ERLI

Fotel wiszący ogrodowy

(533 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Fotele wiszące zapewniają wygodę i relaks na najwyższym poziomie. więcej

Fotele wiszące

Możliwość przebywania w ogrodzie i odpoczywania w nim jest jedną z największych zalet związanych z posiadaniem własnego kawałka ziemi. Relaks, aby był przyjemny i możliwie najbardziej odprężający, musi być komfortowy, zarówno dla ciała, jak i dla duszy.

Fotele wiszące – zalety

Fotele wiszące ogrodowe występują w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach. Ich największą zaletą jest wygoda, jaką zapewniają. Są niczym komfortowe kokony, w których można czytać książkę, drzemać, odpoczywać. Delikatne bujanie ma charakter niemal terapeutyczny dla zmysłów, uspokajając i wprowadzając nas w stan odprężenia. Niebagatelne znacznie ma także wygląd foteli wiszących. Wprowadzają one przyjemny nastrój, nie zaburzając estetyki przestrzeni ogrodu, balkonu czy wnętrza. Bardzo łatwo sprawić, by stanowiły przyjemny kącik zarówno w dzień, jak i wieczorem, oświetlone ciepłym światłem lampionów. Fotele bujane ogrodowe mają w swoim wnętrzu właściwie wyprofilowane, miękkie poduszki, które występują w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować wygląd fotela do własnych upodobań estetycznych.

Fotele wiszące ogrodowe i balkonowe

Modne fotele wiszące nadają się zarówno jako meble do wyposażenia ogrodu, jak i balkonu. W ogrodzie znakomicie wtapiają się w przestrzeń. Dzięki swojej budowie umożliwiają podziwianie otoczenia i bliski kontakt z naturą. Są lekkie w formie, dlatego pasują do ogrodu w każdym stylu. Ich zróżnicowane rozmiary umożliwiają zastosowanie takich wiszących foteli zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie, gdzie mogą stworzyć przytulne miejsce do odpoczynku na zewnątrz. Wybierając fotele wiszące na balkon, trzeba pamiętać, by dokładnie sprawdzić ich wymiary. Przestrzeń balkonu jest ograniczona, dlatego należy wybrać taki fotel, który się na niej zmieści i będzie zapewniał swobodne korzystanie z niego. Taki fotel powinien mieć większą przestrzeń niż rozmiar stelaża, ze względu na to, że w czasie bujania potrzebuje nieco więcej miejsca.

Czym kierować się przy wyborze fotela wiszącego do ogrodu?

Fotele wiszące ogrodowe są bardzo modnym dodatkiem, jednak wybierając odpowiedni model, warto uwzględnić pewne jego parametry. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając je?

  • Konstrukcja foteli bujanych do ogrodu – fotele wiszące do ogrodu mogą być montowane na specjalny stelaż lub do sufitu na haki. Wykorzystanie stelaża jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż pozwala na ustawienie fotela w dowolnym miejscu w ogrodzie czy na tarasie, a także na balkonie. Alternatywą dla stelaża jest podwieszenie fotela na haku lub hakach montowanych pod sufitem czy na wysokiej i mocnej gałęzi drzewa. Nie zawsze jednak jest do czego zamontować hak. W takim wypadku pozostaje wybór fotela na stelażu.
  • Wygoda – fotele wiszące ogrodowe mają różnego rodzaju kosze. Zwykle są one okrągłe, owalne czy w kształcie łezki. Jednak mają one także inne formy. Niezwykle wygodne są fotele brazylijskie, których siedzisko wykonane jest z materiału, umieszczonego na specjalnym, drewnianym stelażu. Całość wymoszczona jest wygodnymi poduszkami. Popularne są także fotele wiszące – bocianie gniazda, które podwieszane są na hakach i umocowane na grubych sznurach. Mają one niższe podparcie.
  • Wielkość i rodzaj siedziska – w wyborze fotela wiszącego wiele zależy od tego, jak chcemy go wykorzystywać. Jeśli planujemy w nim drzemki i głęboki relaks, najlepszy będzie fotel ogrodowy brazylijski. Jako element uatrakcyjniający spotkania towarzyskie, idealne jest bocianie gniazdo, a do codziennego relaksu doskonałe będą fotele wiszące w formie koszy. Niektóre z nich mają podwójne siedzisko, co z pewnością uprzyjemni wspólny odpoczynek.
  • Wymiary stelaża – biorąc pod uwagę różne konstrukcje foteli, trzeba uwzględnić możliwości ich postawienia lub zawieszenia, także biorąc pod uwagę ich wymiary. W przypadku ustawienia w ogrodzie ma to znaczenie drugorzędne, bo zwykle jest tam wystarczająco dużo miejsca, jednak na tarasie, a zwłaszcza na balkonie, należy dokładnie sprawdzić, czy wybrany fotel się zmieści.

Fotel wiszący dla dzieci

Choć nie ma przeciwwskazań, by z foteli wiszących dla dorosłych korzystały również większe dzieci, to dla mniejszych pociech warto wybrać fotele, zapewniające im maksymalne bezpieczeństwo. Takie są fotele-kokony, solidnie wykonane i ze względu na swoją konstrukcję, bezpieczne dla maluchów. Nie pozwalają dziecku łatwo wypaść podczas zabawy czy odpoczynku, zapewniając mu relaks i chwilę na regenerację w czasie intensywnych zabaw w ogrodzie.

Pielęgnacja i zabezpieczenie foteli wiszących

Fotele wiszące ogrodowe są wykonane z materiałów dość odpornych na czynniki pogodowe i łatwych w pielęgnacji. Oczywiście w zależności od rodzaju wybranego fotela sposób pielęgnacji może się różnić. Fotele z technorattanu są najbardziej odporne na działanie deszczu i wysokich temperatur. Nie odkształcają się i łatwo utrzymać je w czystości, przecierając co jakiś czas wodą z delikatnym detergentem. Krzesła brazylijskie, wykonane z mocnego materiału także można bezpiecznie prać ręcznie, ściągając siedzisko ze stelaża. Niektóre z foteli, zwłaszcza koszykowych, które są dość duże gabarytowo, posiadają specjalne pokrowce, chroniące je przed negatywnym wpływem pogody, także wtedy, gdy muszą zimować na zewnątrz. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy nie mamy miejsca do przechowywania takich mebli.