gumowe

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Dywaniki gumowe do samochodów – estetyka i komfort sprzątania kabiny

Utrzymanie czystości w kabinie samochodu nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie w tych okresach roku, w których nasilają się opady deszczu lub śniegu, do wnętrza pojazdu wnosi się pod butami mnóstwo błota, piasku i innych zanieczyszczeń. Odpowiednio dobrane dywaniki do samochodu skutecznie rozwiązują ten problem. Do wyboru jest kilka ich rodzajów wykonanych z różnych materiałów. W tej kategorii na platformie ERLI.pl znajdziesz funkcjonalne dywaniki gumowe.

Jakie zalety mają gumowe dywaniki samochodowe?

Producenci chodniczków samochodowych oferują kilka wariantów tych produktów. W tej grupie na szczególną uwagę zasługują modele z gumy. O ich przydatności świadczy fakt, że są chętnie wybierane i doceniane przez właścicieli aut. Czym wyróżniają się dywaniki gumowe do samochodów? Do ich najważniejszych zalet z pewnością można zaliczyć:

  • wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  • właściwości hydrofobowe, które chronią dywanik przed wchłanianiem wilgoci,
  • elastyczność, dzięki której dobrze dopasowują się do kształtu podłogi,
  • sztywność materiału, która chroni gumowe dywanikisamochodowe przed zwijaniem się czy odkształcaniem,
  • możliwość mycia w wodzie z dodatkiem środków czyszczących,
  • antypoślizgową powierzchnię, łatwość wyjmowania i wkładania do samochodu.

Dywaniki samochodowe gumowe są też często odpowiednio wyprofilowane. Specjalny podwyższony rant sprawia, że powstaje rodzaj zagłębienia, które utrzymuje wodę i zanieczyszczenia. W efekcie nie przedostają się one poza obręb dywanika.

Jak dobrać dywaniki do samochodu?

Na ERLI.pl znajdziesz ponad 2000 artykułów różnych producentów, wśród których są dostępne zarówno przeznaczone do konkretnych modeli aut wycieraczki gumowe do samochodu, jak i produkty uniwersalne. Ponieważ każdy samochód charakteryzuje się innym profilem podłogi, chodniczek musi być do niego dopasowany, by spełniał swoje podstawowe funkcje, czyli chronił podłoże przed zabrudzeniem, nie przepuszczał wilgoci, a także dobrze wpasowywał się w wymiary.

Decydując się na poszukiwanie produktów przeznaczonych do konkretnego samochodu, zyskujesz gwarancję, że perfekcyjnie wypełnią przestrzeń przed i pod fotelami kierowcy oraz pasażerów. Natomiast uniwersalne dywaniki gumowe będą pasować prawie zawsze, jednak nie zapewnią Ci aż tak skutecznej ochrony podłoża przed zabrudzeniem czy wilgocią. Istotną cechą w przypadku takich modeli jest jakość materiału. Warto też zwrócić uwagę na zaczepy, które umocują dywanik do podłogi oraz na antypoślizgową powierzchnię.

Jak dbać o dywaniki samochodowe gumowe?

Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz wiele modeli produktów, spośród których dobierzesz odpowiedni do swojego auta. Dostępność i szeroki wybór asortymentu nie oznaczają jednak, że nie warto zadbać o to, aby Twoje dywaniki do samochodu przetrwały jak najdłużej. Podstawę ich pielęgnacji stanowi regularne czyszczenie i mycie.

Długo gromadzony piasek może przesuwać się pod butami, ścierając i niszcząc powierzchnię. Ponadto gumowe dywaniki samochodowenie powinny być wystawiane na intensywne słońce, które może mieć negatywny wpływ na strukturę materiału.

Zadbaj o czyste i estetyczne wnętrze Twojego auta. Wybierz dywaniki gumowe do samochodów na ERLI.pl.