Kredensy i witryny do kuchni

(34 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Dawniej kredensy i witryny służyły do przechowywania naczyń oraz akcesoriów kuchennych i były podstawowym wyposażeniem kuchni. więcej

Kredensy i witryny

Dziś kredensy i witryny pełnią zwykle funkcje dekoracyjne, nadając wnętrzu określony charakter i służąc jako jego ozdoba. Czym różni się kredens od witryny? Kredens jest meblem, w którym przechowywane są naczynia i inne wyposażenie stołu. Witryna służy ekspozycji porcelany i ceramiki artystycznej. Dziś jednak nie trzeba się ograniczać do tego typu przedmiotów i można w nich eksponować to, co chcemy. Jak jednak wybrać odpowiednią witrynę czy kredens, by meble te pasowały do wystroju pomieszczeń?

Witryny i kredensy do kuchni w stylu nowoczesnym

Wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu charakteryzują się funkcjonalnością i prostą formą. Taki powinien też być kredens czy witryna. Proste, gładkie, matowe powierzchnie mebli tego typu, bez zbędnych dodatków czy dekoracji będą doskonałym uzupełnieniem takich wnętrz. Tu mniej, znaczy więcej. Jeśli chodzi o kolorystykę, to królują tu szarości, brązy, ale także wenge oraz biel. Komody do kuchni w takim stylu mają się wtapiać w tło i nie wyróżniać, stanowiąc spójną całość z pozostałymi meblami.

Witryny i komody do kuchni w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim najważniejsza jest funkcjonalność, światło i przytulność pomieszczenia. Takie wnętrza są zwykle połączeniem bieli i jej odcieni oraz drewna o naturalnym, ewentualnie lekko przyciemnionym wybarwieniu. Kredensy do kuchni urządzonej w tym stylu to zwykle drewniane meble o ciepłym kolorze. Mają one szafki, szuflady, a także półki, na których może panować pozorny nieład. Poustawiane w stosie talerze, miski i poukładane ściereczki kuchenne nadają całości oczekiwanego charakteru domowego ciepła.

Kredensy i komody w stylu vintage

Styl ten łączy w sobie nowoczesne rozwiązania ze stylistyką z połowy ubiegłego stulecia. Witryny i komody vintage są meblami o zaokrąglonych brzegach, bez ostrych krawędzi. Często mają nóżki rozstawione na kształt trapezu, co jest charakterystyczne dla tego stylu. Kolorystyka witryn i kredensów w stylu vintage to ciemne wybarwione drewno, często na wysoki połysk. Meble takie pozwalają na łączenie różnych kolorów drewna.

Komody i kredensy w stylu loftowym

Choć może się wydawać, że kredens czy witryna w stylu loftowym nie jest meblem pasującym do tej estetyki, to dzięki ich różnorodności można z łatwością wybrać takie, które uzupełnią niemal przemysłowe, bardzo przestrzenne wnętrze. Charakterystyczne dla industrialnego wystroju jest zastosowanie materiałów takich jak szkło, beton, metal, ale także drewno znajdzie tu swoje miejsce. Kolorystyka kredensów i witryn w takim stylu to zwykle czerń, połączona z ciepłym drewnem, szarość i brąz. Tu nadają się także bardzo oryginalne meble, także te stworzone z przedmiotów odzyskanych, inspirowane zupełnie nietuzinkowymi pomysłami. Przykładem takiego mebla jest kredens-ciężarówka, który znajdziesz na ERLI.pl

Witryny i komody do kuchni w stylu klasycznym

Klasyczny styl to ciężkie, drewniane, solidne meble. Kredensy i witryny w takim wydaniu idealnie wpisują się w tę tradycyjną estetykę. To z nią kojarzą się meble tego typu. Zwykle są to zdobione, eleganckie, meble o ciemnym wybarwieniu drewna. Charakteryzują się solidnością. Są stonowane w formie, a jednocześnie prezentują się dostojnie. Witryny w stylu klasycznym doskonale wyglądają, gdy eksponują to, do czego zostały zaprojektowane, a więc ceramikę i porcelanę.

Kredensy i komody do kuchni w stylu glamour

W tym stylu króluje blask i blichtr. Takie wnętrza są pełne przepychu i elegancji. Wszystkie meble mają wysoki połysk, a lustra są nieodłącznym elementem pomieszczeń urządzonych w stylu glamour. Komody i kredensy w tej konwencji mogą być nimi wzbogacone. Kolor mebli glamour to szarość, biel, czerń, złoto, srebro oraz róż. Charakterystyczne dla witryn i kredensów są tu szklane uchwyty i gałki, które imitują kryształowe. Przepych i blask – oto, co definiuje meble tego rodzaju.

Witryny i kredensy w stylu rustykalnym

Styl rustykalny kojarzy się ze wsią, sielskością i ciepłem domowego ogniska. Kredens w takim wnętrzu wydaje się więc oczywistością i meblem, który dodaje temu stylowi realizmu. Chcąc nadać wnętrzu rustykalny klimat, trzeba wybrać kredens w naturalnych kolorach drewna, nieco surowy, także celowo postarzany. W otoczeniu jasnych ścian i tekstyliów oraz naturalnych materiałów stanie się doskonałym uzupełnieniem wnętrza, a pierwotne jego przeznaczenie doskonale wpisze się w klimat stworzonego w tej sposób wystroju.

Witryny i komody do kuchni stylu eklektycznym

Styl eklektyczny to zabawa wystrojem i jego kreowanie w oparciu o własne poczucie piękna i estetyki. Ten pozorny nieład najbardziej oddaje charakter właścicieli takiego miejsca. Jaką witrynę czy kredens do kuchni wybrać, posiadając dom urządzony w takim stylu? Taką, jaka nam się podoba. Nie ma tu sztywnych ram. Ważne, by meble nawiązywały swoją stylistyką do całości. Taka konwencja pozwala na więcej w kontekście urządzania wnętrz. Znajdą tu swoje miejsce zarówno ciężkie witryny w klasycznym stylu, jak i ręcznie malowane kredensy, inspirowane egzotyczną sztuką.

Kredensy i witryny są meblami, które nadają wnętrzu charakter i podkreślają styl, jaki w nim panuje, stanowiąc jego uzupełnienie. Są niewątpliwą ozdobą każdej kuchni czy salonu, a jednocześnie bardzo funkcjonalnymi meblami.