Pióra wycieraczek - Pojedyncze

(7 370 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Pojedyncze pióra wycieraczek samochodowych do różnych marek i modeli aut

Wycieraczki do szyb samochodowych są niezbędnym elementem wyposażenia – zapewniają kierowcy dobrą widoczność podczas opadów deszczu czy śniegu. Pozwalają też na szybkie i skuteczne usunięcie zabrudzeń, jakie osadzają się na szybie. Często kupuje się je w zestawie – tak, aby były najlepiej dopasowane do marki i modelu samochodu. Pojedyncze pióra wycieraczek znajdują też zastosowanie w przypadku tylnych szyb samochodu.

Jakie cechy charakterystyczne ma pióro do wycieraczki?

Wybierając pióro do wycieraczki w swoim samochodzie, warto wiedzieć, że jest to produkt, który wymaga starannego dopasowania do marki i modelu pojazdu. Poszczególne pióra różnią się między sobą zarówno wymiarami, jak i kształtem czy sposobem montażu. Na rynku jest wiele typów aut, w których producenci montują własne, często unikalne systemy czyszczenia szyb. Dlatego może się zdarzyć, że do Twojego pojazdu będzie pasować tylko jeden konkretny model.

Pojedyncze pióro do wycieraczki powinno być dopasowane pod względem rodzaju, a także wymiarów (długości) i przeznaczenia (przód lub tył samochodu, lewa lub prawa strona przedniej szyby). Warto też zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego zostało wykonane. Dobra guma zapewni nie tylko wytrzymałość wycieraczek, ale też lepsze zbieranie wody.

Rodzaje piór do wycieraczek

Pojedyncze pióra wycieraczek pod względem konstrukcji dzielą się na trzy rodzaje:

  • przegubowe (tradycyjne),
  • bezprzegubowe (płaskie),
  • hybrydowe.

Wycieraczki klasyczne, szkieletowe czy tradycyjne, jak nazywa się typowe modele, są montowane w starszych typach samochodów. Charakteryzują się tym, że gumowy element odpowiedzialny za zbieranie wody jest zamontowany na metalowym szkielecie, który dociska pióra wycieraczki do czyszczonej powierzchni. Takie rozwiązanie lepiej sprawdza się w autach z wypukłymi szybami.

W przeciwieństwie do tego, jak wygląda konstrukcja modeli klasycznych, w modelu płaskim pojedyncze pióro do wycieraczkijest przymocowane wprost do niej. W związku z tym nie istnieje potrzeba stosowania systemu dociskowego. Elastyczny element gumowy doskonale przylega do szkła, efektywnie zbierając nagromadzoną wodę.

Trzecim i najnowocześniejszym rozwiązaniem są wycieraczki hybrydowe. Są to modele profilowe, w których pióro do wycieraczki jest całkowicie zasłonięte, a jednocześnie spojone z ramieniem.

Kiedy należy wymienić pióro wycieraczki?

Pomimo niepozornego wyglądu wycieraczki są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa jazdy w trudnych warunkach drogowych. Dlatego tak istotne jest dbanie o to, aby skutecznie oczyszczały szybę podczas opadów deszczu czy śniegu. Pojedyncze pióra wycieraczek, które znajdziesz na platformie ERLI.pl, należy wymieniać wtedy, gdy nie spełniają one należycie swojego zadania. Jeśli podczas czyszczenia szyby pozostają na niej smugi wody lub błota, pora na zakup nowego egzemplarza.

Wycieraczki w Twoim samochodzie zaczynają zawodzić? Skorzystaj z oferty dostępnej na ERLI.pl. Znajdziesz tu wiele modeli piór do wycieraczek płaskich klasycznych i hybrydowych, zarówno na przednią, jak i tylną szybę aut różnych marek. W asortymencie czeka też wiele modeli uniwersalnych, które dopasujesz, dobierając je pod względem długości.

Zadbaj o dobrą widoczność i czyste szyby podczas jazdy. Zamów najlepsze akcesoria na ERLI.pl!