Kremy pielęgnacyjne

(204 wyniki)
Kategorie i filtry
Każdy rodzic pragnie dawać swojemu dziecku to, co najlepsze. Dlatego też na ERLI.pl czekają setki produktów, w tym kremów pielęgnacyjnych dla dzieci, które spełnią oczekiwania wszystkich dorosłych.więcej
Z ratami

stać Cię na więcej

Aktywuj nawet 10 rat 0%

PayU ilustracja

Kremy pielęgnacyjne pierwszego ratunku dla dziecka

Jedną z najczęściej pojawiających się w przypadku maluszków dolegliwością, są odparzenia. Powstają przeważnie w okolicy pupy dziecka, jako efekt wilgotnej pieluszki. To dlatego też tak ważne jest systematyczne zmienianie pampersa i dbanie o poziom nawilżenia skóry w danych okolicach.

Na ERLI.pl czekają kosmetyki, które zastosować można w celu zapobiegania powstawaniu odparzeń, jak również wykorzystywać wtedy, gdy dane dolegliwości skórne już się pojawią. Pierwsze z nich to kremy pielęgnacyjne dla dzieci na pupę, których skład ma wpływać przede wszystkim na mocne natłuszczenie danej strefy. Ponadto tworzą one warstwę ochronną, która zapobiega przesuszeniom, a także podrażnieniom wynikającym z przesuwającej się podczas ruchu pieluszki.

Jeśli jednak pojawią się już czerwone podrażnienia, to ratunkiem, który łagodzi dziecięcy ból, są kremy na odparzenia. Dzięki opracowanej recepturze działają one nie tylko kojąco, ale również znacząco przyspieszają regenerację skóry. Ich skład pozwala także na dostęp powietrza, co ma duże znaczenie w kwestii przywrócenia jej do naturalnego stanu. Dobrze również wiedzieć, że nie wpływają na właściwości pieluch, a tym samym po wysmarowaniu pupy, można bez stresu założyć pampersa i pozwolić dziecku na dalszą eksplorację świata.

Stosowanie kremów na odparzenia zalecane jest nie tylko w przypadku dzieci ze skłonnościami do uczuleń. Sprawdzają się one w przypadku wszystkich pociech z wrażliwą skórą, normalną, przesuszoną czy mieszaną. Co ważne, kremy te posiadają łatwą w nakładaniu konsystencję, dzięki czemu nie utrudniają sprawowania opieki nad maluszkiem.

Codzienne rytuały kosmetyczne, czyli kremy pielęgnacyjne dla dzieci do systematycznego stosowania

Karmienie, stałe godziny drzemek oraz kąpieli to tylko nieliczne z codziennych rytuałów, które wprowadza się maluchowi od narodzin. Wśród nich nie może brakować systematycznej pielęgnacji. Aby była ona przyjemna dla obu stron - pociechy i rodzica - najważniejszy jest dobór odpowiednich kosmetyków. Jeśli chodzi o kremy pielęgnacyjne, to przede wszystkim zaopatrzyć się trzeba w dwa rodzaje - te, które nakłada się na twarz dziecka i te na ciało. To buzia maluszka narażona jest na wszelkiego rodzaju infekcje i podrażnienia. Maluchy poznają świat poprzez dotykanie, ale również smakowanie - lizanie i dotykanie ustami różnych powierzchni jest czymś normalnym, a co najważniejsze, jest prawidłowym odruchem. Nie zawsze rodzic jest jednak w stanie wyczyścić konkretną powierzchnię. Dlatego też stosowanie kremów pielęgnacyjnych dla dzieci, które nawilżają cerę po jej oczyszczeniu, np. przy pomocy wilgotnych chusteczek, jest niezwykle ważne. Nie można bowiem dopuścić, aby warstwa lipidowa na twarzy dziecka została bez ochrony!

Podobnie jest w przypadku ciała maluszka. Po pierwszej kąpieli noworodkowej maluch zostaje bez zabezpieczającej go powłoki, tym samym skóra nie jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Do najważniejszych kwestii należy zatem odpowiednie nawilżenie skóry pociechy. Kremów pielęgnacyjnych dla dzieci na ERLI.pl jest wiele. Warto na początku wybierać bezzapachowe, o jak najbardziej naturalnym składzie i posiadające wszelkie atesty oraz certyfikaty. Dla zwiększenia komfortu podczas pielęgnacji malucha najkorzystniejszy będzie zakup kremów, które dostępne są w butelkach z pompką. W ten sposób rodzic może szybko nałożyć produkt na dłonie, a dodatkowo będzie mógł wykonać przyjemny masaż.

W codziennej pielęgnacji nie można zapomnieć o rączkach pociechy. Dlatego też warto kupić krem pielęgnacyjny, który ochroni skórę dłoni, jednocześnie ją nawilżając. Często także potrzebne jest złagodzenie wszelkich zaczerwienień pojawiających się w skutek dotykania nowych i nieznanych dotychczas powierzchni, z którymi skóra nie miała wcześniej kontaktu. Kremy w pudełkach, które zmieszczą się nawet w niewielkiej torebce, to świetne rozwiązanie na wyjścia z domu!

Mamo, komar - kremy łagodzące ukąszenia

Na liście produktów kosmetycznych, których nie może zabraknąć w domowej, ale i turystycznej kosmetyczce dziecka, znajduje się z pewnością krem na ukąszenia i ugryzienia. Jest on nieoceniony zwłaszcza w letnie wieczory, kiedy komary i pszczoły latają nad głowami. Dany kosmetyk ma przede wszystkim łagodzić swędzące miejsce, jednocześnie zmniejszając pojawiający się po ugryzieniu obrzęk. W wielu przypadkach w składzie znajduje się aloes, który skutecznie chłodzi palące miejsce, przywracając dziecku komfort życia. Dzięki zastosowaniu konkretnych składników przyspiesza on także regenerację skóry, tym samym szybko pozbywając się nieprzyjemnego uczucia w miejscu po ugryzieniu.

Kremy pielęgnacyjne elementem codziennego niezbędnika

Kremy pielęgnacyjne pomagają w zachowaniu odpowiedniego nawilżenia skóry ciała i twarzy pociechy, jak również łagodzeniu wszelkich dolegliwości bólowych, podrażnień czy niwelowaniu zaczerwienień, a także szybkiej regeneracji warstwy lipidowej już od pierwszych chwil życia pociechy.