ERLI

Zabawki - Gry

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Za pierwszą grę, która bawiła ludzkość, należy uznać kości. Dziś stanowią one często dodatek do wielu gier planszowych, edukacyjnych i innych, a w starożytności przynosiły mnóstwo zabawy. Co ważne, pierwsze gry planszowe powstawały już 5000 lat temu, dziś możemy cieszyć się kolejnymi tytułami, które często niosą wartości edukacyjne, doceniane przez dzieci i rodziców.więcej

Nauka przez zabawę – gry edukacyjne dla dzieci w każdym wieku!

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Te trzy zdania nadal pozostają aktualne, mimo że Konfucjusz wypowiedział je ponad dwa tysiące lat temu. Dziś można je odnieść do popularnej koncepcji edutainment, czyli edukacji rozrywkowej będącej połączeniem nauki i zabawy. Poprzez gry edukacyjne dziecko ćwiczy rozwój poznawczy, a przy okazji doskonale się bawi. Nauka to nie tylko spędzanie wielu godzin z nosem w książce i mozolne powtarzanie regułek. Nauka może być przyjemnością, czego dowodem jest rosnąca popularność wszelkiego rodzaju gier adresowanych do dzieci w każdym wieku. Przygotowaliśmy tysiące gier od najlepszych producentów, które przeznaczone są dla kilkumiesięcznych maluchów, przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i nastolatków. W naszej kolekcji nie zabrakło również gier z ulubionymi postaciami z bajek, dzięki którym nauka przez zabawę jest jeszcze przyjemniejsza!

Gry edukacyjne wspierają rozwój poznawczy dziecka

Rozwój poznawczy, czyli nabywanie umiejętności postrzegania, zapamiętywania i przetwarzania informacji płynących do nas z otoczenia, u każdego dziecka przebiega w innym tempie, dlatego ważne jest sięganie po stymulujące bodźce, takie jak gry edukacyjne. W trakcie tego procesu wykształca się samodzielność, a dziecko uczy się, w jaki sposób analizować rzeczywistość i wyciągać wnioski. Pierwszym etapem w procesie rozwoju poznawczego malucha jest uśmiech, który pojawia się najczęściej między 6. a 12. tygodniem życia.

W jaki sposób gry edukacyjne wspierają rozwój poznawczy dziecka?

 • stymulują naturalną skłonność do zadawania pytań,
 • zachęcają do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi,
 • zapewniają różnego rodzaju bodźce (np. wzrokowe, słuchowe, dotykowe),
 • rozwijają pamięć i koncentrację,
 • rozwijają zdolności językowe (także w zakresie języków obcych),
 • rozwijają ekspresję i kreatywność.

Gry edukacyjne mogą zarówno wspierać wrodzone pasje dzieci, jak i stanowić pomoc naukową w radzeniu sobie z trudniejszymi zagadnieniami, np. matematyką czy językiem obcym. Podczas korzystania z gier edukacyjnych rodzic powinien asystować dziecku i pomagać mu w wyciąganiu wniosków, lecz równocześnie pozwolić na samodzielne poszukiwanie odpowiedzi.

Gry pamięciowe trenują koncentrację

Wśród gier zgromadzonych w naszej ofercie znajdują się zarówno znane od pokoleń klasyczne pozycje, jak i zupełnie nowe projekty, które cieszą się popularnością wśród dzieci na całym świecie. Wybierając produkty do oferty ERLI.pl, dbamy nie tylko o ich jakość i estetykę, lecz również o wartość edukacyjną. Jeśli zastanawiasz się, którą grę wybrać dla swojego dziecka, sprawdź, w jaki sposób poszczególne produkty będą stymulowały jego rozwój poznawczy.

 • Gry karciane – ćwiczą pamięć, rozwijają interakcję werbalną, trenują mózg i wpływają na umiejętności planowania oraz sekwencjonowania. Do zalet gier karcianych należy również budowanie relacji międzyludzkich i wzmacnianie więzi.
 • Gry logiczne – uczą logicznego myślenia, rozwijają spostrzegawczość i stymulują kreatywność.
 • Gry planszowe – rozwijają kompetencje zespołowe, uczą zasad fair play, wspierają umiejętności analityczne, kształtują cierpliwość, wzmacniają więzi międzyludzkie, rozwijają empatię, pomagają radzić sobie z porażkami.
 • Gry pamięciowe – ułatwiają zapamiętywanie i wspierają edukację. Szczególnie przydatne w nauce angielskiego, geografii, znaków drogowych, przyrody, historii i wiedzy ogólnej.
 • Gry słowne i liczbowe – wspierają naukę pisania, czytania, liczenia i tworzenia wypowiedzi.

Gry zręcznościowe i elektroniczne

Nowoczesne gry nie tylko stymulują koncentrację i zachęcają do nauki, lecz również rozwijają zdolności motoryczne, wspierają strategiczne myślenie i uczą umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.

 • Gry ekonomiczne – uczą przedsiębiorczości i szacunku do pieniądza.
 • Gry zręcznościowe – rozwijają refleks i spostrzegawczość, zapewniają dużo rozrywki, wspierają rozwój zdolności motorycznych.
 • Gry elektroniczne – dzięki temu, że nie oferują dostępu do internetu i mają mniejszą ilość funkcji niż smartfony, kształtują cierpliwość, ciekawość i chęć odkrywania.
 • Gry sportowe – rozwijają zdolności motoryczne, uczą zasad fair play, kształtują umiejętności pracy zespołowej i wspierają ducha rywalizacji.
 • Gry strategiczne – wspierają logiczne myślenie, uczą cierpliwości i podejmowania decyzji.
 • Gry telewizyjne – stanowią alternatywę dla oglądania telewizji, umożliwiając interakcję, zamiast biernego wpatrywania się w ekran.

Doskonała zabawa dla całej rodziny!

Gry planszowe, edukacyjne, pamięciowe czy karciane to świetny pomysł na prezent, bez względu na okazję. Dzięki temu, że wiele gier przeznaczonych jest dla więcej niż jednego gracza, możecie zaangażować w zabawę całą rodzinę. Producenci bardzo często oferują gry uniwersalne, które można z łatwością dopasować do wieku wszystkich domowników. Szukasz sposobu na wakacyjną nudę lub deszczowe popołudnia? Zainspiruj się naszą ofertą i postaw na gry, które staną się Waszym ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu!