Ławy i ławki

(1 675 wyników)
Kategorie i filtry
Pierwsze ławki powstawały już w starożytnej Grecji i były zwykle wytwarzane z marmuru, który jest bardzo wytrzymały i efektowny. Dziś ławka do Twojego ogrodu może być wykonana z drewna, metalu, kamienia i wielu innych materiałów - będzie równie piękna i trwała, a w dodatku idealnie wkomponuje się w styl całej przestrzeni. Ty wybierasz!więcej
Z ratami

stać Cię na więcej

Skorzystaj z 10 rat 0% lub aż do 50 rat z odroczeniem.

PayU ilustracja
RRSO 0%

Ławka ogrodowa - wygoda dostępna dla każdego

Ławki kojarzą się głównie z infrastrukturą parkową. Z możliwością zrobienia sobie krótkiego przystanku, zaczerpnięcia głębokiego wdechu, wsłuchania się w śpiew ptaków. Jest to element infrastruktury, z którego chętnie korzystamy, dlaczego więc nie mógłby stanąć w ogrodzie? Na ERLI.pl chętnie odpowiadamy na potrzeby klientów, dlatego też udostępniamy ofertę pełną wygodnych ławek ogrodowych.

Jaka ławka do ogrodu?

Ławka ogrodowa musi być nie tylko ładna, ale także funkcjonalna. Dlatego też poza kwestią wizualną, należy zwrócić uwagę na rozmiar, materiał wykonania oraz komfort siedzenia – ławka musi być wygodna! Na początku, jak w wielu kwestiach, kiedy trzeba dobrać element wyposażenia przed dom, musisz ustalić, ile miejsca możesz poświęcić na ławkę do ogrodu. Posiadacze niewielkich przydomowych przestrzeni mogą pozwolić sobie wyłącznie na prostą, małą konstrukcję. Jeżeli jednak masz ogród o pokaźnych rozmiarach, to nie musisz ograniczać się do niewielkich ław - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś miał cały komplet mebli ogrodowych! Nie zapomnij oczywiście, aby odpowiednio dobrać materiał, z którego powstał zestaw do charakteru twojej przestrzeni.

Ogromną popularnością wśród klientów cieszą się ławki ogrodowe drewniane i metalowe. Te pierwsze perfekcyjnie komponują się z naturalnym charakterem ogrodów. Mało tego, sprawdzą się w niemalże każdej przestrzeni. Mają jednak jedną wadę - drewno bez odpowiedniej impregnacji ulega zniszczeniu, dlatego należy pamiętać o tej kwestii. Jeżeli natomiast chodzi o ławki ogrodowe metalowe, to gwarantują one znacznie większą trwałość bez konieczności szczególnego pielęgnowania ich. Nie można zapomnieć też, że formowanie metalu jest znacznie łatwiejsze, dzięki czemu ławki metalowe często przyjmują oryginalne kształty. Umożliwia to znalezienie bardzo fantazyjnych kształtów, które mogą stanowić bardzo stylowy element ogrodu lub tarasu. Pamiętaj jednak o sprawdzeniu, czy materiał został zabezpieczony przed korozją.

Ławka ogrodowa ze schowkiem - funkcjonalny dodatek

Warto mieć świadomość, że ławka na balkon lub ogród może też pełnić niejedną funkcję. Ogromną popularnością cieszą się ławki ze schowkiem, które dzięki dostępnej pod siedziskiem przestrzeni do przechowywania, pomieszczą ogrodowe narzędzia, doniczki, ziemię do kwiatów, poduszki, które zechcesz schować przed deszczem i wiele, wiele więcej.

Oczywiście nie można zapomnieć też o stylu, w jakim wykonano ławkę ogrodową drewnianą, metalową lub dowolną inną. Dobranie odpowiedniego ułatwi stworzenie spójnej kompozycji w ogrodzie. Na ERLI.pl czekają na ciebie rozwiązania nowoczesne, prowansalskie, rustykalne, nieskomplikowane, tradycyjne kształty i wiele, wiele więcej. Doskonale wiemy, jak ważne są też wygoda, funkcjonalność mebli ogrodowych, a także ich trwałość. Nie zapomnieliśmy ponadto o dodatkach, które urozmaicą przestrzeń - sprawdź nasze dekoracje ogrodowe, zamów nowe oświetlenie, które doda klimatu i nie zapomnij o odstraszaczach owadów. U nas dostaniesz wszystko!