ERLI

Fotopułapki GSM

(65 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Fotopułapki GSM świetnie radzą sobie w trudnych warunkach, w tym ze słabym oświetleniem, które w lasach w nocy jest bardzo trudne. więcej

Fotopułapki GSM

Nierzadko obserwowanie natury przez parę godzin w celu zobaczenia rzadkiego zwierzęcia jest zwyczajnie trudne i nie każdy może sobie pozwolić na tak zorganizowany czas. Podobnie jest z czyhaniem na złodziei obrabiających ogródek działkowy, gdy nikogo na nim nie ma.

Rozwiązaniem obu sytuacji jest zastosowanie fotopułapek, które w odpowiednim momencie uruchomią się, spełniając Twoje oczekiwania co do kadru. Na ERLI.pl każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu godziny spędzone na zewnątrz odejdą w zapomnienie.

Fotopułapka GSM, co to takiego?

Dostępne w wielu ofertach fotopułapki GSM, to rozwiązanie, które polega na działaniu obudowanego aparatu z czujnikiem ruchu. Obudowa zapewnia wodoszczelność oraz odporność na działanie innych czynników zewnętrznych, jak wiatr czy śnieg oraz wysokie temperatury. Czujnik, w który wyposażony jest aparat, w momencie wykrycia ruchu uruchamia spust migawki, tym samym wykonując zdjęcie. Jeśli model fotopułapki jest odpowiednio skonfigurowany, to zdjęcie zostanie od razu przesłane na podany numer telefonu lub też adres mailowy.

Niektóre z dostępnych na rynku produktów posiadają także opcję nagrywania. W takich urządzeniach w momencie wykrycia ruchu uruchamiane jest rozpoczęcie zapisu video. Taki materiał także może zostać wysłany na adres mailowy czy numer telefonu.

Wykorzystanie fotopułapek do monitoringu

Niewiele osób wie, że fotopułapki mogą być stosowane w różnoraki sposób. Najpopularniejszym ich zastosowaniem jest umieszczenie urządzenia na drzewie w lesie, puszczy czy innym miejscu, w celu sfotografowania albo sfilmowania rzadkich gatunków zwierząt. Przydają się one także wtedy, gdy potrzebny jest materiał ukazujący naturalne zachowania zwierząt w ich stałym środowisku.

Fotopułapki można wykorzystać do monitoringu ogrodu. Będąc właścicielem dużej posiadłości, nie zawsze jesteś w stanie mieć oko na każdy jej fragment. Urządzenia tego typu łatwo zamontujesz w dowolnym miejscu. Dzięki pracy w systemie GSM zyskasz pogląd na to, co się dzieje nawet na drugim końcu ogrodu. Fotokomórka uchwyci ruch, a aparat zrobi zdjęcie ewentualnym złodziejom.

Sprzęty działające na zasadzie wykrycia ruchu świetnie sprawdzają się także w przypadku działek rekreacyjnych. Będą one niezastąpione zarówno w pobliżu domku wakacyjnego, jak i działki, na której hodujesz wiele warzyw i owoców. To właśnie w takich miejscach nierzadko zdarzają się kradzieże, włamania i dewastacje! Zapewnienie ochrony własnego mienia to w tym przypadku najlepsze rozwiązanie!

Jaką fotopułapkę GSM wybrać?

Przyglądając się licznym ofertom dostępnym na ERLI.pl, zauważyć można, że wybór tego typu urządzeń jest naprawdę spory. Oprócz widocznej na pierwszy rzut oka odmienności cenowej fotopułapki mogą posiadać całkiem inne funkcjonalności. Warto pamiętać, że im droższy model, tym przeważnie ma zaimplementowanych więcej udogodnień. Jednak czy wszystkie są potrzebne przeciętnemu użytkownikowi?

Podczas zakupu warto zwracać uwagę na takie kwestie jak zasięg fotopułapki. W końcu powinna ona rejestrować znaczącą część krajobrazu. Dlatego też warto wybierać urządzenia z zasięgiem czujników, który będzie odpowiadał Twoim preferencjom.

Kolejną kwestię stanowi czas reakcji sprzętu. Jeśli liczy się nawet najmniejszy ruch np. rzadkiego zwierzęcia, to im krótszy czas reakcji fotopułapki, tym lepiej. Innym wyznacznikiem jest także liczba czujników. Więcej zaimplementowanych elementów będzie miało wpływ na szybszy czas reakcji.

Coś, na co na pewno powinien zwrócić uwagę każdy zainteresowany tego typu sprzętem, jest czas pracy. Przeważnie fotopułapki do monitoringu działają na bateriach alkalicznych, dlatego też dobrze, aby były w miarę energooszczędne. Dzięki temu będą działać dłużej i bez zakłóceń.

Na pewno, w przypadku gdy interesują Cię materiały nocne, urządzenie powinno dobrze działać na podczerwieni. Odpowiednie lampy LED, jak i podczerwień muszą być niezawodne, jeśli masz być zadowolony. Tylko w ten sposób będziesz mógł uzyskać czytelne dla siebie video czy zdjęcia z nocy.

Fotopułapki do monitoringu - obowiązkowy sprzęt każdego fana natury i nie tylko

Dostępne na ERLI.pl fotopułapki to rozwiązanie nie tylko dla fanów natury, którym zależy na niewiarygodnych kadrach ze zwierzęcego świata. To także świetna opcja dla leśników, którzy muszą chronić podległe im tereny. Urządzenia tego typu sprawdzają się także w codziennych sytuacjach jako monitoring narażonych na włamanie czy kradzież miejsc, w których odpowiednie ukrycie kamery może mieć duże znacznie. Różnorodność wszelkich sprzętów, a także ich funkcjonalności pozwala każdemu dopasować rozwiązanie do potrzeb i oczekiwań.