Noże taktyczne i maczety

(918 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
W naszym sklepie oprócz noży taktycznych, wojskowych i bojowych, znajdziesz również maczety i noże rzutki.więcej

Noże taktyczne i maczety – narzędzia robocze i survivalowe

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje wielofunkcyjnych noży, które bardziej niż w kuchni przydadzą Ci się w trakcie remontu lub wyprawy do lasu. Podczas biwaku i pielęgnacji ogrodu możesz potrzebować maczety, która jest znanym od wieków narzędziem służącym do karczowania roślinności. Nóż rzutka to zaś sprzęt sportowy, który swoje zastosowanie ma w rzucie do celu. W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór noży, dzięki którym lepiej poradzisz sobie zarówno w codziennych, jak i w ekstremalnych sytuacjach.

Noże bojowe i noże wojskowe

Noże wojskowe to solidne narzędzia, które znajdują zastosowanie w armiach i jednostkach bojowych. Charakteryzuje je duża wytrzymałość ostrza i odporność na stępienie. Ich rękojeść umożliwia pewny i bezpieczny chwyt. Noże bojowe i noże wojskowe sprawdzają się w trakcie wypraw survivalowych i bushcraftowych. Jeśli jesteś fanem takiej formy spędzania wolnego czasu – lubisz dziką naturę i świeże powietrze, dobry nóż z pewnością Ci się przyda. Noże bojowe stworzone zostały do walki wręcz, obezwładniania przeciwnika i samoobrony. Noże taktyczne zaś oryginalnie miały zastosowanie w siłach specjalnych. Większość z nich ma składaną głownię, dzięki czemu łatwo można je ukryć i szybko użyć.

Dzisiaj noże – taktyczne, bojowe i wojskowe, używane są w różnych celach. Ich podstawowe zastosowanie to czynności robocze i ogrodnicze oraz wyprawy survivalowe i polowania. Nóż lepiej jest więc wybrać według konkretnych parametrów, zamiast kierować się nazwą. W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju noży, na pewno znajdziesz więc produkt dla siebie. Przed wyborem powinieneś wziąć pod uwagę następujące parametry:

Nóż składany, czy z głownią stałą?

Nóż składany to świetne rozwiązanie, jeżeli chcesz często nosić go ze sobą jako narzędzie robocze lub pomoc w przypadku biwaków i wypraw survivalowych. Składane noże taktyczne sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i w ekstremalnych sytuacjach. Nóż składany zajmuje mało miejsca i nie wymaga dodatkowej pochwy – można go nosić luzem, na przykład w kieszeni. Dostępne w naszym sklepie składane noże taktyczne posiadają ułatwienia, które pozwalają na szybkie użycie narzędzia nawet w sytuacjach ekstremalnych.

Noże wojskowe z głownią stałą są bardziej wytrzymałe od noży składanych. Zapewniają pewność chwytu i wygodę użytkowania. Są też bardziej odporne na zabrudzenia, które mogą uszkodzić mechanizm blokujący. Taki nóż warto mieć przy sobie na przykład na wyprawach bushcraftowych i survivalowych, podczas których będzie on narzędziem zapewniającym przetrwanie.

Profil głowni

Profil głowni noża to kształt jego części stalowej. Niektóre noże mają bardzo dobre właściwości tnące, inne będą zaś lepsze do przebijania. W naszym sklepie znajdziesz noże bojowe, wojskowe i taktyczne między innymi o następujących profilach głowni:

  • Drop point – noże o takim profilu mają bardzo dobre właściwości tnące i znajdują zastosowanie jako narzędzia myśliwskie i robocze.
  • Clip point – taki profil głowni zapewnia dużą zdolność do przebijania. Noże tego typu mogą być stosowane jako narzędzia myśliwskie, robocze i noże bojowe.
  • Bowie – profil ten wykorzystywany jest w nożach bojowych, myśliwskich i roboczych ze względu na dużą zdolność do przebijania i właściwości tnące.
  • Trialing point – noże o takim profilu mają bardzo dobre właściwości tnące. Znajdują zastosowanie jako narzędzia myśliwskie.

W naszej ofercie znajdziesz też noże taktyczne, wojskowe i bojowe o profilach głowni Recurve, Spear point, Dagger (sztylet), Kukri i Tanto.

Rodzaj stali

Dostępne w naszej ofercie noże wojskowe, taktyczne i bojowe wykonane zostały z najwyższej jakości stali. Materiały, które masz do wyboru, to stal nierdzewna i stal węglowa. Stal nierdzewna jest odporna na korozję i trwała. Nóż nierdzewny ciężko jest stępić, ale też trudno jest go naostrzyć. Noże ze stali nierdzewnej są bardzo odporne na pęknięcia i odkształcenia. Takie narzędzie sprawdzi się w trudnych warunkach, na przykład podczas wypraw myśliwskich i survivalowych.

Stal węglowa to stop żelaza i węgla z dodatkami innych pierwiastków. Stal wysokowęglowa jest najbardziej odporna na zarysowania i odkształcenia, a stal niskowęglowa – najbardziej elastyczna. Stal średniowęglowa jest uniwersalna – jednocześnie wytrzymała i elastyczna, po odkształceniu powraca do pierwotnego kształtu. Noże ze stali węglowej łatwo jest naostrzyć, wymagają one jednak odpowiedniej pielęgnacji po użyciu. Sprawdzą się jako noże robocze do codziennego użytku.

Rodzaj szlifu

W naszej ofercie znajdziesz noże o różnych szlifach. Wybierz model, który będzie pasował do Twoich potrzeb. Noże o szlifie wklęsłym, skandynawskim i jednostronnym mają bardzo dobre właściwości tnące. Szlif płaski sprawia, że narzędzie jest uniwersalne. Nóż o takim szlifie może być stosowany zarówno w kuchni, jak i na wyprawie survivalowej lub na budowie. Najtwardszy jest szlif wypukły, który jest stosowany w nożach przeznaczonych do rąbania.

Maczety i noże rzutki

Maczety to długie i bardzo szerokie noże. Pierwotnie używane były do karczowania lasów. Obecnie mogą przydać się jako narzędzia ogrodnicze i survivalowe. Noże rzutki pełnią zaś funkcję rozrywkową. Rzut nożem to wymagający sport, który swoje korzenie ma w działaniach i treningach bojowych. Nóż rzutka ma tępe ostrze i ostry czubek, który wbija się w drewno. Dostępne w naszej ofercie noże rzutki są odpowiednio ciężkie i długie, dzięki czemu ułatwią Ci trafienie w cel. Zostały wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, więc będziesz mógł ich używać wielokrotnie.

W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju noże wojskowe, bojowe i taktyczne. Wybierz model, który najlepiej spełni Twoje potrzeby – w zależności od tego, czy potrzebujesz noża na wyprawy survivalowe albo myśliwskie, czy szukasz narzędzia codziennego użytku. W naszym sklepie znajdziesz również noże zdobione, które są nie tylko praktycznymi, ale też estetycznymi przedmiotami.