Pasty do zębów dla dzieci

(564 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Higiena jamy ustnej to niezwykle ważna czynność, dlatego też pielęgnacji zębów warto uczyć maluchy od pojawienia się pierwszych mleczaków. Na Erli.pl znajdziesz szeroki wybór past do zębów dla dzieci!więcej

Pasta do zębów dla dzieci dobierana względem wieku

Wybór odpowiedniej dziecięcej pasty do zębów wielu rodzicom przysparza kłopotów. Na współczesnym rynku wybór jest tak duży, że czasami trudno stwierdzić, który z produktów byłby najlepszy. Kryterium, które znacząco ułatwia podjęcie słusznej decyzji o zakupie, jest wiek pociechy.

Dla niemowląt, które pochwalić się mogą pierwszymi ząbkami, najlepiej wybierać pasty, które nie wymagają wyplucia. Jest to o tyle ważne, że ich skład nie szkodzi dziecku, które nie jest w stanie wypluć produktu na zawołanie. Dodatkowo nie pienią się one w ogóle lub zaledwie delikatnie, przez co buzia malucha nie wypełnia się nieznanym dla niego środkiem. Innym aspektem jest fakt, że zazwyczaj dane pasty pozbawione są fluoru lub jego zawartość na 1 g pasty, nie przekracza 1 mg, dzięki czemu mogą być stosowane w przypadku maluszków. Na opakowaniach tego typu produktów zawsze znajduje się informacja, od jakiego wieku można stosować w przypadku dzieci. Przeważnie jest to zakres wiekowy od 6 miesięcy do 6 lat. Warto zaznaczyć, że niektóre z past przeznaczone są także do pielęgnacji dziąseł, na których jeszcze nie pojawiły się ząbki.

Dzieci, które mają już zdolność wypluwania na zawołanie oraz stałe zęby, które zastąpiły mleczaki, powinny stosować pastę o mocniejszym działaniu. Zazwyczaj jest to już produkt, jakiego na co dzień używają dorośli, gdyż działanie w stosunku do pasty dla niemowląt jest mocniejsze. Dodatkowym wyznacznikiem jest zwiększona zawartość fluoru na 1 g pasty.

Wielu rodziców coraz częściej sięga po naturalne produkty powstające z bio składników. Producenci wychodzą im naprzeciw i coraz częściej spotkać można pasty do zębów dla dzieci stworzone z naturalnych, wysokiej jakości składników. Dostępne są one zarówno w wersji dla starszaków, jak i niemowląt. Co ważne, ich działanie jest takie samo, jak w przypadku znanych i cenionych produktów bez certyfikatów bio, lecz z wszelkimi atestami, które dopuszczają je do kontaktu z dzieckiem.

Dziecięca pasta do zębów - jak podawać?

Niezwykle ważnym aspektem, który wpływa na zachowanie higieny jamy ustnej, ale również na zdrowie pociechy jest ilość nakładanej pasty do zębów dla dzieci. W przypadku niemowląt od 6 miesiąca życia, do dzieci w wieku 3 lat, zaleca się stosowanie pasty poprzez „maźnięcie” szczoteczki do zębów. Taka ilość fluoru, który nie zostanie wypluty wraz z pastą, nie zaszkodzi dziecku, a z pewnością znacząco wzmocni szkliwo zębów.

Starszakom, kończącym 3 lata można podawać zwiększoną ilość pasty do zębów. Ile? Ilość ta powinna odpowiadać wielkości ziarnka grochu - w ten sposób unikniemy sytuacji, w której w organizmie dziecka znajdzie się za dużo fluoru.

Ile dziecięcej pasty do zębów nakładać na szczoteczkę dziecku powyżej 6. roku życia? Z pewnością nie tyle, ile osobie dorosłej, jednak takie dzieci potrafią już wypluwać, dzięki czemu stosowanie większej ilości produktu im nie zaszkodzi. Należy również pamiętać, że wiele z nich spożywa już cukier, a to oznacza, że zęby są narażone na uszkodzenia. Większa ilość pasty znacząco wzmacnia szkliwo i pomaga w utrzymaniu czystości zębów.

Ważne jest także to, jak często dzieci myją zęby. Wszyscy stomatolodzy zgodnie odpowiadają, że mycie dwa razy dziennie, rano i wieczorem jest wystarczające. Dobrze również, gdy ostatnie mycie odbywa się po posiłku, aby oczyścić jamę ustną z wszelkich pozostałości pokarmu. Czas, jaki poświęcić należy na mycie zębów, jest różny, zależny od wieku i cierpliwości pociechy. Na rynku dostępne są liczne szczoteczki elektryczne i soniczne, które pomagają starszakom w odliczaniu odpowiedniego czasu na pielęgnację jamy ustnej.

Jak przekonać malucha do mycia zębów?

Nie wszystkie pociechy są skore do mycia zębów. Wiele z nich nie kojarzy danej czynności z przyjemnością. Chcąc sprawić, aby taką się stała, warto wybierać pasty smakowe. Na ERLI.pl czeka bogaty wybór past do zębów dla dzieci, które wzbogacone zostały o dodatkowe walory smakowe. Jest to świetny sposób na przekonanie malucha do dbania o higienę jamy ustnej. W końcu kto się nie skusi na malinową, truskawkową czy arbuzową pastę? Dokładając do tego atrakcyjną wizualnie szczoteczkę, na pewno można uzyskać pożądany efekt!

Wsparcie w nierównej walce o ząbkowanie

Wśród wielu past do zębów dla dzieci znaleźć można również pasty oraz żele, które przeznaczone są na czas ząbkowania. Zawarte w nich składniki przyczyniają się do zmniejszenia bólu towarzyszącemu wyrzynającym się zębom mlecznym, a także zmniejszają powstające stany zapalne. W zależności od preparatu stosuje się go częściej lub rzadziej. Wielu rodziców stosuje je bezpośrednio na dziąsła, smarując cienką warstwę produktu, inni natomiast nakładają pastę lub żel na smoczek, lub gryzaka, które następnie podają maluchowi w celu złagodzenia objawów ząbkowania.

Odpowiednia pasta do zębów dla dziecka szansą na piękny uśmiech

Pojawiające się w buzi dziecka ząbki, to zwiastun jego szybkiego rozwoju, a także zmian w żywieniu. Dlatego też tak ważne jest dbanie o nie - zakup odpowiedniej pasty do zębów dziecięcych, jak również szczoteczki wspomaga codzienną pielęgnację jamy ustnej. Na ERLI.pl czeka wiele produktów, pośród których nietrudno znaleźć ten, który odpowie na potrzeby rodzica, ale również przypadnie do gustu maluchowi.