ERLI

Narzędzia ogrodowe - Kosiarki

(2 961 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Marzy ci się zadbany trawnik niczym murawa na europejskich stadionach? Znajdź kosiarkę, dzięki której trawa w twoim ogrodzie śmiało będzie mogła konkurować z tą na Camp Nou! Kosiarka spalinowa, akumulatorowa czy ręczna - ty wybierasz!więcej

Kosiarki – sposób na piękny trawnik

Wybór kosiarki ogrodowej może okazać się niełatwy, a jest to niemalże najważniejsze akcesorium w ogrodzie. W ofercie ERLI.pl dostępne są kosiarki elektryczne oraz spalinowe, a nawet samobieżne traktorki, które świetnie sprawdzają się w ogromnych ogrodach. Nie można też zapomnieć o dopiero co pojawiających się na rynku robotach koszących, które raz zaprogramowane będą podkaszały trawnik zgodnie z harmonogramem. Stawiając na rozwiązania zautomatyzowane, będziesz mógł poświęcić więcej czasu na relaks na leżaku lub w ulubionym fotelu ogrodowym.

Jaką kosiarkę wybrać?

W niewielkich ogródkach, gdzie królują ogrodowe narzędzia ręczne, wciąż znaleźć można kosiarkę ręczną, która działa dzięki bębnowi wyposażonemu w noże listwowe. Jest to rozwiązanie ekologiczne, ponieważ takie kosiarki nie potrzebują zasilania ani paliwa. Większą popularnością cieszą się jednak coraz mniejsze i bardziej kompaktowe kosiarki elektryczne pozwalające pracować szybciej i wydajniej. Są ciche, tańsze w eksploatacji niż np. kosiarki spalinowe, a w dodatku nie wytwarzają spalin. Co ważne, ta kategoria w ostatnich latach została poszerzona o urządzenia na baterie, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. Już nie będziesz musiał bać się, że przetniesz kabel plączący się pod nogami. Trzeba jednak pamiętać, że kosiarki akumulatorowe mają mniejszą moc, niż standardowe, sieciowe. Oznacza to, że jeżeli masz większy ogród, to najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie hybrydowe lub standardowa kosiarka elektryczna.

Wybierając kosiarkę, zwróć uwagę na:

  • moc – najtańsze kosiarki mają moc poniżej 1500 W, jednak jeśli nasz trawnik wymaga większej pracy, warto wybrać taką o mocy 2000 W lub więcej;
  • napęd – kosiarka posiadająca napęd jest bardziej funkcjonalna – możemy lepiej nią manewrować, ale jest cięższa;
  • koła – im większe koła, tym lepiej - ułatwia to prowadzenie kosiarki;
  • serwisowanie – warto wybrać kosiarkę od producenta udzielającego długiej gwarancji i dużej dostępności autoryzowanych punktów serwisowych.

Sposób na wysoką trawę

Wielu wciąż uważa, że nic nie jest w stanie dorównać kosiarce spalinowej - poradzi sobie nawet z bujnymi i mocno zachwaszczonymi trawnikami. Co najważniejsze, nie jest uzależniona od dostępu do sieci i nie ogranicza jej długość kabla, choć czasem może okazać się bardziej kłopotliwa i droższa w eksploatacji. Należy także pamiętać, że takie kosiarki ważą więcej niż kosiarki elektryczne czy ręczne, a także wytwarzają nieprzyjemny zapach spalin. Jeżeli chodzi o kosiarki spalinowe, to znów warto dobierać je tak, aby odpowiadały na potrzeby użytkowników. Można kupić taką, która posiada rozrusznik ręczny lub postawić na komfort użytkowania i wybrać elektryczny. Dostępne są też kosiarki pchane, z napędem, a także takie, które posiadają kilkustopniową przekładnię i regulowaną wysokość koszenia. Wysokiej klasy urządzenie powinno mieć wszelkie wspomniane atrybuty oraz kosz na trawę, który pozwoli uniknąć grabienia. Nie można również zapomnieć o traktorkach, cieszących się zainteresowaniem osób, które cenią wygodę i mają ogromne ogrody. Potrzebne na pewno będą też liczne części i akcesoria do kosiarek, które na szczęście również dostępne są na ERLI.pl!