ERLI

Komiksy - Dla dzieci

(1 152 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Komiks dla dzieci – historyjka obrazkowa, która uczy i bawi

Komiks zdaje się być wręcz idealną formą literackiego przekazu dla dzieci. Kolorowe obrazki przyciągają wzrok i zaciekawiają, a tekstu do przeczytania jest niewiele. Komiks dla dzieci to pozycja, z którą poradzi sobie nawet dziecko, które dopiero uczy się czytać. Ilustracje są wesołe i barwne, a odnalezienie ich sensu – często intuicyjne. Świetna pozycja do nauki czytania, poznawania logicznych sekwencji zdarzeń i podstaw sztuki rysunku – cieszy się wśród najmłodszych rosnącą popularnością.

Komiks dla dzieci – świetny sposób na naukę czytania dla najmłodszych

Komiks dla dzieci ma wszelkie cechy, by stać się idealnym nauczycielem i towarzyszem pierwszych samodzielnych prób czytania. Jest interesujący, bo zanim przeczytamy dymki, na kolejnych obrazkach już widać, co się wydarzy. Zazwyczaj jest niedługi, więc łatwo znaleźć na lekturę odrobinę czasu. A co najważniejsze - i najatrakcyjniejsze dla dzieci – jest w nim znacznie mniej tekstu niż w tradycyjnej książce.

Komiks dla dzieci przypomina serial animowany klatka po klatce. Daje się oglądać, a jednocześnie zachęca do aktywnego uczestnictwa w odkrywaniu kolejnych zdarzeń. Jest pozycją, która dobrze się kojarzy, bo do jej czytania nikt nie zmusza. To prawdziwy trening wzrokowy dla najmłodszych i raj dla poszukiwaczy najdrobniejszych szczegółów. Cała masa kolorowych obrazków działa na dzieci jak magnes i świetnie wpisuje się w rozwój i zapotrzebowanie dziecięcych umysłów.

Śmieszne komiksy dla dzieci – udana zabawa i mile spędzony czas

Większość komiksów dla dzieci to zabawne historyjki o częściowo przewidywalnej fabule i gromkiej akcji. Dynamika postaci i zdarzeń wciąga i zajmuje, a liczne perypetie bohaterów zazwyczaj bawią do łez. Zdarzenia często są komicznie przerysowane, a dialogi pełne groteskowych komentarzy i zabawnych nieporozumień. Śmieszne komiksy dla dzieci stanowią pokaźną, dominującą część dostępnych książeczek, choć w ofercie sklepów z komiksami znajdziemy również bardziej refleksyjne pozycje, a nawet adaptacje znanych motywów i lektur.

Wśród najzabawniejszych dziecięcych książeczek komiksowych trafimy na kultowe już pozycje, jak przygody słowiańskich wojów Kajka i Kokosza, perypetie Tytusa, perypetie Asteriksa i jego drużyny, Jonki, Jonka i Kleksa, czy Bąbelka i Kudłaczka. Świetne ilustracje i prześmieszne, często absurdalne dialogi od lat nie wyszły z mody i wciąż od nowa bawią i zachwycają dzieciaki i ich rodziców. Na ERLI.pl, obok klasyków, znajdziemy również współczesny śmieszny komiks dla dzieci, jak perypetie Mikołajka, przygody małej Claudetty, która postanawia rozprawić się z olbrzymami, album o Misiu Zbysiu czy przeboje i tarapaty bohaterów bajek Disneya i Marvela. A także absolutne hity i większość nowości na komiksowym rynku wydawniczym.

Krótki komiks dla dzieci – gotowe zabawne skecze i samodzielne próby

W ofercie ERLI.pl znajdują się komiksy przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych – młodszych, w wieku szkolnym oraz dla nastolatków. Na platformie kupimy komiksowe serie, pojedyncze książeczki, zbiorowe wydania i albumy, a także krótkie komiksy dla dzieci w formie zeszytów czy wyborów zwięzłych opowiastek i niedługich skeczy. Miłośnicy komiksu znajdą u nas kolejną, wartą posiadania pozycję, a ich bliscy – najtrafniejszy prezent.

Krótki komiks dla dzieci z łatwością trafi do każdego czytelnika, zarówno maluchów, jak i ich rodziców. Wspólne czytanie i oglądanie to świetny czas na familijną zabawę, a także wyjątkowa zachęta do kreatywności – samodzielnego tworzenia historyjek obrazkowych. Komiksy dla dzieci łatwe do narysowania to świetna zabawa, w której najlepszym narzędziem jest własna wyobraźnia.