ERLI

Podkłady do przewijania dla dzieci

(190 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Przygotowując wyprawkę niemowlęcą, należy pamiętać o wielu rzeczach - wózku, łóżeczku, pampersach, ale również podkładach. Podkłady dla dzieci mają wiele zastosowań, nic więc dziwnego, że tak dużo jest ofert danego produktu na ERLI.pl. więcej

Podkład dla dziecka - kiedy okaże się niezastąpiony?

Każdy młody rodzic, ale i ten doświadczony może wymienić wiele produktów, które jego zdaniem są nieocenione podczas sprawowania opieki nad maluszkiem. Jednym z nich z pewnością są podkłady dziecięce. Przydatne są one już w szpitalu, kiedy trzeba przewinąć dziecko. Rozkładając odpowiedni podkład, nie tylko nie narażasz skóry dziecka na kontakt ze szpitalnymi powierzchniami, jakich dotyka grono osób, ale również i zabezpieczasz się na wypadek niespodziewanego zdarzenia. Po wszystkim zużyty podkład wystarczy zwinąć i wyrzucić. To właśnie dlatego w podręcznej torbie rodzica nie powinno zabraknąć podkładów dla dzieci. Znajdą one zastosowanie podczas wyjazdów do bliskich, ale i wyjść z domu np. do galerii handlowej.

Podkłady do przewijania dzieci znajdują również zastosowanie w domowych przestrzeniach, gdy tylko maluch uczy się nowych pozycji. Kładzenie dziecka na brzuchu to najlepsze, co można zrobić, aby poprawić perystaltykę jelit i ulżyć maluchowi w kolkach oraz wzdęciach. W takiej pozycji pociecha może również ulać po wypiciu mleka, dlatego też kładąc ją na łóżku czy kanapie, warto podłożyć pod ciałko podkład. W ten sposób dodatkowo ochronisz powierzchnię mebla przed zabrudzeniem, które wbrew pozorom trudno sprać!

Rodzaje podkładów do przewijania dla dzieci

Na ERLI.pl czeka wiele ofert obejmujących podkłady dla dzieci. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie są takie same. Tego typu produkty dzieli się na jednorazowe, wielorazowe oraz podkłady na łóżko. Pierwsze z nich dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach - prostokątów lub kwadratów. Jest to połączenie ochronnej folii z miękką i przyjemną w dotyku warstwą stworzoną z pulpy celulozowej. Sprzedawane są zazwyczaj w paczkach po 10 sztuk lub większych. Przydają się zwłaszcza podczas wyjazdów, kiedy to jednorazowe akcesoria są niezastąpione.

Wielorazowe podkłady dla dzieci stosuje się jako dodatkowe pokrycie materacyka na przewijaku. Stworzone są one z przyjemnych w dotyku materiałów, które gwarantują zwiększony komfort podczas przewijania - zamiast dotykać zimnego materacyka, skóra dziecka odczuwa ciepło i miękki dotyk tkaniny. W wielu przypadkach tego typu produkty sprzedawane są w dwupakach, dzięki czemu, gdy tylko jeden z podkładów się zabrudzi, można nałożyć drugi! Warto wiedzieć, że ich kształt zapobiega przemieszczaniu się podczas dokonywania czynności pielęgnacyjnych malucha.

Wśród wielorazowych podkładów znaleźć można także maty do przewijania, które stosuje się identycznie jak jednorazowe. Różnica polega na tym, że ich chłonność jest znacznie większa, a po zużyciu nie wyrzuca się ich, a przeciera mokrą szmatką. Nadają się zatem zarówno jako produkty do przewijania maluszka w domu czy na wyjazdach, jak i jako zabezpieczenie materaca przed przemakaniem podczas snu.

Ostatni na liście jest podkład stosowany pod prześcieradło na łóżeczko dziecięce. Nie jest to typowy podkład do przewijania dla dziecka, ale dodatkowe zabezpieczenie materaca przed przemoknięciem. Dzieciom w każdym wieku, nie tylko niemowlęcym, ale i dziecięcym może zdarzać się przemakanie pieluszki czy moczenie nocne - dany produkt jest idealny na wypadek takich sytuacji.

Różne rozmiary na różne potrzeby

Zakup odpowiedniego podkładu nie jest trudny, gdyż praktycznie każdy spełni oczekiwania rodziców. Warto jednak dobierać rozmiar podkładu względem potrzeb. Przy niemowlętach, które jeszcze nie pełzają, nie ma sensu kupowania największych podkładów, które dostępne są na rynku. Korzystanie z nich na przewijaku będzie po prostu niekomfortowe, gdyż boki materiału będą zwisać poza materacyk, utrudniając pielęgnację.

Większe podkłady do przewijania dla dzieci sprawdzą się przy starszych dzieciach. Dzięki temu, że wymiarów jest wiele, możesz systematycznie wybierać coraz większe produkty, aby zwiększać komfort przewijania maluszka. Z pewnością przy starszakach warto pomyśleć o artykułach w rozmiarze 90x120 cm czy nawet 90x170 cm. Wykorzystasz je z łatwością podczas zmiany pieluchomajtek na przewijaku, łóżku czy w każdym innym miejscu. Warto także pomyśleć o wykorzystaniu go jako alternatywy dla standardowych podkładów pod prześcieradło w przypadku, gdy dziecku doskwiera np. nocne moczenie.

Estetyka produktów wielorazowych

Producenci podkładów dla dzieci stawiają zawsze na spełnianie wymagań klientów, dlatego też oferują im maty do przewijania i podkłady na materacyk, które opatrzone zostały ciekawym wzornictwem. Atrakcyjny design - czy to motywy zwierzęce, czy abstrakcyjne, czy geometryczne - skutecznie wpłynie na wygląd wnętrza pokoju dziecka. W końcu przewijak jest jednym z najważniejszych mebli i powinien się on prezentować estetycznie! Na rodziców, którzy nie bardzo przepadają za wszelkiego rodzaju wzorami, czekają jednokolorowe podkłady na materac czy maty do przewijania!

Podkłady do przewijania punkt obowiązkowy na liście wyprawkowej

Rodzice, którzy szykują się do zakupu wyprawki niemowlęcej, powinni czym prędzej zapisać sobie kupno dziecięcych podkładów do przewijania. Na ERLI.pl czeka bogaty wybór, dzięki czemu każdy będzie zadowolony i zyska to, co zwiększy komfort opieki i pielęgnacji dziecka.