ERLI

Parownice, myjki i mopy parowe

(282 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Jeżeli męczy Cię tradycyjne sprzątanie, używanie wielu różnych sprzętów, do każdej czynności innego urządzenia, a i tak nie zadowalają Cię efekty – wyposaż swoje mieszkanie w parownicę, myjkę parową lub mop parowy.więcej

Parownice, myjki parowe i mopy parowe – wznieś sprzątanie na nowy poziom czystości

Dzięki nimi zapewnisz sobie higieniczną czystość, pozbędziesz się bakterii i wirusów, wyczyścisz trudno dostępne miejsca, a to wszystko bez użycia chemicznych detergentów. Na ERLI.pl znajdziesz urządzenia parowe, dzięki którym sprzątanie stanie się szybsze, łatwiejsze i skuteczniejsze.

Parownice, myjki i mopy parowe – czym są i jak działają?

Nazwy urządzeń parowych czasami używane są wymiennie, ale można je podzielić na trzy główne rodzaje:

  • mopy parowe – służą wyłącznie do czyszczenia podłóg;
  • myjki parowe – niewielkie urządzenia ręczne do mycia mniejszych powierzchni i miejsc trudno dostępnych;
  • parownice – większe urządzenia, zazwyczaj na kółkach, przypominające wyglądem tradycyjny odkurzacz.

Czym są jednak urządzenia parowe i czym się różnią od tradycyjnych urządzeń sprzątających? Przede wszystkim, ich zadaniem jest czyszczenie różnego typu powierzchni w sposób maksymalnie higieniczny, bakteriobójczy oraz wirusobójczy. To, co wyróżnia działanie urządzeń parowych od tradycyjnych form sprzątania to ograniczenie konieczności używania detergentów, a więc chemicznych, niezdrowych i nieekologicznych środków czystości. Urządzenia parowe wykorzystują do czyszczenia powierzchni gorącą parę wodną, która radzi sobie z usuwaniem nawet trudnych do wyczyszczenia zabrudzeń.

Parownice i myjki parowe wyposażone są w specjalny pojemnik, do którego wlewa się określoną ilość wody z kranu. Urządzenie podgrzewa ją do temperatury wrzenia i pod wpływem ciśnienia wypuszcza ją w postaci gorącej pary wodnej przez dyszę lub dowolną inną końcówkę, którą zawiera zestaw. W zależności od wybranego modelu urządzenia, zanieczyszczenia mogą, ale nie muszą, być zbierane przez specjalną zamontowaną nakładkę. Zazwyczaj parownice i myjki parowe mają osobny pojemnik na czystą i brudną wodę, a niektóre modele posiadają także filtr, przez który woda jest na bieżąco oczyszczana, a więc może być wykorzystana ponownie do sprzątania.

Ogromną zaletą parownic i myjek parowych jest ich uniwersalność. Dołączone w zestawie końcówki mają różne zastosowania, dzięki czemu możemy wysprzątać wiele powierzchni i miejsc w naszym domu czy mieszkaniu z użyciem tak naprawdę jednego sprzętu. Dzięki urządzeniom parowym sprzątanie staje się także czynnością bardziej ekologiczną, ponieważ możemy zrezygnować z chemicznych środków czystości, które nie tylko są niebezpieczne dla środowiska, ale nawet dla naszego zdrowia.

Parownice, myjki parowe i mopy parowe to także sposób na zabrudzenia, z którymi nie umiemy sobie poradzić stosując tradycyjne sposoby sprzątania. Zaschnięty brud odchodzi od powierzchni znacznie efektywniej dzięki urządzeniom parowym.

Zastosowanie parownic, myjek parowych i mopów parowych

Parownice, myjki parowe i mopy parowe świetnie się sprawdzą przy czyszczeniu całego mieszkania czy domu. Poradzą sobie nie tylko w pokojach dziennych czy sypialni, ale też w łazience i kuchni.

Mopy parowe służą do czyszczenia podłóg, szczególnie płytek kamiennych, płytek PCV, powierzchni i parkietów laminowanych. Za pomocą mopa parowego odświeżymy dywany, tapicerki, a nawet materac. Taki rodzaj dezynfekcji jest szczególnie doceniany przez alergików i właścicieli zwierząt. Używana do czyszczenia para wodna usuwa także nieprzyjemne zapachy. Mopy parowe wyposażone w odpowiednie końcówki mogą służyć także do mycia okien, odświeżenia firan lub czyszczenia ścian wyłożonych kafelkami. Przed zastosowaniem mopa parowego powinniśmy zapoznać się z instrukcją urządzenia od producenta, aby uniknąć zniszczenia powierzchni. Przykładowo, podłoga z naturalnego drewna lub delikatne materiały mogą się uszkodzić pod wpływem wilgoci i temperatury.

Parownice z różnorodnymi końcówkami i bardziej kompaktowe myjki parowe z powodzeniem wyczyszczą fugi, armaturę łazienkową, ceramikę sanitarną, kabiny prysznicowe, lustra, zlew kuchenny, pokrywę wyciągu, płytę grzewczą, szyby, żaluzje, trudno dostępne miejsca we wszystkich pomieszczeniach, a w tym pęknięcia i szczeliny. Z powodzeniem posłużą także jako parownice do ubrań w celu ich odświeżenia czy wyprasowania. Parownicami i myjkami parowymi możemy także posprzątać i odświeżyć wnętrze swojego samochodu.

Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenia parowe?

Podejmując decyzję w sprawie zakupu konkretnego modelu parownicy, myjki parowej lub mopa parowego, zastanówmy się przede wszystkim nad tym, do jakiego rodzaju powierzchni i typu zabrudzeń chcemy używać nowe urządzenie. Możemy wybrać sprzęty o różnych gabarytach – parownice wielkości klasycznych odkurzaczy, albo myjki parowe, które są parownicami ręcznymi, oferującymi znacznie większą mobilność.

Za rozmiarem urządzenia często idzie także jego wydajność. Wydajność parownicy zależy od temperatury, do której sprzęt podgrzewa wodę oraz ciśnienia i prędkości wyrzucanego strumienia pary wodnej.

Każde urządzenie parowe wyposażone jest w pojemnik na wodę – im większą powierzchnię chcemy wyczyścić, tym większy pojemnik zapewni nam optymalną wygodę. Dodatkowy komfort zapewni nam możliwość wyjmowania pojemnika. Do mycia dużych pomieszczeń możemy wybrać model z dwoma zbiornikami na wodę.

Koniecznie sprawdźmy, jakie końcówki dostaniemy w zestawie z parownicą, myjką parową lub mopem parowym. Każda z końcówek ma swoje zastosowanie, więc wybierzmy zestaw z takimi nakładkami, które będą dla nas funkcjonalne i sprostają naszym potrzebom.

Zwróćmy uwagę także na to, czy urządzenie parowe wymaga podłączenia do sieci – wpięcia kabla do gniazdka elektrycznego – czy zasilane jest akumulatorem lub bateriami. Jeżeli chcemy używać myjki parowej do czyszczenia wnętrza samochodu, przyda nam się model bezprzewodowy. Także kiedy nie chcemy co chwilę przepinać kabla w inne gniazdka, zastanówmy się nad bezprzewodowym mopem parowym. Może on zdać egzamin także w małych mieszkaniach, gdzie czas pracy urządzenia nie będzie zbyt długi. Jeśli wybierasz model z kablem, zwróć uwagę na jego długość.