ERLI

Maski antysmogowe na rower

(194 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Decydując się na zakup maski na rower, warto wiedzieć, że tego typu produkt powinien posiadać regulację przepływu powietrza. więcej

Maseczki antysmogowe na rower

Postęp cywilizacyjny sprawił, że ilość emitowanych do powietrza zanieczyszczeń czy też pyłów znacząco przekracza normę. Dlatego rowerzyści, ale i wiele innych osób uprawiających sporty na świeżym powietrzu, powinno korzystać z masek, które uchronią układ oddechowy od negatywnego wpływu środowiska. Na ERLI.pl znaleźć można bogaty wybór produktów, dzięki czemu każdy dokona satysfakcjonujących zakupów.

Maseczka na rower, czym powinna się charakteryzować?

Decydując się na zakup maski antysmogowej na rower, warto wiedzieć, jakie jest jej działanie. Przede wszystkim ma ona skutecznie zapobiegać przedostawaniu się do układu oddechowego wszelkich zanieczyszczeń z wdychanego powietrza. Noszenie tego typu maseczek na rower zalecane jest kiedy stężenie pyłów przekracza dozwolone normy - wszelkie dane na ten temat uzyskać można z konkretnych stron i aplikacji stale monitorujących sytuację.

Dobrze zaprojektowana i dobrana do rowerzysty maska będzie szczelnie przylegać do twarzy, zwłaszcza w okolicach nosa i ust. By móc swobodnie oddychać, maski takie wyposażone są w specjalne zawory, które dodatkowo odprowadzają nadmiar wilgoci. Działanie tego typu produktów polega przede wszystkim na filtracji powietrza przy wykorzystaniu specjalnych filtrów zamontowanych wewnątrz maski. Najczęściej spotykane są filtry HEPA oraz węglowe, które zapobiegają występowaniu wielu dolegliwości wynikających z zanieczyszczeń powietrza.

Regulacja przepływu powietrza zaimplementowana w masce, przeznaczona jest dla osób uprawiających sport - kolarstwo, jogging czy wiele innych dyscyplin. Dostępne są zarówno rozwiązania jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku. Te drugie działają na zasadzie wymiennych filtrów.

Maski, które wykorzystują rowerzyści, odznaczają się również inną konstrukcją, niż te, które stosowane są w życiu codziennym. Posiadają one profilowane krawędzie, dzięki czemu znacznie lepiej przylegają do twarzy, gwarantując, że powietrze z zanieczyszczeniami nie przedostanie się w okolicy policzków czy nosa. Dodatkowo wyposażone są w szerszy zaczep, co także pomaga w idealnym dopasowaniu maski do twarzy. Kolejnym konstrukcyjnym aspektem tego typu masek jest ich specjalistyczna forma, która nie koliduje z kaskiem. Jest to niezwykle ważne, gdyż zwykle maski mogą zahaczać o zaczepy kasku, powodując jednocześnie dyskomfort i nie spełniając swojej roli w 100%.

Zalety masek antysmogowych na rower

Wiele osób zastanawia się, czy aby na pewno zakup maski antysmogowej na rower jest sensowny. Warto podkreślić, że dostępne na rynku rozwiązania mają ułatwiać jazdę na rowerze, zwłaszcza przy dużym wysiłku fizycznym, ale również gwarantować komfort podczas odpoczynku na ławce w czasie treningu. To właśnie dlatego kupując maseczkę na rower, warto mieć na uwadze, że przyda się ona również podczas pozostałych aktywności fizycznych uprawianych na świeżym powietrzu. Zatem kupiona do jazdy na rowerze maska przyda się biegaczom, rolkarzom i deskorolkowcom!

Kolejną zaletą jest fakt, że trening, który odbywa się w dobrze dobranej masce, może po części imitować trening górski. Podczas jazdy w masce wytwarzane są we wzmożonej ilości czerwone krwinki, które znacząco pobudzają wydolność. Tym samym każdy rowerzysta zyskuje szansę na przetestowanie swojego organizmu.

Co ważne, maski antysmogowe na rower, o ile posiadają odpowiedni filtr, chronią nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale również przed wieloma innymi pyłami. Należą do nich pyłki kwiatów, grzyby, kurz, bakterie i wirusy. Jest to zatem produkt, którego zastosowanie docenią także alergicy, często zmagający się z dolegliwościami wynikającymi z uczulenia.

Zapas na dłużej

Kupując maseczkę na rower, warto pamiętać o tym, że jej funkcjonalność zależy także od odpowiednio czystego filtra. Jego systematyczna wymiana zagwarantuje, że każdy będzie mógł swobodnie oddychać na rowerze, zarówno w czasie spokojnego, jak i intensywnego treningu. Na ERLI.pl czekają liczne oferty, które obejmują maski antysmogowe sprzedawane bez filtrów, jak również z ich zapasem. Oczywiście nie brakuje samych filtrów, które dobrze kupić w większej liczbie, aby zawsze być gotowym do drogi. Warto także zapoznać się ze specyfikacjami danych produktów, aby dobrać odpowiedni filtr, który zapewni swobodę oddychania i skutecznie uniemożliwi zanieczyszczeniom przedostawanie się do dróg oddechowych.

Maska antysmogowa na rower obowiązkowa w ekwipunku rowerzysty

Dbanie o zdrowie to kwestia, o jakiej pamiętać trzeba nieustannie. Choć uprawianie sportu na świeżym powietrzu samo w sobie powinno być czymś dobrym, to w dobie zanieczyszczeń powietrza i postępu globalizacyjnego, wszelkie oferowane akcesoria jak maski, są niezbędne, aby aktywność nazwać zdrową. Znalezienie idealnego rozwiązania pośród dziesiątek produktów nie jest trudne - wystarczy dokładnie zapoznać się z parametrami technicznymi, aby mieć pewność, że artykuł spełni oczekiwania.