Narzędzia ręczne - Zestawy mieszane

(2 103 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Zestawy narzędzi o przeznaczeniu ogólnym i do zadań specjalnych

Nie jest tajemnicą, że stawiając pierwsze kroki w samodzielnym wykonywaniu drobnych napraw, należy zacząć od wyposażenia się w odpowiedni zestaw narzędzi. Komplety, które oferują producenci, są przygotowane tak, aby zawierały wszystkie podstawowe, a jednocześnie uniwersalne przybory. Zazwyczaj są to klucze płaskie i oczkowe, wkrętaki, nasadki lub bity z uchwytem i przyrządy pomiarowe. W sprzedaży znajdziesz też niejeden zestaw o specjalnym przeznaczeniu.

Podstawowe zestawy narzędziowe – dlaczego warto je wybrać?

Jedną z zalet przedmiotów kupowanych w większych ilościach jest cena odpowiednio niższa niż w przypadku zakupu pojedynczych produktów. Taka prawidłowość dotyczy też narzędzi, które, nabywane w zestawie, są po prostu tańsze. Niestety wielu początkujących amatorów uważa, że inwestowanie niemałych środków w takie przybory jest zbędne, skoro w danej chwili potrzebny im jedynie pojedynczy klucz. Dlaczego jest to myślenie błędne?

Z pewnością każdemu majsterkowiczowi czy domorosłemu mechanikowi zdarzyło się zmagać z problemem natury technicznej, kiedy po zdjęciu obudowy okazuje się, że wkręt ma nacięcie krzyżakowe, a śruba – łeb typu torx. Brak dostępnego wyposażenia oznacza konieczność przerwania pracy i udania się do sklepu. Odpowiednio dobrany komplet narzędzi z pewnością pozwoli uniknąć takiej sytuacji. Warto jednak zastanowić się, co powinien zawierać.

Jak dobierać zestawy narzędzi do potrzeb?

Dostępne na ERLI.pl zestawy narzędziowe stanowią bardzo bogatą kategorię asortymentu. W ofercie znajdziesz ogromny wybór kompletów przeznaczonych dla prywatnych użytkowników, profesjonalnych warsztatów i dużych firm. Poszczególne produkty są na tyle zróżnicowane, że przed wyborem warto zastanowić się nad ich przydatnością. Jeśli urządzasz niewielki warsztat w domu, prawdopodobnie nie przyda Ci się specjalistyczny komplet narzędzi do naprawy gwintów czy usuwania wgnieceń. Natomiast będą one dobrym wyborem do profesjonalnego zakładu blacharskiego czy warsztatu samochodowego.

Zestawy narzędzi powinny być dopasowane do potrzeb, dlatego nie musisz inwestować w drogie i bardzo rozbudowane rozwiązanie, jeśli naprawiasz coś sporadycznie. Planując zakup:

  • określ swoje potrzeby dotyczące zakresu wykonywanych prac i potrzebnych do nich narzędzi;
  • oceń swoje możliwości finansowe, które będą wskazówką do wyboru większego kompletu lub lepszej marki;
  • jeśli dopiero startujesz w branży, zdecyduj się na zestaw ogólny, w którym będą wszystkie potrzebne narzędzia;
  • jeśli uzupełniasz wyposażenie warsztatu, zestaw dopasuj tak, aby zawierał tylko te produkty, którymi nie dysponujesz.

Pomyśl też o mobilności wyposażenia. Decydując się na zestaw narzędzi w walizce, zabierzesz go ze sobą w samochodzie w dowolne miejsce.

Zestawy narzędziowe na ERLI.pl

Platforma zakupowa ERLI.pl jest idealnym miejscem do poszukiwania i nabycia wyposażenia do warsztatów. Zestawy narzędziowe, które tu znajdziesz, pozwolą Ci wykonać każde zadanie bez większego problemu. W asortymencie są zarówno zestawy kluczy płasko-oczkowych i nasadowych, jak i komplety narzędzi specjalistycznych – do zakładów blacharskich, mechanicznych, samochodowych itp. Natomiast elegancki zestaw narzędzi w walizce to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.