ERLI

Obuwie - Kapcie

(2 762 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Ortopedzi od lat zgodnie powtarzają, że dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na bosaka. W szczególności odnosi się to do maluchów, które dopiero co stawiają swoje pierwsze kroki. Oczywiście są sytuacje, kiedy nie jest to możliwe – nikt przecież nie zabierze dziecka na spacer bez butów. Warto jednak poszukać takich, które są odpowiednie dla najmłodszych.więcej

Kapcie dziecięce, które chronią, grzeją i rozwijają dziecięce stópki

„Włóż kapcie!” – to jedno z najczęściej wypowiadanych przez rodziców w domu zdań. Chcemy, by stopy naszych dzieci były ciepłe i bezpieczne. Tymczasem maluchom najwygodniej jest chodzić na boso. To jedna z naturalnych potrzeb małych dzieci, dzięki której maluch czuje się stabilnie, pełniej odbiera wrażenia dotykowe z podłoża i trenuje mięśnie. Od czasu do czasu pozwólmy mu więc na to. Jeśli jednak zaproponujemy odpowiednio dobrane kapcie dziecięce, możemy się zdziwić, jak szybko prośba o ubranie butków może zostać spełniona. Potrzebne będą paputki, które podobają się dziecku, są miękkie i elastyczne, naturalnie wyprofilowane i przede wszystkim nie obciążają małej stópki. Obuwie takie znajdziemy na ERLI.pl – są tu zarówno delikatne, wsuwane kapcie dziecięce, ocieplane i puszyste bambosze, jak i antypoślizgowe butki do zabawy w domu, przedszkolnej sali czy na szkolnych korytarzach.

Jak cechy powinny spełniać dobre kapcie dla dzieci?

Specjaliści i ortopedzi zgodnie przyznają, że dzieci powinny większość czasu spędzać na bosaka. Szczególnie te najmłodsze, które dopiero rozpoczynają naukę chodzenia. Nieskrępowana butem stópka może się rozwijać, a maluszek - doświadczać wrażeń płynących ze stąpania po powierzchniach o rozmaitych fakturach. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Nawet w mieszkaniu, które wydaje się ostoją bezpieczeństwa – na dziecięcą stópkę czyhają zimna podłoga i śliska powierzchnia, a zdarza się, że i ostre elementy. Wówczas dziecięce nóżki warto zabezpieczyć kupując zdrowe i nieograniczające ruchów kapcie dla dzieci.

By kapcie dla dziecka spełniły swoje zadanie, powinny mieć stosunkowo szerokie czubki, giętkie podeszwy i być wykonane z przewiewnych, naturalnych materiałów. Nie mogą być ani za duże, ani za małe, dlatego nie kupujmy butów na wyrost i regularnie kontrolujmy, czy kapcie dla dzieci nagle nie zrobiły się zbyt ciasne. I pamiętajmy, że nawet idealnie dobrane i dopasowane butki, trzeba będzie wymienić po kilku miesiącach.

Kapcie dla dziecka, które idzie do szkoły czy przedszkola

Przedszkole, a później szkoła, to miejsca, w których dziecko spędza wiele godzin dziennie. Będzie więc potrzebować wygodnych i lekkich kapci na zmianę, które przed zajęciami założy w szatni. Mimo, że odprowadzając czy odbierając pociechę kapcie dla dziecka może zmienić mama, ważne jest, aby butki maluch potrafił jednak ubrać sam. Możliwość taka przyda się podczas wyjścia na boisko, powrotu ze spaceru czy zabaw na dywanie. Kapcie dla dziecka, które można samodzielnie założyć znajdziemy na ERLI.pl. – to większość oferowanych tu tekstylnych paputków zapinanych na rzep, niezmiennie popularnych od wielu już lat.

Poza łatwością ubierania, właściwe kapcie powinny być dobrze dopasowane do stopy i nie mogą się ślizgać. Kapcie antypoślizgowe dla dzieci sprawdzą się podczas beztroskich szaleństw zapewniając bezpieczeństwo i minimalizując ryzyko gwałtownego upadku. Ważne, by kapcie do przedszkola dla chłopca czy dziewczynki były zdrowe. Idealne będą te wykonane z naturalnych materiałów, chroniących małe stópki przed przegrzaniem i wyposażone w usztywnienie w okolicach pięty. Starsze dzieci chętniej sięgną po kapcie szkolne wsuwane - z odkrytymi palcami lub zabudowane - które beż żadnego wysiłku zdejmuje się i zakłada. Tego typu świetne kapcie oddychające dla dzieci marki NOWO – których niezwykle bogaty wybór oferuje ERLI.pl - wykonano z wysokiej jakości materiałów i wyposażono w naturalną, miękką, skórzaną wkładkę.

Ciepłe i miękkie kapcie dla dzieci – ochrona w chłodne dni

Jesień i zima to czas, w którym przydadzą się ciepłe bambosze. Nawet, jeśli uda się nagrzać powietrze w pomieszczeniu, podłoga zazwyczaj pozostaje zimna. Wtedy stopy szybko marzną i łatwo o przeziębienie. Dlatego już z początkiem jesieni warto zaopatrzyć się w ciepłe kapcie dla dzieci, które natychmiast ogrzeją przemarznięte stópki i odizolują je od chłodnej posadzki.

Świetnym rozwiązaniem dla łatwo marznących nóżek będą naturalne góralskie paputki ze skóry marki Vanuba - miękkie kapcie dla dzieci wyściełane owczą wełną. Modele tej marki to mercedes wśród domowych bamboszy – produkt o bardzo wysokiej jakości, wykonany z niezwykłą starannością i oferujący niemal wszystkie typy kapci pod każdy gust i do każdej stylizacji. W ofercie ERLI.pl znajdziemy również miękkie kapcie dla dziecka, które nie skończyło jeszcze roczku. Wyjątkowe paputki przydadzą się na pierwsze zimowe spacery, są idealne dla dzieci noszonych w chustach, nosidełkach i do wózka.

Nieco humoru, zabawy i zimowej otuchy dodadzą chłodnym wieczorom miękkie kapcie w kształcie puchatych zwierzaków lub cieplutkie kapcie dziecięce z pluszakami. Urocze butki nie tylko ogrzeją małe stópki, ale i staną się radosnym elementem domowych zabaw. Ciepłe misie, pieski i króliczki to też najlepsza ochrona przed chłodem i zachęta do wyjścia spod ciepłej kołdry w mroźny poranek.

Kapcie chłopięce, uniwersalne i kapcie dla dziewczynki

Paputki to typ obuwia, który dziecko nosi codziennie. Dlatego muszą się podobać, szczególnie, jeśli będą to kapcie do przedszkola dla dziewczynki czy chłopca. Kosmos, piłka nożna, serduszka czy kropeczki – to niezmiennie ulubione dziecięce motywy. Dlatego śmiało możemy zakupić takie butki maluchowi i pozostać pewnym, że trafią w gust naszego dziecka. Kapcie dla dziewczynki do przedszkola czy bambosze dla chłopca świetnie zaprezentują się w komplecie z workiem w podobnych kolorach. Taki zestaw dziecko dumnie i z radością zawiesi w przedszkolnej szatni.

Dla nieco bardziej świadomych i zdecydowanych starszych dzieci – w ofercie ERLI.pl znajdziemy kapcie skórzane dla dziewczynki i chłopca z konkretnymi haftowanymi oznaczeniami. Miś, ananas, arbuz, piłka, kotwica czy pajęcza sieć – pozwolą dobrze dopasować paputki do charakteru dziecka i wyrazić upodobania. Zakup większej ilości bamboszy z wybranym motywem to również świetny pomysł na wyposażenie grupy sportowej czy kolonijnej. Kapcie dziewczęce, chłopięce czy uniwersalne NOWO mogą stać się superprezentem dla większej ilości dzieci, które łączy wspólna pasja.