ERLI

Biurka do pracowni

(3 519 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Biurka do gabinetu domowego - zadbaj o ergonomię i wygodę

Współczesne biurka to meble z jednej strony mające zapewnić wystarczającą przestrzeń do pracy, którą można spersonalizować, z drugiej zaś odpowiednią ergonomię, przekładającą się na codzienny komfort. Szukając modelu do domowego gabinetu, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, tak aby w 100% spełniał on nasze potrzeby. Ciekawą opcją są także stoliki do biura - minimalistyczne dodatki, które sprawdzą się w pomieszczeniu o niewielkiej powierzchni, gdzie liczy się każdy zaoszczędzony centymetr. Czym powinny wyróżniać się opisywane meble, aby służyły nam jak najlepiej?

Jak wybierać biurka do gabinetu domowego?

Aranżacja domowego biura nie zawsze jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie możemy pozwolić sobie na zajęcie całego pokoju. Konieczność wygospodarowania potrzebnej przestrzeni, np. w salonie lub sypialni, wiąże się z dokładnym zaplanowaniem ustawienia poszczególnych elementów wyposażenia. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są prostokątne biurka do gabinetu domowego. Występują w mniejszej lub większej wersji, w zależności od tego, na jakiej liczbie szuflad nam zależy. Ciekawym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w mniejszych pokojach, są modele narożne. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykorzystać obszar w pomieszczeniu, który zazwyczaj i tak jest wolny. Co więcej, takie ułożenie biurka sprawia, że mamy szansę stworzyć osobistą przestrzeń, odgradzając się od reszty mebli.

Wysokość biurka powinna być dopasowana do wzrostu użytkownika. Najczęściej wybierane egzemplarze sięgają 72-75 cm. Jeśli chodzi o przestrzeń roboczą, tu również decydują nasze osobiste preferencje. Jeśli na co dzień potrzebujemy mieć pod ręką sporo materiałów i dokumentów, najlepiej zdecydować się na biurko wyposażone w liczne szuflady. Gdy jednak potrzebujemy miejsca dla laptopa i kubka z napojem, ewentualnie paru innych drobiazgów, zupełnie wystarczające będą minimalistyczne stoliki do biura.

Biurka do gabinetu domowego a kolorystyka

Kolory w ogromnym stopniu wpływają na nasze samopoczucie, dlatego ich prawidłowy wybór jest szczególnie istotny podczas urządzania gabinetu. W końcu ma być on miejscem, w którym będziemy mogli łatwo się skoncentrować na swoich obowiązkach. Intensywne barwy działają rozpraszająco, a nawet drażniąco. Przebywając kilka godzin w pomieszczeniu, w którym przeważają wyraziste odcienie, możemy czuć się przytłoczeni i mieć duży problem ze skupieniem. Przyjmuje się, że aż 70% kolorystyki powinny stanowić neutralne i stonowane barwy. Doskonałym wyborem będą beże, szarości i biele. Na ERLI.pl znajdziesz stoliki do biura w jasnych kolorach, które będą świetnie komponować się z innymi elementami wyposażenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ciemniejsze modele. W takim przypadku należy jednak zadbać o to, aby były one jedynymi meblami w takim wydaniu.

Podkreśl stylistykę pomieszczenia

Oprócz oczywistych praktycznych względów biurko może stać się również ciekawym elementem aranżacji. Na ERLI.pl znajdziesz wiele oryginalnych modeli, które sprawdzą się w gabinetach urządzonych m.in. w skandynawskim stylu, loftowym, klasycznym oraz rustykalnym. Jeśli marzy się nam minimalistyczny stolik, najlepiej zdecydować się na wersję z metalowymi nóżkami i samym blatem. Zaletą takiego rozwiązania jest wrażenie lekkości, które wpływa na optyczne powiększenie pomieszczenia. Można także zdecydować się na biurka do gabinetu domowego wykończone na wysoki połysk, egzemplarze wykonane z litego drewna lub typowo nowoczesne modele ze szklanym blatem.